Harita

Asheville Uçak Bileti Fiyatları

ABD’nin Kuzey Karolina eyaletinde bulunan Asheville,  Blue Ridge ve Great Smoky Dağları arasında yer almaktadır.Liberal yaşam tarzı, sanata ve sanatçılara verilen önemle bilinen kent, birçok turizm araştırması tarafından dünya üzerinde mutlaka görülmesi gereken, 12 kentten biri olarak tarif ediliyor. Kentin, ABD vatandaşları tarafından verilen isimlerden bazılarını sıralarsak bir önceki cümle daha fazla anlaşılır olacaktır. Asheville için, “doğunun San Fransisko’su”, “güneyin Paris’i”, “kaçılacak en iyi kent”, “mutlu şehir” ve “hayat boyu yaşanacak en iyi kent” diyorlar. Blue Ridge Dağları’nın sisli tepelerinin ardında parlayan bir mücevher ve çöl ortasında aniden beliren bir vaha gibidir, bu güzel kent. Dört mevsimin yaşandığı Kuzey Karolina eyaletinde, dağlarla çevrili bir kent olarak Aseville kış aylarında bile memnuniyet veren bir iklime sahiptir. Asheville uçak biletinizi ayırtmadan önce önemli bir not eklemek isteriz. Asheville ziyaretinizi planlarken, havaalanını seçiminde biri kent merkezine yakın lokal uçuşların yapıldığı, bir diğerinin ise kente 1,5 saatlik uzaklıkta, uluslararası hizmet veren iki havaalanına sahip olduğunu hatırlatmak isteriz. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı kente ulaşmak için en uygun rota, Şikago, Atlanta ve New York gibi ABD kentlerinden aktarmalı olarak uçmak olacaktır.

Asheville’de yapılacak birçok aktivite olsa da bunların en başında gelen The Biltmore Estate ziyareti olacaktır. Rönensans döneminde inşa edilen bir Fransız şatosundan esinlenilerek yapılan, 250 odalı şaheseri listenizin en başına alınız. Muhteşem bahçeleri, geniş yürüyüş parkurları, ahırları ve şaraphaneleriyle ABD’nin en büyük evi unvanına sahip bu yapıyı mutlaka görünüz. Kent merkezinde eşsiz Asheville mimarisine ait mükemmel örnekler göreceksiniz. Buncombe County Courthouse, The City Hall ve Basilica of St. Lawrence görülecekler arasında. Küçük bir kent olduğunu düşünürseniz bu kadar çok kafenin bir arada olmasına şaşırabilirsiniz. Dışarıda yaşamayı, iletişimi ve sanatı seven kent halkı, kahve ve bira içmeye oldukça meraklı. Sanat galerileri ve müzelerin ne denli fazla olduğu dikkatinizi çekecektir. American Folk Art&Framing, Appalachian Craft Center ve Asheville Art Museum ziyaretleri önerebileceklerimiz kültürel ziyaretler arasında yer almakta.

Kent merkezini tanımak için sokak aralarında yapacağınız yürüyüşler yeterli olacaktır. Doğa’da aktivite yapmak istiyorsanız seçeneğiniz çok fazla. Dağlık bölgelere düzenlenen turlarda doğa sporları yapmak, hem çevreyi tanımak hem de eğlenceli vakit geçirmek için çok uygun bir seçenek. Elektrikli bisiklet turları, yürüyüş turları, kırsal bölgelere yapılan turlar, yemekli yürüyüş turları ve hatta komedi yürüyüş turları seçeneklerinizden bazıları.

Festivalleri, canlı müzik showları, tiyatro ve sanat mekânlarıyla yaşanılası bir Amerikan kenti olan Asheville, “görülmesi gereken kentler” listenizde mutlaka olmalı.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Asheville yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.