Harita

Adrar Uçak Bileti Fiyatları

Adrar şehri, Cezayir’in güneybatısında, Mali ve Moritanya ile sınırında yer alan ve ülkenin en büyük ikinci vilayeti olan Adrar Vilayeti’nin merkezidir. Başkent Cezayir’in 1.400 km güneybatısındaki kentin nüfusu yaklaşık 65 bindir. Sadece Kuzey Afrika’nın değil, dünyanın da en büyük sıcak çölü olan Sahra Çölü’ndeki Tuat bölgesinde, vaha denilebilecek sulak bir alan etrafında kurulu olan Adrar, bir tarım kentidir ve “foggara” ismi verilen geleneksel sulama sistemiyle dikkat çekmektedir. Skyscanner’ın karşılaştırmalı arama motorundan en uygun fiyatlı Adrar uçak bileti bulup Cezayir’in bu çöl kentine ulaşabilirsiniz.

Bölgedeki yerleşim antik çağlara dayandığı için, Adrar ve çevresinde farklı kültürlere ait çok sayıda tarihi eserler bulunmaktadır. Farklı kültürlerin birbiriyle etkileşim halinde bulunması, el sanatlarının gelişmesine sebep olmuştur ve günümüzde de yerli halkı tarafından bu gelenek devam ettirilmektedir.

Cezayir Turizm Bakanlığı’nca turizmin gelişmesi için öncelikli yerler arasına alınan Adrar’ın turistik açıdan en dikkat çeken yönü, şehirdeki yapıların tuğla kırmızısı rengidir. Ayrıca kentin devasa büyüklükteki merkezi de oldukça ilgi çekmektedir. Günümüzde modern sulama sistemleri nedeniyle kullanılmayan ve zamanında 2 bin km’nin üzerinde uzunluğu olan eski sulama sistemi “foggara”nın kanalları da turistler tarafından ziyaret edilmektedir. 

Adrar ve çevresinde, turistlerin en ilgi gösterdikleri aktiviteler ise develerle de yapılabilen ve çöl atmosferini birebir yaşatan çöl gezileridir. Bu çöl gezilerinde, bayı kayalar üzerine işlenmiş, prehistorik dönemden kalma gravürlere rastlanılabilmektedir.

UÇUŞ

Adrar’a, şehir merkezine yaklaşık 11 km mesafede bulunan Tuat Şeyh Sidi Muhammed Belkebir Havalimanı, ya da kısa adıyla Adrar Havalimanı hizmet vermektedir. Cezayir Havayolları’nın Cezayir ve Oran gibi kentlere tarifeli seferleri bulunmaktadır. Türkiye’den direk uçuşların olmadığı kente ulaşmak için Adrar uçak biletinizin rezervasyonunu, Skyscanner aracılığı ile yapabilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak hem çok kolay, hem de çok hızlıdır. Adarar uçuş tarihlerinizi ve kalkış havalimanını arama kutusuna girdiğinizde, Skyscanner size en uygun fiyatları kıyaslamanız için gösterecektir. Adrar Havalimanı’ndan kent merkezine sadece taksi ile ulaşılabilmektedir.

BİLMENİZ GEREKENLER

Cezayir’e seyahat edecek Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahibi vatandaşlar ise, Cezayir’e yapacakları 90 gün ve altı ikamet süreli ziyaretlerinde vizeden muaftır. Cezayir’in resmi dili Arapçadadır. Fransızca da medya, eğitim ve iş hayatında yoğun olarak kullanılmaktadır. Ülkenin para birimi Cezayir Dinarı’dır.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Adrar’da sıcak çöl iklimi etkilidir. Yazları uzun ve aşırı sıcak, kışları ise kısa ve ılıktır. Yaz aylarında hava sıcaklığı 50 °C’ye kadar ulaşabilmektedir, geceleri ise 30 °C civarında seyretmektedir. Dolayısıyla Adrar’ı ziyaret etmek için en iyi zaman kış ve bahar aylarıdır. Neredeyse yıl boyunca hava güneşlidir. Bulutlu gün sayısı oldukça azdır. Gün içinde sıcak havadan dolayı şehir oldukça sakindir. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Adrar yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.