Harita

Ankara Uçak Bileti

Ucuz Ankara uçak bileti

Ucuz Ankara uçak bileti nasıl bulunur

Ankara`ya en uygun uçak bileti fiyatlarını sizin için Skyscanner buluyor. Siz kalkış noktanızı yazın, fiyatları karşılaştırın ve en ucuz bileti seçin. Skyscanner ile zamanınızı ve paranızı en iyi şekilde kullanın.

Ankara uçak bileti fiyatları, okul tatilleri, bayramlar gibi dönemlere, kalan koltuk sayısına ve havayoluna bağlı olarak değişiklik göstermektedir, Skyscanner kampanyalar sayfasını takip ederek uygun fırsatlardan yararlanın.

En uygun uçak biletini almanın pratik yollarından biri de “tüm ay” seçeneğidir. Skyscanner`da arama yaparken, belli bir tarih yerine, tüm ay seçeneğini tercih edin. Görüntülemek istediğiniz ayları veya en ucuz ayı tercih edebilirsiniz. Günlük olarak sunulan seçeneklerden en ucuz uçuşu seçin.

En uygun rezervasyon zamanı

Oldukça popüler bir uçuş hedefi olan Ankara`ya, ucuz uçak bileti almak için yaklaşık üç ay önce harekete geçmelisiniz. Ankara`ya tarifeli seferler dışında, düşük maliyetli havayollarının seferleri de bulunmakta. Tarifeli seferler için en az 12 hafta önce rezervasyon yaptırmanız avantaj sağlarken, düşük maliyetli havayollarının seferleri için 20 hafta önce harekete geçmeniz size yaklaşık % 19 tasarruf sağlayacaktır.

En uygun rezervasyon zamanı sayfamıza göz atın ve detaylı bilgi edinin.

Ankara yönüne gerçekleşen uçuşlardaki tüm fiyat değişikliklerini takibe alın - Nasıl mı? Uçuşunuz için bilet araştırırken, Skyscanner`da fiyat alarmı oluşturun ve e-postanızı kontrol edin, çünkü Skyscanner sizin için uçuşunuzu takibe alarak, tüm değişiklikleri anında size bildirecektir.

Ankara`ya aktarmasız uçabileceğiniz havaalanları

Popüler bir destinasyon olması sebebiyle, Türkiye`nin neredeyse tüm şehirlerinden Ankara`ya uçmak mümkün. İstanbul`un Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları başta olmak üzere; İzmir Adanan Menderes Havaalanı, Adana Şakirpaşa Havaalanı, Trabzon, Gaziantep, Antalya, Erzurum, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Erzincan, Kahramanmaraş, Malatya, Bingöl, Mardin, Bingöl, Muş, Van, Ağrı, Kars, Siirt, Batman Havaalanlarından Ankara`ya aktarmasız olarak uçmak mümkün.

Ankara yönüne aktarmasız uçuşun mümkün olmadığı bazı havaalanlarından ise genellikle İstanbul bağlantılı uçuşlarla seyahat gerçekleşmektedir.

Ankara`ya uçan havayolları

Ankara`ya uçuş düzenleyen havayolları Pegasus, Türk Hava Yolları ve Bora Jet`tir. Türk Hava Yolları özellikle Anadolu şehirlerinden Ankara yönüne düzenlediği uçuşları, kendi markası olan Anadolu Jet ile gerçekleştirmektedir.

Ankara Havaalanı

1955 yılında hizmet vermeye başlayan Esenboğa Havalimanı, Ankara şehir merkezine yaklaşık 25 km mesafede yer almakta. İç Hatlar Terminali oldukça büyük ve tüm ihtiyaçlara cevap vermekte. Şehir merkezine ulaşım için farklı alternatifler bulunmakta. Terminal çıkışında kolaylıkla taksi bulabilirsiniz. Daha ekonomik ulaşım araçları ise BELKO AİR otobüsleri. Sabah 06.00 ile 5.30 saatleri arasında hizmet veren otobüsler Kızılay, Ankara Tren Garı ve AKM duraklarına uğrayarak AŞTİ (Otobüs Terminali )`ne gitmektedir. Ayrıca Skyscanner araç kiralama sayfasından rezervasyonunuzu yaptırarak, havaalanında aracınızı teslim alabilirsiniz.

Ne zaman gidilir

Ankara`da, özellikle Ocak ve Şubat aylarında dondurucu, kuru soğuklar yaşanmakta. Temmuz ve Ağustos aylarında ise aşırı sıcaklar bunaltabilir. İlkbahar ayları şehri ziyaret için en ideal dönem olarak önerilirken, Eylül ve Ekim ayları da Ankara`yı ziyaret için uygun dönemlerdir.

Şehrin hareketli dönemlerinden biri Kasım ayıdır. Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu olan Atatürk`ün ölüm yıldönümü nedeniyle, her yıl 10 Kasım`da tüm şehirlerden Anıtkabir`i ziyaret amaçlı binlerce ziyaretçi gelmektedir.

Hava durumu

Ankara kuru ve dondurucu soğukların hükmettiği kışları ile bilinmektedir. Ocak ve Şubat aylarında 0 derecede seyreden hava durumu, donmalara neden olabilmektedir. Yağışlar yağmur ve kar şeklinde olmakta, ayrıca kış mevsiminde oldukça sık sis görülmektedir.

Sıcak yazların yaşandığı şehirde ortalama 25 derece olan sıcaklıklar, Temmuz ve Ağustos aylarında 35 dereceye kadar çıkabilmektedir.

Ankara şehir rehberi

Ankara Modern, sakin ve düzenli bir şehir olmasının yanında, görülmesi gereken birçok değere de sahip. Bu değerlerden ilk akla gelen başkentin sembolü durumundaki, Atatürk`ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir`dir. Ayrıca uzun ve zengin tarihinin izleri olan; Ankara Kalesi, Başköy Kalesi, Augustus Tapınağı, Hitit Güneş Kursu Anıtı, Zağfiran Hanı görülmesi gereken yapılar.

Şehrin tarihi ve kültürü ile ilgili önemli bilgilere ulaşabileceğiniz müzeler içerisinde Rahmi Koç Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi, İlk meclis binası ve Kurtuluş Savaşı Müzesi sayılabilir. Ulucanlar cezaevi müzesi ise birçok tanınmış ismin yattığı, ayrıca balmumu heykelleri ile görülmeye değer.

Ankara, yeşil alan ve parklar konusunda da oldukça iddialı. İşte en önemlileri; Orman Çiftliği,Gençlik Parkı, Harikalar Diyarı, Kuğulu Park, Abdi İpekçi Parkı, Kurtuluş Parkı, Seğmenler Parkı, Altınpark, Botanik Parkı, Göksu Park ve Güvenpark`tır.

Şehrin modern yüzü ve sosyal hayatın merkezi Tunalı Hilmi Caddesi ve Kızılay Meydanı`dır. Eğlence, alışveriş ve yiyecek mekanlarıyla hem Ankara halkını hem de ziyaretçileri cezbetmekte. Şehri izlemek için en ideal adresler ise Atakule ve Keçiören`de bulunan teleferik.

Tarihi dokuları ve büyüleyici atmosferiyle Hamamönü ve Pirinç Han`da, farklı bir boyuta geçişi deneyimleyebilirsiniz. Hediyelik eşya dükkanları, antikacıları, şapkacıları, gramofoncuları, resim ve hat atölyeleri, hacivat-karagöz evi ile özellikle Ramazan aylarında unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz bu mekanlarda.

Ankara şehir merkezi dışında da görülmeye değer yerler bulunmakta. Ankara yakınında bulunan Beypazarı ilçesi, Hitit İmparatorluğu'na kadar uzanan tarihi, eski evleri ve gümüş sanatı ile öne çıkmakta.Gölbaşı muhteşem manzarası ile Tuz gölü ise uçsuz bucaksız beyazlığı ile büyüleyecektir sizi.

Yapılacaklar: Estergon Kalesi’nde, muhteşem manzaralar eşliğinde Özbek ve Kırgız mutfaklarını ve Atatürk Orman Çiftliği’nde, keçi sütünden yapılmış dondurmayı mutlaka deneyin. Gölbaşında Hava Sporlarını izleyin hatta deneyin. Kış ziyaretlerinde Elmadağ Kayak Merkezinde kayak keyfi yapın.

Daha detaylı bilgi için Ankara Rehberi

Ankara hakkında daha fazla bilgi

Nerede kalınır: Ankara, konaklama konusunda tüm beklentilere cevap veren bir kapasiteye sahip. Her bütçeye ve ihtiyaca uygun tesisleriyle binlerce seçenek sunmakta. Sayfamızı ziyaret edin ve size en uygun Ankara Otelini bulun.

Kongre turizminde önemli bir yeri olan Ankara`ya iş amaçlı, kısa süreli seyahatler de oldukça yoğun olarak gerçekleşmektedir. Bu tür kısa ziyaretler için uygun fırsatları Skyscanner şehir kaçamaklarında bulun.

Yazı tarihi Haziran 2016

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Ankara yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.