Harita

Atlanta Hartsfield-Jackson Uçak Bileti

Modern dünya

İş gezisi ve ya tatil amaçlı almış olabilirsiniz Atlanta uçak biletinizi. Ziyaret sebebiniz ne olursa olsun bu kentin  güzelliklerinden mahrum etmeyin kendinizi.

Georgia eyaletinin başkenti olan Atlanta, Amerika’nın kuzeydoğusunda, Blue Ridge dağları eteklerinde ve Chattahochee Nehri‘nin yanında yer almakta.

Küçük bir istasyon kasabası iken, kentsel dönüşümün en güzel örneklerden biri olarak 1847’de şehir olmuş ve 1868’de Georgia’nın başkenti olmuştur. Şu anda dünyadaki dev firmaların genel merkezlerinin ve en iyi üniversitelerin bulunduğu bir metropol durumunda.

Gökdelenler ve post modern yapılardan, küçük sevimli mahallelere, müzelerden parklara, Atlanta renkli bir profil çizmekte. Uzun bir tarihi geçmişi olmayan Atlanta‘da,  tarihi geziler yerine,  yüzlerce park, yeşil alanlar, müzeler , tiyatro, bale ve dans gösterileri, konserler ile şehirde büyük bir metropol aktivitelerini deneyimleyebilirsiniz. 

Özel turistik turlarla da gezebileceğiniz Atlanta’da yapabileceğiniz kültür ziyaretlerine bu şehirde doğan  Dr. Martin Luther King‘in yaşamı ve çalışmaları hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz, Midtown’da bulunan Martin Luther King National Historic Site ile başlayabilirsiniz. Aynı bölgede bulunan High Museum of Art ve Margaret Mitchell Evi ve Müzesi, Buckhead’de bulunan Tarih Merkezi  ve Downtown’da  bu içeceğin zaman içerisinde yapılmış tüm reklamlarını göreceğiniz World of Coca Cola ve  Centennial Park yakınlarında ki  dünyaca ünlü haber kanalı CNN’nin Merkezi ilginç ziyaret noktaları olabilir.

Decatur Meydanı  şehir merkezine yakın, birçok butik, restoran ve sanat galerisi barındırmakta ve meydan, Sanat Festivali, Kitap Festivali  Plaj Partileri, İşçi Bayramı  gibi etkinliklere evsahipliği yapmakta. İnteraktif Havuz, sehirde görülebilecek renkli noktalardan biri. Müzik eşliğinde, senkronize 251 su fiskiyesinin suyu 35 metreye kadar yükseltmesiyle oluşan muhteşem su-ışık-müzik gösterisini izlemek büyük keyif.

Atalanta‘nın ünlü gökdelenleri yoğun olarak şehrin Downtown, Midtown ve Buckhead bölgelerinde bulunmakta. Ülkedeki en uzun gökdelenlerden biri olan  The Bank of America Plaza‘yı  Midtown’da görmek mümkün.

Kentin doğa ile barışık yüzünü, sahip olduğu bir çok parkta ve yeşil alanda görmek mümkün. Şehrin en eski parkı olan The Grand Park, dünyanın en büyük yağlı boya çalışması olan Atlanta Cyclorama ve Hayvanat Bahçesini barındırır. Daire şeklindeki bu dev tablo, 12 metre yüksekliğinde ve çevresi 109 metredir ve  Atlanta Savaşı’nı simgelemektedir.  Piedmont Park ise bisiklet ve yürüyuş yolları ile  şehrin merkez parkıdır, Fembank Ormanı yürüyüş, golf ve diğer spor aktiviteleri için oldukça uygun.   Botanik Bahçesi konser, kokteyl, partiler gibi  organizasyonlara doğal bir sahne olmakta.

Şehirde asla sorun yaşamayacağınız bir konu da yemek yiyecek mekan bulmak. Bu konuda birçok  alternatif sunan Atlanta uluslararası lezzetleri, geleneksel  tatları beğeninize sunmakta. Bölgeye özgü  şeker ve bal ile birlikte ikram edilen et ve sebze yemekleri, şeftalili pay, yöreye has muz pudingi, tartlar ve çeşitli meyvelerden yapılan tatlıları deneyebilirsiniz.

Dans ve canlı müzik mekanları, caz ve blues barları Atlanta gece yaşamının vazgeçilmezleri. Gece hayatı için oldukça fazla alternatif sunan şehirde, eğlence adına bir çok mekan bulmak mümkündür.

Alışveriş konusunda bir çok alternative bulabileceğiniz Atlanta‘da yüksek bütçeli alışveriş için Buckhead bölgesi‘nde  Lenox Meydanı ve Phippes Plaza doğru adres olabilir. Downtown bölgesi de alışveriş merkezleri,outletler, küçük butiklerle alışveriş konusunda sizi memnun edecektir.  Butikleriyle Virginia-Highland Mahallesi ve  Atlantik İstasyonu da diğer alışveriş mekanlarından.

Atlanta uçak bileti sorgularken destinasyonunuza direkt sefer bulunmadığı için bir veya iki aktarma yaparak uçabileceğinizi unutmayın.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Atlanta Hartsfield-Jackson yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.