Harita

Cagliari Uçak Bileti Fiyatları

Flights city- Cagliari

Cagliari Akdeniz’in ikinci büyük adası olan Sardunya Özerk Bölgesinin başkentidir. Sardunya Adası uzun tarihinde birçok medeniyetin egemenliği altında yaşamış. Tüm bu medeniyetlerden geriye kalanlar, Akdeniz’in muhteşem iklimi, türkuaz mavisi denizi, kumsalı ve bozulmamış doğası adayı eşi benzeri az bir turizm cennetine dönüştürmüştür. Cagliari’ye ulaşmak için en uygun yol Roma üzerinden yapılacak aktarmalı uçuşlar olacaktır. Genellikle yazın deniz turizmi için tercih edilen bir destinasyon olan Cagliari, yılın her döneminde ziyaret edilebilecek iklim özelliklerine sahiptir.

Kentin tarihi geçmişini merak edenler ve arkeoloji sevenler için; Büyük Roma Anfitiyatrosu, Bizans Bazilikası ve Büyük Carthaginian Mezarlığı önemli referans noktaları olacak özellikte yerler. Fotoğraf makinenizi yanınızdan ayırmadan Eski Şehrin dar ve parke taşlı sokaklarında kaybolmak, gündelik hayatın içine karışmak bu güzel ada kentini tanımanın en güzel yollarından biri. Geçmişte korsan baskınlarını gözetlemek için yapılan tarihi kulelere her yerde rastlamak mümkün. Gün batımını ve güneşin doğuşunu en iyi fotoğraflayacağınız yerler bu kuleler. Güneşin çok yüksekte olduğu saatlerde gündüz 1 ile 4 arasında siesta yapan yerel halk ortalıkta çok fazla görünmese de bu çok uzun sürmeyecektir. Çok hızlı bir gece yaşantısı olan Cagliari kenti gündüz saatlerinin sakinliğini aratacak nitelikte. Akşam saat 22’den sonra baş döndüren bir hız yaşanan kentte, eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürmekte. Kente en yakın plaj uzun beyaz kumsalı ve derin mavi rengiyle Poetto Plajı’dır.

Cagliari’de büyük oteller ve uzun oto yollar göremezsiniz. Gelişmiş çevre bilinciyle, yeşile son derece saygılı ve dikkatli davranan ada halkı bu bilincin karşılığını, sokaklarını dolduran turistlerle almakta. Regional Park of Is Molentargius 1600 hektarlık bir alanda yüzlerce kuş türünü ağırlamakta. Monte Urpinu Park ise 25 hektarlık bir alanda birbirinden farklı ağaç türlerini barındırmakta.

Cagliari seyahatinizde adanın diğer bölümlerini de mutlaka keşfedin. Bunu yapmanın en uygun yolu bir araç kiralamak olacaktır. Cala Luna’dan izleyebileceğiniz nefes kesen Orosei Körfezi manzarası, La Palosa’nın zümrüt yeşili denizi ve tarihi kalıntılar görmeniz gerekenler arasında. Alghero adanın en güzel koylarından biri ve tekne gezintileri için iyi bir başlangıç yeri. Alghero’da üzüm bağlarında üzüm toplamak zeytin ağaçları arasında piknik yapmak çok ayrı bir keyif. Barumini tarihe dokunmaya meraklı olan gezginlerin özel önem vermesi gereken bir kent. Nuraghe Su Nuraxi UNESCO koruması altında.

Tüm bu saydığımız güzelliklere adanın muhteşem mutfağının lezzetlerini eklemesek olmaz.  En tazesinden deniz ürünleriyle beslenmeyi, en yerelinden Cannonau şarabını, ev yapımı mirto likörünü denemeyi ihmal etmeyin.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Cagliari yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.