Harita

Columbia Uçak Bileti Fiyatları

Flights city- Columbia

 

South Carolina’nın başkenti ve en büyük şehri olan Columbia, Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk planlı kentlerinden biridir. Kent ülkenin önemli üniversitelerinden biri olan Güney Carolina Üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. Ilıman subtropikal iklim özellikleri gösteren kentte yazlar çok sıcak ve nemli, kış ayları ise ılık ve yumuşak geçer. Yaz aylarında gök gürültülü yağmurlar, tropik kasırgalar, bahar aylarında ise özellikle Kasım aylarında hortumlar görülür. En soğuk günlerin bile 15-16 derece olduğu kış ayları Columbia’yı ziyaret etmek için en uygun dönemdir. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı kente, aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Columbia Metropolitan Havaalanından merkeze ulaşmak için şehir içi ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz.

Columbia kentinin simge mekânlarından Hampton-Preston Mansion and Gardens, 1818 yılında inşa edilen mükemmel peyzajı, otantik mobilyaları ile ziyaretçilerini bekliyor. Ziyaretçilerini İtalyan tarzı gül bahçesiyle karşılayan Güney Carolina Devlet Evi mimari özelliği ile dikkat çekici bir eser. Eğer çocuklarınızla yolculuk ediyorsanız Riverbanks Hayvanat Bahçesi’ne mutlaka uğrayın. Çocukların midilli’lerle yapacakları gezintiden hoşnut kalacaklarından eminiz. Devlet Müzesi ve Sanat Müzesi müze severler için kaçırılmaması gereken mekânlar. Boticelli, Monet ve birçok ünlü sanatçının koleksiyonuna sahip müze ziyaret edenlerini mutlu edecek özellikte. Müze bahçesinde bulunan hediyelik eşya mağazası, hatıra eşya satın almak açısından ideal, uğramayı ihmal etmeyin.

Columbia, Saluda Irmağı ile Broada Irmağının birleşip Congree Irmağını oluşturduğu mevkide kurulmuştur. Bu üç akarsu üzerinde gerçekleşen kürek çekme ve su kayağı etkinlikleri kentin popüler eğlence ve açık hava etkinlikleri arasındadır. Büyük bir göç dalgasıyla Columbia kentine yerleşmiş olan İrlandalılar oldukça kalabalık bir nüfusa sahipler. İrlandalılar tarafından kutlanan yerel ve ulusal müzisyenlerin sahne aldığı, yetişkin ve çocuklar için hazırlanan panayırlar, pazarlar, seyyar yeme-içme mekânlarıyla renkli bir şekilde kutlanan St.Patrick Day Festival’i kentin önemli aktivitelerinden biridir. Columbia Kanalı birbirinden güzel yürüyüş yolları, hoş bahçeleri ile piknik yapmak, bisiklete binmek ve doğa yürüyüşleri yapmak için güzel bir alan. Güneşli bir günün keyfini kanal boyunda çıkarabilirsiniz.

İtalyan ve Yunan mutfaklarının büyük talep gördüğü güney kentlerinden biri olan Columbia’da her türlü yeme-içme mekânına rastlamak mümkün. Hızlı atıştırmalar için zincir restoranları,  keyifli ve uzun yemekler için ise şık restoranları tercih edebilirsiniz. Ünlü Amerikan steaklerini denemek istiyorsanız kent merkezinde seçeneğiniz oldukça bol. Alış veriş konusunda ise, Amerika’nın ünlü out-let mağazalarını kent merkezinde bulabilir, sevdiğiniz markaların ürünlerine gayet ucuz rakamlara ulaşabilirsiniz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Columbia Metropolitan yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Columbia şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Columbia Metropolitan.
Delta, KLM, Qantas, Trans States Airlines, ExpressJet, Air New Zealand, PSA Airlines ve Alitalia, Columbia Metropolitan yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Ağustos, Columbia Metropolitan yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.