Harita

Carcassonne Uçak Bileti Fiyatları

Flights city- Cancun

Meksika’nın önemli tatil bölgelerinden biri olan Cancun kenti kilometrelerce uzayan beyaz geniş kumsalları, mercan kayalıkları, zümrüt yeşili denizi ve turizm amaçlı organize edilmiş alt yapısıyla her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. Turizmin ülke ekonomisine yapacağı büyük katkıyı 70’li yıllarda öngören dönemin yönetimi, Yucatan Yarımadasında bulunan Cancun’u turizm amaçlı düzenlemiş ve bu yatırımın karşılığını fazlasıyla almış görünüyor. Tropikal iklim özellikleri gösteren bölgede yıl boyunca sıcaklık yüksektir, kış ayları da ılık geçmektedir. Zengin bir canlı çeşitliliği bulunan bölgede kuş türlerinin çeşitliliği de dikkat çekicidir.

Cancun Adası otellerin yoğun bulunduğu bir bölgedir. 24 kilometre uzunluğundaki ipeksi kumsal iki taraftan anakaraya bağlıdır. Ada ve anakara arasında Nichupte Lagünü bulunmaktadır. Cancun Adası’nda bulunan Tulum Caddesi turistik etkinliklerin, şık restoran ve eğlence mekânlarının bulunduğu bir alandır. Su kayağı, rüzgâr sörfü, parasailing, şnorkelle dalış ve scuba diving denizle ilgili yapabileceğiniz etkinlikler. Yumuşak bir örtü gibi üzerine uzandığınız kumsalın, türkuaz renginde parıldayan suların ve üzerinizde sakince dolaşan dalgaların keyfine varın. Meksika kültürünün doyulmaz içeceği “margarita” tatilinizin keyfini sonuna kadar çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Amerikalıların hem yakın bir bölgede olması hem de ucuzluğu sebebiyle çok fazla rağbet ettiği bir yer Cancun. Özellikle yarı dönem tatilinde ve yaz tatillerinde öğrenci akınına uğrayan kentte sahiller 24 saat parti yapılan alanlara dönüşüyor. Cancun ziyaretinizde amacınız öncelikli olarak deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkarmak ve eğlenmekse doğru adreste olduğunuzu söyleyelim. Ve ekleyelim, Cancun’un sizlere bundan daha fazlasını sunmaya aday bir bölgede yani, Yucatan Yarımadasında olduğunu hatırlatalım. Arkeolojik bölgelere, Maya tapınaklarının bulunduğu bölgelere düzenlenen turlara mutlaka katılın.

Cancun’a feribotla yalnızca 20 dakika uzaklıktaki Isla Mujures; Ay Tanrıçalarının Yurdu sayılıyor cennetten bir köşe olan bu yeri mutlaka ziyaret edin. Ixchel Tanrıçası’na adanan Maya Tapınağı kasırga nedeniyle zarar görmüş olsa bile, geriye kalanlar görülmeyi kesinlikle hak ediyor. Xcaret ise Cancun’a 45 dakikalık uzaklıkta, Maya kalıntılarına dokunulmadan dizayn edilen yüzme tünelleri, ekolojik alanları ve Maya Tiyatrosu ile eğlence ve ekolojiyi bir arada sunan bir alan. Ve elbette Chicken Itza Kalıntıları, 3,5 saat süren otobüs yolculuğundan sonra görülmeyi kesinlikle hak eden bir bölge. Dünyanın yedi harikasından biri seçilen kalıntılarda bulunan El Castillo muhteşem bir eser.

Bu kadar kültür yeter diyenler ve kendilerini güneşin, kumsalın ve serin suların koynuna bırakmak isteyenler Cancun Adasının kuzey bölgesinde yer alan Playa Langosta’ya, Mayan Riviera’ya  mutlaka uğrayın. Plaza Caracol ve Ciudad Cancun pazarlarında yerel ürünlerle tanışın, muhteşem restoranlarda acılı Meksika yemeklerinin tadına bakın ve elbette tekila içmeden de dönmeyin.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Carcassonne yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Carcassonne şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Carcassonne.
Şu an Ryanair, Carcassonne yönüne aktarmasız uçan tek havayoludur.
Şubat, Carcassonne yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.