Harita

Ankang Akron/Canton Regional Uçak Bileti

Akron, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinde yer alan, yaklaşık 200 bin nüfuslu bir şehirdir. Coğrafi olarak ABD’nin en önemli kentlerinden New York ile Şikago’nun tam ortasında konumlanmıştır. Goodrich, Firestone ve Goodyear gibi lastik firmalarının, ilk kuruldukları dönemde şirket merkezlerinin Akron’da bulunması sebebiyle, şehrin nüfusu 1910’larda ABD’nin en hızlı büyüyen kenti olmuştur Goodyear firmasının merkezine günümüzde de ev sahipliği yapan kent, uzunca bir süre “Dünyanın Lastik Başkenti” olarak anılmıştır. Günümüzde ise “İcatlar Şehri” olarak bilinmektedir. National Civic Leageu ve National Arbor Day Foundation gibi saygın kurumlar tarafından ABD’nin en yaşanılabilir kentlerinden biri olarak seçilen Akron’u ziyaret etmek için Skyscanner’ın arama panelini kullanarak farklı havayollarının Akron uçak bileti fiyatlarını kıyaslayabilirsiniz. Skyscanner sizi seçtiğiniz havayolunun ya da seyahat acentesinin sayfasına yönlendirip, rezervasyon işleminizi yapmanıza yardımcı olur.

 

Akron’da ziyaretçilerin ilgisini çekecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Kent merkezinde yer alan Akron Sanat Müzesi, 1922 yılından beri hizmet vermektedir. Akron Kent Tiyatrosu, 80 yıldan fazla süredir eğlence gösterilerin ve çeşitli performansların sergilendiği bir salondur. Goodyear’ın kurucusu F. A. Seiberling için 1912 ila 1915 yılları arasında inşa edilen ve ABD’nin en büyük evlerinden olan Stan Hywet Hall and Gardens, görülmeye değerdir. Şehir merkezinin hemen dışında yer alan, 700’den fazla hayvanın bulunduğu Akron Hayvanat Bahçesi, özellikle çocuklu aileler tarafından rağbet görmektedir. Kentte sene boyunca farklı festivaller düzenlenmektedir. E. J. Thomas Gösteri Sanatları Merkezi, Broadway oyunları dahil dünyaca ünlü şovların sergilendiği bir salondur.

 

UÇUŞ

 

Akron’a, kentin yaklaşık 23 km güneydoğusunda yer alan Akron-Canton Havalimanı hizmet vermektedir. Havalimanından Atlanta, Boston, Charlotte, Chicago, Denver, Detroit, Fort Myers, New York, Orlando, Philadelphia ve Tampa gibi uçuşlar düzenlenmektedir. Türkiye’den direkt seferlerin bulunmadığı Akron’u ziyaret etmek için Skyscanner’ın yüksek hızlı arama yapma özelliği ile seçtiğiniz tarihteki en uygun fiyatlı Akron uçak biletini bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz. Akron-Canton Havalimanı’ndan şehir merkezine 110 numaralı otobüs hareket etmektedir. 1 saat süren yolun ücreti 1,25 $’dır.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize almaları gerekmektedir. ABD’de kullanılan para birimi Amerikan Doları’dır.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Akron’da, ABD’nin Ortabatı bölgesine özgü, dört mevsimin yaşandığı, nemli karasal iklim etkilidir. Kışlar soğuk ve kurudur ancak dönem dönem yoğun kar yağışları ve buzlanma görülmektedir. En soğuk ay, -3.3 C⁰ sıcaklık ortalamasıyla Ocak’tır. En sıcak ay olan Temmuz’da ise sıcaklık ortalaması 22 C⁰’dir.  Akron’da bahar ayları, havanın ısınmasıyla birlikte yağış da getirirken, sonbahar ayları hava genellikle açıktır ve kenti ziyaret etmek için en iyi dönemlerden birisidir.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Ankang Akron/Canton Regional yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.