Harita

Bilbao Uçak Bileti Fiyatları

Bilbao, İspanya’nın kuzeyinde, Atlas Okyanusu kıyılarında yer alan özerk Bask Bölgesi’ndeki Biskay ilinin merkezidir. Aynı zamanda, 1 milyon civarındaki metropoliten alan nüfusuyla Bask Bölgesi’nin en büyük şehridir. Nervion Nehri’nin iki yakasına kurulu olan Bilbao, uzun yıllar boyunca sanayisiyle öne çıkmış olsa da, artık turizm açıdan da kendini göstermeye başlamıştır. Metro ve tramvay gibi ulaşım sistemlerine yoğun yatırım yapılmaktadır. Kentin yıllarca unutulmuş, estetik açıdan oldukça göz alıcı olan tarihi yapılarında devam eden restorasyon çalışmalarının  yanı sıra birçok yeni modern mimari eser de Bilbao’ya kazandırılmaktadır. İspanya’nın sosyo-ekonomik açıdan yükselen bu kentini ziyaret etmek için Skyscanner ile farklı havayollarının Bilbao uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir ve sizin için en uygun olanına rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

 

Bilbao’nun en önemli turistik noktası, kentin bu açıdan kaderinin de değişmesini sağlayan Guggenheim Müzesi’dir. Özellikle düzensiz eğrisel biçimlerin hakim olduğu mimarisi büyük dikkat çeken müze, 20. yüzyılın modern sanatına odaklanmıştır. Güzel Sanatlar Müzesi, Bask Müzesi ve La Ria Denizcilik Müzesi, Bilbao’da ziyaret edilebilecek diğer müzelerdir. Kentin en ünlü dini yapısı, 14. yüzyıla tarihlenen, Gotik tarzda inşa edilmiş Santiago Katedrali’dir. İlgi gören diğer tarihi dini yapılar ise 15 ve 16. yüzyıllarda inşa edilmiş olan San Anton Kilisesi, Begona Bazilikası ve San Vincente Martir Kilisesi’dir.

 

Arriaga Tiyatrosu, çok sayıda restoran, bar ve kafenin yanı sıra bir sinema ve kütüphaneye de ev sahipliği yapan restore edilmiş bir bina olan Alhodinga, dış cephesiyle dikkat çeken Santander Tren Garı kentte görülmesi gereken diğer diğerlerdir. Bilbao’nun tarihi merkezi Casco Viejo’nun sokaklarında yürümek oldukça keyiflidir. Alışveriş için en iyi adresler Gran Via ve Lopez de Haro caddeleridir. Avrupa’nın en eski kapalı çarşılarından olan Mercado de la Ribera görülmeye değerdir.

 

UÇUŞ

 

Bilbao’ya, Bask Bölgesi’nin ve İspanya’nın tüm kuzey kıyılarının en yoğun havaalanı olan Bilbao Havalimanı hizmet vermektedir.  Kent merkezinin 12 km kuzeyinde bulunan havalimanından İspanya’nın önemli kentlerinin yanı sıra Londra, Frankfurt, Paris ve Amsterdam gibi Avrupa’nın başlıca şehirlerine tarifeli seferler düzenlenmektedir. Türkiye’den İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşları bulunmaktadır. Bilbao’yu ziyaret etmek için Skyscanner’ın hızlı arama motorunu kullanarak istediğiniz tarihteki en uygun fiyatlı Bilbao uçak biletini bulabilir ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

 

Bilbao Havalimanı’ndan kent merkezine BizkaiBus ismi verilen toplu taşıma araçlarıyla yaklaşık 25 dakikada ulaşmak mümkündür. Her yarım saatte bir kalkan 3247 numaralı  otobüslerin ücreti 1,40 Euro’dur. Şehir merkezine taksi ücreti ise yaklaşık 25-30 Euro tutmaktadır.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Avrupa Birliği üyesi olan İspanya’yı ziyaret edebilmeleri için Schengen vizesi almaları gerekmektedir. İspanya’dan alınan Schengen vizesiyle ülkeye giriş yapılabileceği gibi, başka bir ülkeden alınan Schengen vizesiyle de, ilk olarak vizenin alındığı ülkenin ziyaret edilmiş olması koşuluyla İspanya’ya giriş yapılabilir. Ülkede kullanılan para birimi Euro’dur. Bilbao ve Bask Bölgesi’nin resmi dilleri İspanyolca ve Baskçadır.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Biskay Körfezi’ne yakın olması sebebiyle Bilbao’da okyanusal iklim görülmektedir. Ülkenin geri kalanına göre daha ılıman bir havaya sahiptir. Yaz aylarında ortama sıcaklık 25-26 C⁰ iken kış aylarında 6-7 C⁰’dir. Bilbao’yu ziyaret etmek için en ideal dönem, yağışın en az olduğu yaz aylarıdır.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Bilbao yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Bilbao şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Bilbao.
Delta, KLM Cityhopper, KLM, transavia, Kenya Airways, Air Mauritius, GOL Linhas Aéreas ve Norwegian, Bilbao yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Bilbao yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.