Harita

Boa Vista Uçak Bileti

Boa Vista, Atlas Okyanusu’nda, Batı Afrika kıyılarının yaklaşık 500 km batısındaki ada ülkesi Cabo Verde’nin üçüncü büyük adasıdır. Toplam nüfusu yaklaşık 9 bin olan adanın en büyük kenti Sal Rei’dir. Kum tepeleri, verimsiz düzlükleri ve küçük vahalarıyla sanki Sahara Çölü Afrika’dan kopup da Atlantik Okyanusu’nun ortasında kendine yer edinmiş gibi durmaktadır. Ancak palmiye ağaçları, beyaz kuma sahip göz kamaştırıcı plajları, turkuaz denizi ve kendine özgü atmosferiyle tam bir gizli cennettir. Genellikle düz bir yapıya sahip olan adanın en yüksek noktası 387 metre yüksekliğe sahip volkanik bir dağ olan Monte Esrancia’dır. Cabo Verde’nin muhteşem plajlarıyla ünlü bu adasında keyifli bir tatil geçirmek için Skyscanner’ın karşılaştırmalı arama motorundan en ucuz Boa Vista uçak biletini bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Boa Vista, plajlarının yanı sıra deniz kaplumbağaları, geleneksel müziği ve ultra maratonu ile de ünlüdür. Haziran ile Eylül ayları arasında, yavrulama döneminde olan deniz kaplumbağaları adanın güney plajlarında gözlemlenebilmektedir. Haziran ile Ağustos arasında ise kambur balinaları görebilmek mümkündür. Küçük ama şirin bir kent olan Sal Rei, her gecen gün artan satıdaki otelleri ve tatil köyleri ile dikkat çekmektedir.  Sal Rei’in gece hayatı da oldukça sakindir ve daha çok lokal restoranlar ve barlar üzerine kuruludur.

 

Boa Vista’nın bozulmamış kıyıları, denizin tadını çıkarmanın yanı sıra uzun yürüyüşler yapmak için de oldukça idealdir. Ayrıca rüzgar sörfü için de oldukça elverişlidir ve rüzgar sörfü tutkunları tarafından rağbet görmektedir. Boa Vista’da diğer su sporlarını yapmak da mümkündür. Ayrıca Viana Çölü’nün kumlu tepelerinde bisiklet turuna çıkmak da oldukça popüler bir aktivitedir.

 

UÇUŞ

 

Boa Vista’ya, Sal Rei’nin 5 km günedoğusunda yer alan, eski adıyla Rabil Havalimanı, yeni ismiyle Aristides Pereira Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Amsterdam, Lizbon, Brüksel ve Kopenhag gibi şehirlere seferlerin bulunduğu Boa Vista’ya, Türkiye’den direk uçuşlar düzenlenmemektedir. Boa Vista uçak biletini, Skyscanner ile 600’ün üzerinden havayolunu tek sitede kıyaslayarak satın alabilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak hem çok kolay, hem de çok hızlıdır. Uçuş tarihlerinizi ve kalkış havalimanını arama kutusuna girdiğinizde, Skyscanner size en uygun fiyatlı Boa Vista uçak biletlerini kıyaslamanız için gösterecektir. Havaalanından adanın gidilmek istenilen herhangi bir yerine ulaşım için en uygun seçenek taksi kullanmaktır. Gelen her uçuş için havaalanının hemen girişince taksiler beklemektedir.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Cabo Verde’yi ziyaret edebilmek için vize almaları gerekmektedir. Cabo Verde’nin Türkiye’de diplomatik temsilciliği bulunmadığı için, herhangi bir ülkedeki Cabo Verde Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunulabilmektedir. Cabo Verde’nin resmi dili Portekizcedir ve para birimi olarak Cabo Verde Eskudosu kullanılmaktadır.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Boa Vista’da tropik iklim etkilidir ve sene boyunca sıcaklık 26 ile 30 C⁰ arasında değişmektedir. Kasım ile Mayıs ayları arasında hava her daim güneşlidir. Ziyaretçilerin adaya tekrar tekrar gelmelerinin en önemli sebeplerinden birisi güzel havasıdır. Atlas Okyanusu’nda bulunan konumu nedeniyle, özellikle Kasım ile Mart ayları arasında oldukça rüzgar almaktadır ancak rüzgarlı hava beraberinde düşük nem oranını ve kitesurfing ve rüzgar sörf için elverişli koşulları getirmektedir. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Boa Vista yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.