Harita

Washington Uçak Bileti Fiyatları

ABD’de bulunan Maryland Eyaletinin en büyük yerleşkesi olan Baltimore, Chesapeake Körfezi’nin bir kolu olan Patapsco Nehri boyunca uzanan, tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan turistik bir şehirdir. Ayrıca, Baltimore Orta Atlantik kıyısında yer olan önemli bir liman kentidir. Nemli sub-tropikal iklim özellikleri gösteren şehirde yaz ayları çok sıcak ve nemli, kış ayları ise soğukça geçmektedir. İlkbahar ve Sonbahar ayları kenti ziyaret için en uygun zaman aralığıdır. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı kente Washington, Toronto veya Baltimore üzerinden aktarmalı uçabilirsiniz. Suç oranının ABD ortalamasının oldukça üzerinde olan kentte, geceleri ıssız sokaklarda yalnız dolaşmamanız önerilmektedir.

Kent içinde görülecek yerler açısından Baltimore Bazilikası en başta gelmektedir. Bazilika, ABD’de inşa edilen ilk Katolik katedrali olma özelliği taşımaktadır. Şehir merkezinde bulunan Charles Center alışveriş sever gezginler için mutlak uğranması gereken bir merkezdir. Mağazalar, kafeler ve tiyatrolarla süslü merkezde ünlü Amerikan markalarını yerinde ve uygun fiyatla satın alabilirsiniz. İndirim döneminde inanılmaz ucuzlukta rakamlara satın alabileceğiniz dünya markaları için indirim sezonlarını takip etmeniz önerilmektedir. USS Constellation Gemisi 1797 tarihinde denize indirilmiştir, günümüzde restore edilerek ziyarete açılan gemiyi gezmenizi öneriyoruz. Baltimore Sanat Müzesi, müze gezilerinden vazgeçemeyenler için mutlaka uğranması gereken bir adres. 31.cadde ve Charles Caddesi üzerinde bulunan müzelerde Picasso ve Matisse’nin orijinal tablolarını görebilir, 19 ve 20. Yüzyıl sanat eserlerinden oluşan “Cone” koleksiyonunu ziyaret edebilirsiniz. Walters Sanat Müzesi Mount Vernon bölgesinde 20. Yüzyıl başlarında kurulan bir müzedir. Müze; Mısır kalıntıları, Ortaçağ Roma lahitleri, el yazmaları, Yunan heykelleri, Rönesans dönemine ait bronz eserler Çin seramikleri, 18.yüzyıla ait tablolarıyla, oldukça zengin bir koleksiyona sahip. Mutlaka görünüz. Baltimore City Hall,  Washington Anıtı, Baltimore Ulusal Akvaryum, Phoenix Shut Tower ilginizi çekebilecek alanlardır.

Kentin en hareketli, renkli ve güvenli bölgesi olarak Inner Harbor geçmişte şehir limanı olarak kullanılıyormuş. Günümüzde ise tiyatro, restoran, otel, park, yürüyüş yolu bulunan, muhteşem bir eğlence ve dinlence alanı olarak hizmet vermekte. Tüm yıl boyunca düzenlenen farklı sanat etkinlikleri, konser ve sokak sanatçılarının renklendirdiği bölge, kent içinde en fazla vakit geçireceğiniz bölge olmaya aday. Liman bölgesinde bulunan restoranlarda bölgeye özel “mavi yengeç” mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden biri. Bunun yanında bölgede bulunan lokantalarda sunulan taze deniz ürünlerini hiç düşünmeden deneyebilirsiniz. Liman bölgesinde bulunan kafe ve barlar akşamları vakit geçirmek ve eğlenmek açısından mükemmel seçenekler sunuyor.  Baltimore size eğlenceli ve hoş bir tatil vaat etmekte, çok geç kalmayınız.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Baltimore Balt/Wash yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Washington şehrinde 3 havaalanı bulunmaktadır: Washington Dulles, Baltimore Balt/Wash ve Washington Ronald Reagan.
Delta, KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand, Piedmont Airlines As American Eagle, Condor, Frontier Airlines ve Air France, Baltimore Balt/Wash yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Haziran, Baltimore Balt/Wash yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.