Harita

Atina Uçak Bileti

Atina Hakkında

Adını, zekâ, sanat, strateji, ilham ve barış tanrıçası Athena’dan alan Atina, 4 milyona yaklaşan nüfusu ile komşumuz Yunanistan’ın başkentidir. Şehrin sembolü haline gelen Akropolis gezilmesi öncelikli yerlerden biri, belki de en önemlisidir. Partenon ve diğer tapınaklarda dolaşarak dünya tarihine çok derin izler bırakan bu kültürün izlerinde dolaşın. Şehrin tüm manzarasına hakim bir tepenin üzerine kurulmuş olan Akropolis, Atina’nın tüm güzelliklerini seyredebileceğiniz bir yükseklikte bulunmaktadır.

Atina’ya bir saatlik bir uçuşla gidebilmek mümkün. Komşu’ya ulaşmak ve bu güzel şehrin sokaklarında dolaşmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Skyscanner’ı tıklamak. Arama paneline uçmak istediğiniz tarihleri girin, eğer seyahat tarihleriniz esnekse Skyscanner sizin için en ucuz Atina biletini kolayca bulacaktır. Ekranınıza gelen fiyatları ve havayolu şirketlerini karşılaştırın ve biletinizi güvenle ayırtın. Skyscanner hızlı, kolay güvenilir ve üstelik ücretsiz.

Bizlere çok tanıdık yemekler, müzikler ve sıcacık insanlarıyla Atina’da olmak size kendinizi iyi hissettirecektir. Sokaklarında dolaşırken; size kendi dilinizden, -merhaba, diyebilecek insanlarla dolu bu şehir, batı kültürleri için doğuya açılan kapılardan ilki olma özelliğine sahiptir.

Şehrin en önemli müzelerinden biri olan arkeoloji müzesi, dünyanın en büyük antik Yunan koleksiyonuna sahiptir. Tarihe meraklı olanlarınız için yarım günlük bir ziyaret yeterli olacaktır. Açık hava müzesi niteliği taşıyan bu şehirde öncelikle edinmeniz gerekenler arasında olanlar, turistik yerlere ait olan broşürlerdir. Turizm danışma ofisleri saat 14.30 a kadar açık, elinizi çabuk tutarak ilginizi çeken broşürleri mutlaka edinin. Otobüs turları, tekne gezintileri, tarihi bilgiler, ihtiyaç duyacağınız birçok şeye bu broşürler sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Metro, otobüs ve taksi ulaşım seçenekleriniz arasında. Atina sokaklarında araçla gezmek istiyorsanız, hemen Skyscanner’ın araç kiralama panelini kullanın. Seçenekleri değerlendirerek istediğiniz özellikteki araca Skyscanner sayesinde hızlıca ulaşabilirsiniz.

Atina’da görülecek şeyler çok fazla, canınızın en çok çektiği bir noktadan başlayın ve bu nefes kesici kentin güzelliklerine teker, teker ulaşın. Atina katedralini, Zeus tapınağı kalıntılarını gezerken eski Yunan medeniyetinin bu çok kıymetli miraslarına tanıklık edin.

Atina, ayrıca bir liman kentidir. Pire limanında bulunan irili ufaklı Yunan tavernalarında mis gibi deniz ürünlerinin tadına bakarken, rakıya çok benzeyen Uzo kadehlerini bu çok eski medeniyetin şerefine kaldırın.

Atina’ya uygun bir uçak bileti mi arıyorsunuz? Atina gezinizi planlamak için, uçak biletinizi yukarıdaki arama panelini kullanarak sorgulayabilirsiniz. Atina’da konaklamayla ilgili olarak da Skyscanner’ın otel arama butonunu kullanın, karşınıza gelecek olan seçenekler arasında sizin için en uygun olanını seçin ve tatilinize keyifli bir başlangıç yapın. Skyscanner’ı kullanmak, hızlı, kolay ve güvenilir. Üstelik de ücretsiz. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Atina Uluslararası yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.