Harita

Auckland Uçak Bileti Fiyatları

Yeni Zelanda’nın ticari ve endüstri merkezi konumunda bulunan Auckland, bir milyonu aşan nüfusuyla ülke nüfusunun neredeyse yarısını barındıran, geniş kumsalları, alış veriş bölgeleri, gece hayatı ve körfez boyunca beyaz martılar misali süzülen yelkenlileri ile ülkenin en ilgi çekici metropolüdür. Ilıman Okyanus ikliminin hüküm sürdüğü kenti her mevsimde ziyaret edebilirsiniz. Seyahat tarihinizi belirlemeden önce ülkenin güney yarım kürede olduğunu göz önünde bulundurunuz. Ülkemizden direkt uçuşun bulunmadığı kente aktarmalı uçuşlarla ulaşmanız mümkün. Kent merkezinden 25 km uzaklıkta bulunan havaalanından merkeze ulaşmak için otobüs, minibüs ve taksileri kullanabilirsiniz. Gezilerinizde araba kiralamaktan yanaysanız Yeni Zelanda’da trafiğin sol şeritten işlediğini unutmayın. Auckland galeriler, müzeler, tiyatrolar, konser alanları gibi kültürel etkinliklerin yanı sıra mükemmel yeşil alanları, sahilleri ve farklı kültürel katmanları ile meraklı gezginler için mükemmel bir deneyim vaat ediyor.

Doğanın oldukça cömert davrandığı bir coğrafyada yer alan Auckland’a yapabileceğiniz en güzel etkinliklerden biri, el değmemiş tabiatın keyfini çıkarmak olacaktır. Yağmurlu günlerde ziyaret edebileceğiniz birçok kapalı koruma alanları, görülecek yerler listenizde mutlaka yer almalı. Kent merkezinde bulunan müze ve sanat galerileri kültür-sanat meraklısı gezginleri doyurabilecek nitelikte koleksiyonlarıyla göz dolduruyor. Auckland Müzesi, Yeni Zelanda kültürüne ait eserlerin sergilendiği interaktif bir müze alanı. Maori kültürünün gelenekleri, kabile hayatı ve öykülerinin sunulduğu Auckland Sanat Galerisi’ni görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yaşam Kalitesi Araştırmalarında yaşanacak en iyi kentler arasında ilk üçe giren Auckland kentinde, nerede olursanız olun yarım saat içinde kendinizi mükemmel bir plajda bulmanız mümkün. Yarı tropikal ormanlarda piknik ve yürüyüş yapmak için kilometrelerce yol kat etmenize hiç gerek yok. “Yelkenler Şehri” olarak bilinen kentte denizin üzerinde mükemmel vakit geçirebilir, yakın çevrede keşif gezileri yapabilir, el değmemiş yeşile ve huzurlu okyanus sularına dokunabilirsiniz.

Kentin gece ve gündüz manzarasının en iyi izlenebileceği noktalardan olan Sky Towers uğramanız gereken noktalardan biri. Adrenalin severler dikkat! Sky Towers’ın sizler için sunduğu bir etkinlikten söz etmek istiyoruz. 192 metreden koruma halatları ile atlamak veya aynı yükseklikten yaklaşık 1,5 metre enindeki yürüyüş platformundan güvenlik halatlarıyla yürümek ister misiniz? Cesaret sahibi gezginler arasında bunu deneyenler elbette olacaktır. Alışveriş ve lokantalar için Queen Street sıkça uğrayacağınız bir adres. Waterfront şahane barlarıyla, geceleri kentin en hareketli noktalarından biri. Dünyanın en leziz fakat pahalı deniz ürünlerinden oluşan ülke mutfağı deniz ürünleri severler için tam bir cennet. Doğa, deniz, kumsal, huzur, eğlence ve adrenalin. Bunların tamamına ve hatta fazlasına Auckland’ta ulaşmak mümkün. Dünyanın diğer ucunda bulunan bu mükemmel coğrafyayı ziyaret etmekte gecikmeyin. Auckland sizi çağırıyor, bu sese kulak verin.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Auckland Uluslararası yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Auckland şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Auckland Uluslararası.
Delta, Oman Air, KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand, Sichuan Airlines, Thai Airways ve SAS, Auckland Uluslararası yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Nisan, Auckland Uluslararası yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.