Harita

Belo Horizonte Uçak Bileti

Brezilya’nın güneydoğusunda yer alan Belo Horizonte, 5 milyonu aşan metropolitan alan nüfusu ile ülkenin en büyük 3. Şehridir. Aynı zamanda Minas Gerais eyaletinin başkentidir. Dağlar tarafından çevrelenen irili ufaklı tepeler üzerine kurulan kent, planlı yapısı, ağaçlı bulvarları, dev parkları ve Brezilya modern mimarisinde öne çıkan yapılarıyla ilgi görmektedir. Brezilya’da düzenlenen 1950 ve 2014 FIFA Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapan şehirlerden olan Belo Horizonte’yi ziyaret etmek için, Skyscanner’ın arama motorundan en ucuz Belo Horizonte uçak biletini bulup rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

 

Pampulha, Belo Horizonte’nin en popüler turistik yapılarından bir kısmını bünyesinde barındıran bir mahalledir. Brezilya’nin en ünlü modernist mimarlarından Oscar Niemeyer tarafından tasarlanan Assisili Francesco Kilisesi, dünyanın en büyük futbol stadyumlarından olan Mineirão burada bulunmaktadır. Doğaseverler için tam bir cennet olan ve Brezilya’ya özgü farklı orman türlerinin birbirine karıştığı Mangabeiras Parkı özellikle çocuklu aileler tarafından mutlaka ziyaret edilmektedir. Sırı sıra dizili palmiye ağaçları, 19. yüzyıldan kalma tarihi yapıları ve devlet binalarıyla rağbet görmektedir.

 

Eski bir tren garı binasına kurulan Sanat ve El Sanatları Müzesi, Belo Horizonte ve çevresindeki dağların nefes kesici manzarasına sahip, Nove Lima bölgesindeki Alta Vila Kulesi, bünyesinde bir lunapark ve Fransız parklarındaki gibi küçük bir lagün bulunan Belediye Parkı, Doğa Bilimleri Müzesi ile eski bir çiftlik evinde kurulu olan ve kentin geçmişi hakkında bilgiler veren Abilio Barreto Tarih Müzesi, Belo Horizonte’de ziyaret edilecek diğer yerlerdir. Kentin sosyal hayatı ise şık restoranları, gece kulüpleri, kültürel etkinlikleriyle Savassi bölgesinde yoğunlaşmıştır.

 

UÇUŞ

 

Belo Horizonte’ye, kent merkezinin 38 km kuzeyinde yer alan Tancredo Neves/Confins Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Brezilya’daki birçok şehrin yanı sıra Güney Amerika, Avrupa, Karayipler ve ABD’deki bazı şehirlere seferlerin düzenlendiği Belo Horizente’ye, Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Kente ulaşmak için Belo Horizonte uçak biletinizin rezervasyonunu, Skyscanner aracılığı ile yapabilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak hem çok kolay, hem de çok hızlıdır. Belo Horizonte uçuş tarihlerinizi ve kalkış havalimanını arama kutusuna girdiğinizde, Skyscanner size en uygun fiyatları kıyaslamanız için gösterecektir. Tancredo Neves Havalimanı’ndan kent merkezine 9.50 real ödeyerek Ônibus Convencional veya 21 real ödeyerek internet bağlantısı da bulunan Ônibus Executivo ismi verilen havaalanı otobüsleriyle ulaşılabilmektedir. Şehir merkezine taksi ile ulaşmak ise 100 reali geçmektedir.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Brezilya’yı vizesiz olarak ziyaret edebilmektedirler. Brezilya’nın resmi dili Portekizce’dir ve ülkede kullanılan para birimi Brezilya Reali’dir.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Belo Horizonte’de nemli ve sıcak yazlar ile kuru ve ılıman kışların etkili olduğu Tropik Savan İklimi görülmektedir. Okyanustan 300 km içeride kurulu olan kentte, mevsimler arası sıcaklık farkları az olsa da, yaz ile kış arasındaki fark belirgindir. Ortalama sıcaklığın 22 C⁰ olduğu kent, ziyaret etmek için sene boyunca elverişlidir.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Belo Horizonte yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.