Harita

Anchorage Uçak Bileti Fiyatları

ABD’nin Alaska eyaletinin en kalabalık şehri olan Anchorage ülkenin en kuzey ucunda bulunmaktadır. Yalnızca ABD’nin değil, dünyanın en kuzey noktalarından biri sayılan Anchorage’nin iklimi kutuplara yakın bölgelerde gözlemlenen “sub-arktık” adı verilen oldukça soğuk iklim çeşitidir. Deniz kenarında bulunan kentte hava Alaska’nın diğer bölgelerine göre daha yumuşaktır. Kutuplara olan yakınlığı soğuk havayı taşırken, güneşin kış aylarında çok kısa yaz aylarında ise oldukça uzun süreyle göründüğünü notlarımıza eklemek gerekir. Ekim-Nisan ayları arasında şehirde yoğun kar yağışları görülmektedir. Kış sporları yapmak için Ekim-Nisan ayları arası, vahşi yaşam ve canlı türlerini gözlemekle ilgili aktiviteler için ise yaz aylarında kenti ziyaret edebilirsiniz. Alaska’ya en kısa zamanda ve en uygun fiyatlarla uçmak için ABD aktarmalı uçuşları tercih etmenizi önerebiliriz. Skyscanner dünyada bini aşkın havayolunun ve online seyahat acentesinin milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak biletlerini karşılaştırmalı olarak seçiminize sunar. Seyahat zamanlamanızda tarihleriniz esnekse, Anchorage’ye ucuz uçak biletini çok daha kolay bulmanız mümkün. Skyscanner ile hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

Anchorage’ye yapacağınız gezi şehrin bulunduğu coğrafyanın şartları gereği oldukça özel olacaktır. Alaska’da bulunan şehirlerde daha önce gördüğünüz kentlerden farklı olarak, bu kentte tarihi ve mimari eserlerden çok doğal ve vahşi yaşama ait özelliklere rastlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu anlamda Alaska’nın bu kalabalık kenti görülebilecek birçok müzesi ile bölge hayatı ve kültürünü aktarmak açısından oldukça zengin. Alaska Doğal Miras Merkezi, Alaska Vahşi Yaşamı Koruma Merkezi, Anchorage Tarih ve Sanat Müzesi bölgenin kültürel yapısını anlamak ve bu coğrafyada yaşayan çok özel canlıları doğal ortamlarında gözlemlemek için muhteşem yerler. Anchorage Hayvanat Bahçesinde ise bir başka yerde göremeyeceğiniz türde canlılarla karşılaşmaya hazırlıklı olun.  Kentin hemen dışında bulunan kış sporları merkezlerinde kayaktan snow boardinge kadar geniş bir yelpazede aktiviteler mevcuttur. Vahşi yaşam turları Anchorage’de yapılabilecek en güzel, en öğretici ve hayranlık uyandırabilecek bir etkinlik, mutlaka deneyin.

Soğuk coğrafyasına rağmen son derece sıcakkanlı insanların yaşadığı şehirde gece hayatı da oldukça hareketli. Birbirinden farklı konspetlerde faaliyet gösteren bar, gece kulubü ve canlı müzik dinleyebileceğiniz mekânlarda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Alış veriş için daha çok alışveriş merkezlerinin tercih edildiği kentte ünlü markaların mağazalarına uğrayabilir, lokal hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz. Dünya mutfaklarının seçkin örneklerini kent merkezinde bulunan restoranlarda deneyebilir bu özel gezinize değişik lezzetler katabilirsiniz. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Anchorage Uluslararası yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.