Harita

Amarillo Uçak Bileti Fiyatları

Amarillo, Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde, Kuzey Amerika’nın en büyük platolarından olan Llano Estacado bölgesinde yer alan bir şehirdir. Nüfusu 190 binin biraz üzerinde olan Amarillo, ABD'nin Vahşi Batı olarak bilinen uzak batı bölgelerinde, bir dönemler hakim olan Western kültürünü ve Teksas ruhunu hissetmek için en iyi yerlerden birisidir. Kovboyluk, Amerillo’da hala saygı değer bir meslektedir. Kentin kültürel hayatı, sahip olduğu kongre merkezi, senfoni orkestrası, balesi ve tiyatrosuyla oldukça hareketlidir. Teksas’ın en dikkat çeken kentlerinden biri olan Amarillo’yu ziyaret etmek için Skyscanner’ın arama motorunu kullanarak, farklı havayollarının, seçtiğiniz tarihteki en uygun fiyatlı Amerillo uçak biletlerini karşılaştırmalı olarak görüp, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Amarillo, Teksas’ı Teksas gibi yaşamak isteyenler için, geniş seçenekler sunmaktadır. Ziyaretçiler, Amarillo’nun çevresindeki kanyonlarda yürüyüşlere katılabilir ya da kentin hemen dışındaki Cadillac Çiftliği’nde yarısı kuma gömülmüş olan eski Cadillic’ları spreyle boyayabilirler. Kendine özgü coğrafyasıyla ziyaretçilerini büyüleyen Amerillo’da, nefes kesici gündoğumu ile günbatımlarını izlemek en popüler aktivitelerden birisidir. Çok sayıda çiftliğin bulunduğu kent, biftek severler açısından tam bir cennettir. İlk olarak 1960’da hizmete başlayan The Big Texan Steak Ranch, kenti ziyaret eden herkesin mutlaka ziyaret ettiği bir et lokantasıdır. Restoran ününü 2 kg’lık porsiyonlarla sunulan ve “The Texas King” ismi verilen bifteğine borçludur. Bifteği bir saat içinde bitirebilen müşterilerden bifteğin ücreti alınmamaktadır. Sanatseverler için Amerillo Sanat Müzesi, açık havanın tadını çıkarmak isteyenler için Amarillo Botanik Bahçesi, ailecek vakit geçirmek isteyenler için de Wonderland Lunaparkı oldukça ilgi çekicidir.

 

UÇUŞ

 

Amarillo’ya, kent merkezinin yaklaşık 16 km doğusunda yer alan Rick Husband Amarillo Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Amarillo’dan Dallas, Houston, Albuquerque, Denver ve Las Vegas gibi ABD’nin önemli şehirlerine tarifeli seferler düzenlenmektedir. Türkiye’den direkt uçuşların bulunmadığı Amarillo’ya uçmak içinSkyscanner ile farklı havayolu şirketlerini ücretsiz tarayıp, fiyatları karşılaştırabilirsiniz ve seçtiğiniz en uygun fiyatlı Amarillo uçak biletini, Skyscanner aracılığıyla satın alabilirsiniz. Rick Husband Amarillo Uluslararası Havalimanı’ndan kent merkezine toplu taşıma araçları ile ulaşım bulunmamaktadır. Havaalanında farklı taksi ve araç kiralama firmaları hizmet vermektedir.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, ülkenin diplomatik temsilciliklerinden ABD vizesi almaları gerekmektedir. ABD’de kullanılan para birimi Amerikan Doları’dır.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Sıcak havası ve az yağış alması sebebiyle Amarillo, sene boyunca ziyaret etmek için elverişlidir ancak yine de, senenin, diğer zamanlarına göre gitmesi daha çok tavsiye edilen dönemleri bulunmaktadır. Yaz ayları oldukça sıcaktır ve özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklığın 35 C⁰’nin üzerine çıktığı günler bulunmaktadır. Kente en çok ziyaretçi yaz aylarında gelse de, ziyaret etmek için en iyi dönem, ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Bu dönemde hava sıcaklıkları en ideal seviyededir ve turist kalabalıkları daha azdır.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Amarillo Uluslararası yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.