Harita

Aguadilla Uçak Bileti Fiyatları

Aguadilla, Porto Riko’nun kuzeybatısında, Atlas Okyanusu kıyılarında yer alan, nüfusu 60 binin biraz üzerinde olan turistik bir şehirdir. Kent aynı zamanda, Porto Riko’nun batısındaki Porta del Sol turizm bölgesinin önemli merkezlerinden birisidir. Aguadilla, 20’ye yakın plajıyla, adada en çok plaja sahip olan kentlerden birisidir. Aguadilla’nın plajları, beyaz kumları ve kristal kadar berrak sularının yanı sıra sörf için elverişli olmalarıyla öne çıkmaktadır. Karayipler’in doğusunda yer alan Porto Riko’nunbu tatil cenneti kentini ziyaret etmek için Skyscanner’ın karşılaştırmalı arama motorunu kullanarak, gitmek istediğiniz tarihteki en uygun fiyatlı Aguadilla uçak biletini bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Eski bir Katolik kilisesinin ve Alcaldia olarak adlandırılan Belediye Binası’nın bulunduğu Plaza de Recreo, Aguadilla’nın kent merkezi olarak kabul edilmektedir. Aguadilla’nın en popüler turistik yerlerinden birisi, modern bir su parkı olan Parque Acuatico Las Cascades’dir. Colon Parkı, deniz kenarında yer alan, çocuklar için oyun parklarının, sokak satıcılarının, çeşmelerin bulunduğu, tipik Porto Riko atmosferinin hissedilebileceği bir parktır. Parkta en çok rağbet gören yer ise, dev bir banyan ağacı etrafına kurulmuş olan, Casa del Arbol adı verilen incir ağacıdır.

 

Aguadilla’da ziyaret edilebilecek diğer yerler arasında Kristof Kolomb Anıtı, San Carlos Barromeo Katedrali, Campanitas de Cristal Çeşmesi, Jardin del Atlantico Meydanı, Punta Boringuen Denizfeneri, ve Rafael Hernandez Anıtı bulunmaktadır. Dünyada sörf için en iyi plajlara sahip yerlerden biri olarak kabul edilen Aguadilla’da, Surfer’s Beach, Gas Chambers, Crash Boat ve Wilderness, sörf tutkunlarının en çok ilgi gösterdiği plajlardır. En çok tercih edilen diğer plajlar ise La Pondresoa, La Poza, La Saldirnera ve Pompeolas’dır.

 

UÇUŞ

 

Aguadilla’ya, Porto Riko’lu dünyaca ünlü besteci Rafael Hernandez Marin’in isminin verildiği, hem sivil, hem de askeri havalimanı olarak kullanılan, Rafael Hernandez Havalimanı hizmet vermektedir. Aguadilla’dan JetBlue Havayolları’nın, New York ve Orlando’ya, Sprit Airlines’ın Fort Lauderdale’e ve United Airlines’ın New York ile New Jersey’e hizmet veren Neward Liberty Uluslararası Havalimanı’na uçuşları bulunmaktadır. Ayrıca bir çok Amerikalı havayolu şirketi de Aguadilla’dan ABD’deki farklı şehirlere uçuşlar planlamaktadır. Türkiye’den direkt seferlerin bulunmadığı Aguadilla’ya gitmek için Skyscanner ile 600’ün üzerinde havayolunun uçuşlarını tek sitede aynı anda görebilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak hem çok kolay, hem de çok hızlıdır. Uçuş tarihlerinizi ve kalkış havalimanını arama kutusuna girdiğinizde, Skyscanner size en uygun fiyatlı Aguadilla uçak biletlerini kıyaslamanız için gösterecektir.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Porto Riko, Amerika Birlelik Devletleri’ne bağlı, iç işlerinde bağımsız özerk bir bölgedir. Dolayısıyla para birimi olarak ABD doları kullanılmaktadır. Porto Riko’nun resmi dilleri İngilizce ve İspanyolca olsa da, iş hayatı, günlük hayat ve eğitimde kullanılan dil İspanyolcadır. Porto Riko’yu ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, ABD vizesi alması gerekmektedir.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Aguadilla’ya, Porto Riko’nun genelinde olduğu gibi, tropik iklim etkilidir. Yazları çok sıcak, kışları ise ılımandır. Kentin en çok ziyaretçi aldığı dönem, Aralık ile Nisan ayları arasıdır. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Aguadilla yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.