Harita

Almatı Uçak Bileti

Flights to Almatı

Almatı’ya ucuz uçuş nasıl bulunur?

Almatı’ya ucuza uçmak için Skyscanner’ın kullanıcı dostu, güvenilir ve ücretsiz ucuz uçak arama motorunu kolaylıkla kullanabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden Almatı’ya direkt veya aktarmalı uçuşları bulmak için, seyahat tarihlerinizi Skyscanner’ın tarih bölümüne girerek arayın ve en uygun fiyatla uçak biletinizin rezervasyonunu yapın. Skyscanner ucuz uçak arama motoru Almatı için en uygun bilet fiyatını, bu yönde uçan tüm havayolu şirketlerini tarayarak karşılaştırır ve seçiminize sunar. Haziran 2016 tarihinde İstanbul ve Ankara’dan düzenlenen direkt uçuş fiyatları tek yön 527 TL’den başlamaktadır. Almatı yönüne en ucuz uçuşlar İstanbul başlangıçlı olanlardır. Skyscanner ile seyahat etmek istediğiniz ayın tümünü görüntüleyerek bu yöndeki en ucuz fiyatı kolayca bulabilirsiniz.

 

Almatı’ya en uygun fiyatla uçmak için ne zaman rezervasyona yapmalı?

Almatı’ya ucuza uçmak için Skyscanner’ın arama motorunda tarih belirlerken en ucuz ay butonunu kullanarak bu yönde mevcut tüm uçuşlar arasında en uygun uçak biletini bulabilirsiniz. Eğer belirli bir tarihte uçmak istiyorsanız, değişebilen uçak fiyatlarını öğrenmek ve uçuşlarda oluşan fırsatları yakalamak için fiyat alarmı butonunu kullanarak değişen uçak fiyatlarından hızlıca haberdar olabilirsiniz.

 

Türkiye’nin her yerinden Almatı’ya direkt uçuşlar için

Almatı’ya günümüz itibariyle İstanbul ve Ankara’dan direkt uçuşlar düzenlenmektedir.

 

Türkiye’nin her yerinden Almatı’ya uçan havayolu şirketleri

Almatı yönüne doğru uçan en popüler havayolu şirketleri Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Atlas Global ve Air Astana’dır.

 

Almatı’da bulunan havalimanları

Almatı Uluslararası Havaalanı kent merkezinin 15 Km dışında bulunmaktadır. Havaalanından kent merkezine ulaşmak için kent içi otobüslerini kullanabilirsiniz. Havaalanı çıkışında bulunan otobüs terminalinde, 79, 86, 92 ve 106 numaralı otobüslerle kent merkezine ulaşmak mümkün. Kent merkezine ulaşım için ticari taksiler ve araba kiralamak ulaşım alternatifleri arasındadır.

 

Almatı’da ne zaman gitmeli?

Amatı’yı ziyaret etmek için Bahar ayları en uygun zamanlardır. Eğer kış sporlarından hoşlanıyorsanız, kayak sporu için gayet uygun olan kenti Kış aylarında da ziyaret edebilirsiniz.

Almatı’da hava durumu

Soğuk ve ılıman iklimin bir arada görüldüğü Almatı’da yıllık ortalama sıcaklık 8 derece civarındadır. En sıcak ay olan Temmuz ayı ortalaması 22,7 derecedir. En soğuk ay olan Ocak ayı ortalama sıcaklığı ise -6 derece civarındadır.

 

Almatı’da yapılacaklar- görülecekler

Orta Asya’nın en gelişmiş kentlerinden biri olan Almatı Kazakistan’ın eski başkenti ve en önemli kentlerinden biridir. Tarihsel olarak İpek Yolu üzerinde bulunan kent tarihte her zaman önemli bir yerleşim merkezi olmuştur. Büyük ölçekli ve Orta Asya’nın en gelişmiş kenti olması sebebiyle gece hayatı ve alışveriş olanakları oldukça zengindir. Her şehirde olduğu gibi Almatı’da da tüm etkinliklerin yapıldığı ve turistlerin, yerel halkın bir araya geldiği bir meydan vardır. Almatı’da bu meydan Cumhuriyet Meydanı’dır. Meydanda bulunan Bağımsızlık Anıtı önemli bir yapıttır. Oldukça görkemli bir eser olan Ascension Ortodoks Katedrali’nin ahşaptan inşa edildiğini özellikle belirtmek isteriz. Panfilov Parkı, Almatı Merkez Cami, Devler Merkez Müzesi, altın kubbeleriyle Aziz Nikola Katedrali ilk görülecek noktalar arasındadır. Doğaya meraklı olan gezginler, Eliy Milli Parkı ve Büyük Almatı Gölü mutlaka görmeniz gerekenler arasında.

 

Nerede kalınabilir?

Skyscanner’ın otel arama uygulaması sayesinde en uygun konaklama fırsatlarını en uygun fiyata bulabilir ve rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Beş yıldızlı otel konforundan, düşük bütçelere hitap eden otel ve pansiyonlar farklı konaklama seçenekleriniz arasında bulunmakta. Almatı Kulesi, Almatı Katedrali ve Almatı Opera Binası’na yakın konaklama mekanları en uygun lokasyonlar arasındadır

 

Almatı hakkında daha fazlası

Kazakistan’da yabancı para birimi kullanılmamaktadır, Ödemeleriniz için yanınızda mutlaka Kazakistan para birimi Tenge bulundurmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Almatı yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.