Harita

Calabar Uçak Bileti Fiyatları

Nijerya’nın Cross River Eyaletinin başkenti olan Calabar, büyüleyici ve oldukça huzurlu bir şehirdir. Nijerya seyahatiniz öncesinde, ülkeye giriş için gerekli olan giriş vizesini almanız gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz. Türkiye’den direkt uçuş bulunmayan kente ülkenin başkenti olan Lagos aktarmalı uçuşlarla ulaşmanız mümkün. Lagos-Calabar arası uçuş süresi yalnızca bir saat sürmektedir. Nijerya’nın en eski ticaret merkezlerinden biri olan kent 17. Yüzyılda İngilizlerin köle ticareti konusunda merkez konumunda bir kentti. Calabar Nehri’ne bakan doğal bir tepe üzerinde yer alan kent, sömürge döneminden sonra ülkenin ihracat ve ithalatı açısından önemli bir liman kenti haline dönüştü. Günümüzde Nijerya turizmi açısından çok önemli bir kent olan Calabar’da her yılın Aralık ayında düzenlenen festival oldukça ünlüdür. Afrika’nın en büyük sokak festivaline ev sahipliği yapan kente dünyanın her yerinden ziyaretçiler akın etmekte.

Duke Town Kilisesi Nijerya’nın en eski kiliselerinden biridir. Calabar Müzesi limana bakan bir tepede kurulmuştur ve eskiden hükümet konağı olarak hizmet vermekteydi. Bina Glasgow’da tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Parçalar halinde kente ulaşan bina, günümüzde müze olarak hizmetine devam etmektedir. Köleciliğin tarihine ve Nijerya kültürüne meraklı olan gezginlerin uzman rehberler eşliğinde yapacakları müze turu için minimum 2 saat ayırmaları gerekmektedir. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Drill Maymunlarının rehabilite edildiği Drill Monkey Rehab Center, Calabar’da bulunan Jahas Misafir evinin hemen arkasına gizlenmiş durumdadır. Bu merkeze gidin ve Drill Maymunlarını ziyaret edin. Sevimli maymunlar belki de dizlerinize oturarak, saçlarınızla oynayabilirler. Bu harika deneyime sahip olmak istemez misiniz?

Eğlenmek ve kentin gece hayatını tanımak istiyorsanız adresiniz The Marina Resort olmalı. Restoran, gece kulüpleri, barlar, lunapark ve yakın çevreyi ziyaret edebileceğiniz tekneler bu noktada bulunmakta. Calabar Nehri manzaraları güzel restoranlarda bölgeye mahsus leziz karides yemeklerinden tadabilirsiniz. Lokal ve uluslar arası restoranların yoğun olduğu bölge akşam yemekleriniz için mükemmel bir lokasyonda bulunmaktadır. Eski şehir bölgesinde bulunan alış veriş mağazalarını mutlaka görünüz. Satın alınabilecek çok renkli seçenekler arasında yerel motiflerle bezenmiş keten kumaşlar da var. Watt Market ve Marian Market’te bulabileceğiniz irili ufaklı dükkânlara mutlaka uğrayın. Hatta satın aldığınız kumaşları kısa sürede giyebileceğiniz ürünler haline dönüştüren usta terziler, bu bölgede sıkça karşınıza çıkabilir. Değişiklik sevenler, sıra dışı kentlerin izini sürenler, Calabar tam size göre bir kent. Gidin, görün ve bilmeyenlere keyifle anlatın. Calabar’a hoş geldiniz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Calabar yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.