Harita

Belize City Uçak Bileti

Belize City, 60 bine yaklaşan nüfusu ile Orta Amerika ülkesi Belize’nin en büyük şehridir. Karayip Denizi kıyılarında, küçük bir yarımada üzerinde kurulu olan Belize City, ülkenin en yoğun liman kenti olmakla birlikte finansal ve endüstriyel açıdan önemli bir merkezdir. Dev yolcu gemilerinin de uğrak noktalarından birisidir. Karayipler’in eski moda, gösterişsiz çekiciliğini, modern zamanların hareketliliğiyle başarılı bir şekilde birleştirmesi, Belize City’i ziyaretçiler açısından oldukça çekici kılmaktadır. Belize’nin bu kozmopolit kentini ziyaret etmek için Skyscanner’ın arama motorundan, farklı havayollarının seçtiğiniz tarihteki en uygun fiyatlı Belize City uçak biletlerini karşılaştırmalı olarak görüp, rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

 

Kentte, İngiliz kolonyal dönemin etkilerinin en iyi görülebildiği bölge Fort George’dur. Bu bölgede o dönemden kalma birçok yapının yanı sonra 1869-1926 yılları arasında yaşamış olan ve kente bağışladığı paralarla Belize City için bir halk kahramanı olan Baron Bliss adına inşa edilen Baran Bliss Feneri’ni, Baron Bliss’in mezarını ve içerisinde Maya uygarlığına ait eserlerin sergilendiği Belize Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Kentte görülmesi gereken ön önemli yapılardan birisi, 1812 ile 1820 yılları arasında İngilizler tarafından tamamen kırmızı tuğlalar kullanılarak yaptırılan St. John Katedrali’dir.

 

Belize City’de diğer ziyaret edilecek yerler arasında sadece Belize’nin değil, Orta Amerika’nın en eski açılır kapanır köprüsü olan Swing Köprüsü, Denizcilik Müzesi, Sahne Sanatları Enstitüsü, Ulusal El Sanatları Müzesi yer almaktadır. Bir plaj kenti olmasa da, Belize City’de güneş, deniz ve plaj üçlüsünden faydalanmak isteyenler ise rotalarını kent merkezine en yakın plaj olan Cucumber Beach’e çevirmektedirler.

 

UÇUŞ

 

Belize City’e, kent merkezinin yakkaşık 13 km kuzey batısındaki Ladyville’de yer alan Philip S. W. Goldson Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Havalimanına Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen havayollarının yanı sıra Orta Amerika’dan birkaç havayolunun seferleri bulunmaktadır. Türkiye’den direkt uçuşların bulunmadığı kente ulaşmak için, Skyscanner’ı kullanarak, yüzlerce havayolu şirketini ücretsiz tarayıp en ucuz Belize City uçak biletini bulabilirsiniz. Havaalanından Belize City şehir merkezine giden servis otobüsleri bulunmaktadır ancak düzensiz saatleri sebebiyle servis yerine taksi kullanılması tavsiye edilmektedir.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Belize’yi ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeden muaftırlar. Belize’nin resmi dili İngilizce olmakla birlikte Orta Amerika’da resmi dili İngilizce olan tek ülkedir. Ülkenin para birimi ise Belize Doları’dır.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Belize City’de yıl boyunca sıcak ve nemli havanın görüldüğü tropik muson iklimi etkilidir. Sene boyunca aylık sıcaklık ortalamaları 23 ile 28 C⁰’dir. Mayıs’tan Ocak’a kadar uzun bir yağışlı sezon görülmektedir. Dolayısıyla kenti ziyaret etmek için en iyi dönem, yağışların en az olduğu Ocak, Şubat ve Mart aylarıdır.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Belize City yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.