Harita

Abu Dabi Uçak Bileti Fiyatları

Rüya kent

Arap yarımadasında, yüksek ve modern binaları, yedi yıldızlı otelleri, otel lobilerinde soğuk içecek alır gibi istediğiniz ayarda sertifikalı altın alabileceğiniz otomatik altın makinaları olan rüya gibi bir şehir var.

Bu rüyayı yaşamak çok da zor değil aslında, Abu Dabi uçak bileti ile yaklaşık üç saatlik bir mesafe aşmanız gereken.

Arap Yarımadası`nda, yedi emirlikten oluşan Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti olan Abu Dabi, Basra Körfezi`nin kıyısında pırıl pırıl parlayan, son derece modern bir petrol kentidir.

Petrolün gücüyle ışıldayan şehir dünyanın en zengin dolayısıyla da en pahalı şehri. Çöl ikliminin hakim olduğu bir ada olan Abu Dabi`nin büyük bölümü çöllerden oluşmakta ancak sınırları içerisinde 200`e yakın ada barındırmakta ve karaya köprülerle  bağlanmaktadır. 

Dünyadaki petrol kaynaklarının büyük bölümüne sahip olması dolayısıyla Abu Dabi, bir çok alanda çok büyük yatırımların adresi. Kişi başına düşen gelirin yüksek olduğu Abu Dabi refah seviyesi en yüksek şehirlerin de başında geliyor.   

Şehirde resmi dil Arapça ancak İngilizce bilmeniz halinde hiç bir zorlukla karşılaşmazsınız çünkü nüfusun önemli bir bölümü şehre iş için gelen yabancılardan oluşmakta ve Abu Dabi`de ortak dil İngilizce, bundan dolayı da bütün tabelalar ve uyarılar Arapça ve  İngilizce yazılmakta.

Şehrin her noktasında yaşanabilecek ayrı bir heyecan bulmak mümkün. Yüzlerce kilometre uzayan kıyıları, pırıl pırıl, tertemiz plajları, eşsiz turkuaz rengi denizi, egzotik çöl safarileri, golf  turnuvaları, tekne yarışları ve tüm dünyanın heyecanla takip ettiği Formula 1 yarışlarıyla tam bir cazibe merkezi Abu Dabi.

Muhafazakar bir yapısı olan şehirde sadece bayanların kullanabileceği Kadınlar plajı Al Raha ve Al Dana plajları mevcut. Deniz kıyısı boyunca uzanan Corniche Bulvarı şehrin en önemli bölgelerinden biri. Abu Dabi`de yaşayan veya şehri ziyaret edenlerin dinlenmek, yürümek, bisiklete binmek, parkta temiz hava almak, denizin büyüsüne dalmak için gittikleri şehrin gözbebeği olan bölge. 

Şehir yüzeysel bir pırıltıdan ibaret değil  elbette. Petrol kaynaklarını göz kamaştıran bir cazibeye çevirirken geleneklerini ve kültürünü de koruyarak, eski ve yeniyi mükemmel bir sentezle sunmayı başarmış Abu Dabi.Eski kent pazarları egzotik bir rüzgar estirirken, dünyanın en tanınmış marka ve tasarımlarını da yanıbaşınızda bulmanız mümkün. 

Bir çok tarihi ve kültürel esere sahip olan şehirde  bu değerlerden bazıları, 82 minareli cami Şeyh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Camisi, Al-Maktaa Hisari, bir kültür mirası olan Heritage Village, El Hosn Sarayı olarak sayılabilir. Ayrıca şehrin kültürel aktivitelerini sahiplenen Al Ain Ulusal Müzesi, Ulusal Tarih Müzesi, Louvre müzesi, Guggenheim müzesi ve konserleri ve müzik ziyafetleriyle Abu Dabi Müzik ve Sanat Kurumu,tiyatroları, Sahne Sanatları Merkezi şehrin parlayan diğer yüzü.

Arap mutfağı tüm cazibesiyle Abu Dabi`de de karşınıza çıkmakta ancak renkli bir nüfusa sahip olan şehirde hemen hemen tüm dünya mutfaklarından örnekler bulmak mümkün. Bir ada şehir olmanın avantajı olarak da deniz mahsulleri ilk sırada demek mümkün. Bir çok arap şehrinde olduğu gibi direkt alkollü içecek servisinin yapılmadığı şehirde lüks otellerin bar ve restoranlarında alkollü içki içmek mümkün.

Ultra modern yirmiden fazla alışveriş merkeziyle adına yakışır hizmet sunan Abu Dabi`de dünya markalarının yanısıra,  Al Meena ve Al Ain gibi yerel çarşılarda ülke kültürüne has elsanatlarının en güzel örneklerini, bölgeye has kilim ve antikaları, yine ülke mutfağında kullanılan birbirinden değişik baharat çeşitlerini bulmak mümkün. 

İstanbul`dan direkt uçak seferlerinin mevcut olduğu şehre kolaylıkla bulabileceğiniz bir Abu Dabi uçak bileti ile uçmanız mümkün. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Abu Dabi Uluslararası yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Abu Dabi şehrinde 4 havaalanı bulunmaktadır: Abu Dabi Uluslararası, Abu Dabi Bateen, Abu Dabi Al Dhafra Askeri Üssü ve Yas-Insel SPB.
Gulf Air, Oman Air, KLM, Air New Zealand, Bangkok Airways, Kenya Airways, GoAir ve Air Malta, Abu Dabi Uluslararası yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Nisan, Abu Dabi Uluslararası yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.