Harita

Ağrı Uçak Bileti

Yakın zamanda Ağrı'ya seyahat etmeyi planlıyorsanız ve bilet arayışına girdiyseniz Skyscanner'ı kullanarak tüm Ağrı uçak bileti alternatiflerini birkaç saniye içinde bilgisayarınızın ya da telefonunuzun ekranında görebilirsiniz. Seyahatinizi planladığınız tarihe göre, satışa sunulan biletler arasında karşılaştırma yapabilir, en ucuz Ağrı uçak bileti bilgisine ulaşabilirsiniz.

Yılın her döneminde farklı gerekçelere bağlı olarak artan ya da azalan Ağrı uçak bileti fiyatları arasından en uygun olanlarına Skyscanner mobil uygulaması aracılığıyla ulaşabilir ve fiyat karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Vakitten ve nakitten tasarruf etmenize yardımcı olan Skyscanner, size en uygun bileti en hızlı ve en zahmetsiz şekilde bulur.

Ağrı Hakkında

Türkiye'nin en doğu ucunda konumlanan ve en eski yerleşim yerlerinden biri olma özelliği taşıyan Ağrı, ülkenin en yüksek zirvesine de ev sahipliği yapmaktadır. 5165 metre yüksekliğiyle Ağrı Dağı bu kentin sınırları içerisinde yer alır. Ağrı ziyaretçilerine, dağ turizmi açısından pek çok şey vadeder. Halk geçimini genellikle tarım ve hayvancılık faaliyetlerden sağlar.

Tarih boyunca bir sınır şehri olan, Orta Asya ile Anadolu toprakları arasında bir tür köprü görevi gören Ağrı, söz konusu konumuna bağlı olarak pek çok farklı medeniyetin yaşadığı zengin bir coğrafyadır. Buna bağlı olarak çok sayıda tarihi yapıya ve doğa güzelliklerine sahiptir. Dolayısıyla Ağrı, yılın farklı dönemlerinde yerli ve yabancı turisti kendine çekmeyi başaran bir ilimizdir.

Ağrı'da Gezilecek Yerler

Doğubeyazıt ve İshak Paşa Sarayı, Ağrı'da gezilip görülecek yerlerin başında gelir. Bunun dışında, sazan balığı ve kızıl alabalığı ile meşhur Balık Gölü, topraktan çıkan kükürtlü suyuyla bilinen Dambat köyü, benzersiz bir yol üstü durağı olan Kırık Köprü, Küpkıran Kalesi, Aznavur Tepe, Ahmed Hani Türbesi, Meya Mağaraları, Ağrı Meteor Çukuru, Karagöz Kilisesi gibi yerler de Ağrı seyahati sırasında mutlaka görmeniz gereken mekanlar arasında yer alır.

Kerem ile Aslı hikayesinin ilk tohumlarının atıldığı yer olarak ünlenen Keşişin Bahçesi'ni ziyaret ederek doğanın mucizelerine tanık olun.

Kaplıcalar bölgesine giderek termal sulardan faydalanabilirsiniz.

Özellikle eğer kuşlara ilginiz varsa Ağrı'da bulunan kuş gözlem merkezine gidip 100 farklı tür kuşu gözlemleme aktivitesini de "Ağrı'da Yapılacaklar" listesine ekleyin.

Ağrı Mutfağı

Soğuk iklime bağlı olarak sebzenin pek yetişmediği Ağrı bölgesinde hamur işi, et ve tahıl yemekleri ön plandadır. Zengin bir mutfağa sahip olan Ağrı'daki en meşhur yemek içli köfteye benzeyen Abdigor Köftesi'dir. Saç kavurma (selekeli), haşıl, hıngal, ciriş ketesi, hasude de bölgeye has diğer özgün tatları oluşturur. Ağrı'ya gittiğinizde söz konusu lezzetleri tadabileceğiniz çok sayıda farklı mekan bulabilirsiniz.

Ağrı'ya Ne Zaman Gidilir?

Yılın üçte birini soğuk ve kar yağışlı geçiren Ağrı'ya gitmek için en uygun mevsim ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Karasal iklim koşullarının keskin bir biçimde hüküm sürdüğü bölgede kışlar çok sert, soğuk ve karlı geçer. Öyle ki Türkiye'de kayıtlara geçen en düşük sıcaklık -43.2 ile bu bölgede yaşanmıştır. Yazları ise hayli sıcaktır. Dolayısıyla özel olarak belirli bir tarihte Ağrı'da olmanız gerekmiyorsa gitmek için Nisan, Mayıs ya da Ekim, Kasım aylarını tercih edebilirsiniz.

Konaklamanızı Planlayın

Skyscanner ana sayfa üzerinde bulunan "Oteller" sekmesini kullanarak Ağrı'da faaliyet gösteren otellere ve otellerle ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ağrı seyahatiniz için konaklama ihtiyacınızı yine Skyscanner'ın mobil aplikasyonu aracılığıyla da karşılamanız mümkün. Verilen hizmetle ilgili detaylar, tesisin sahip olduğu özellikler gibi pek çok farklı seçenek üzerinden yaptığınız filtrelemeler sonucunda, çok sayıda alternatif konaklama mekanına birkaç saniye gibi kısa bir süre içinde erişebilirsiniz.

Ağrı Havalimanı

1.500.000 m² alan üzerine kurulan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı 1997 yılında faaliyete geçmiştir. 2009 yılında genişletme amacıyla tadilata alınmak üzere kapatılan havaalanı 2011 yılında hava trafiğine tekrar açılmıştır. Halihazırda terminal hizmet binasının kapasitesi yıllık 120,000 yolcudur. İlerleyen zamanlarda bu sayının 3,000,000 kişiye çıkarılması planlanmaktadır. Ağrı Ahmed-i Hani Havaalanı şehir merkezine 8,5 km. mesafededir.

Ağrı Havalimanı Ulaşım

Otobüs

Ağrı-Van karayoluna 1 km. uzaklıkta konumlanan havalimanına, belediye tarafından uçak saatlerine göre ayarlanmış sefer sayısına sahip otobüsler aracılığıyla ekonomik bir şekilde ulaşmanız mümkün.

Taksi

Vakitten kazanmak ve rahat seyahat etmek isterseniz ticari taksi kullanarak da Ağrı Havalimanı'na gidebilirsiniz.

Özel Araba

Hususi aracınızı kullanarak şehir merkezinden havalimanına dakikalar içinde ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Ağrı seyahatinizde her aşamasını hızlı ve güvenilir bir şekilde organize edebildiğiniz Skyscanner uygulamasını kullanarak "araç kiralama" işlemini de gerçekleştirmeniz mümkün. Seyahatinizi planlarken mobil uygulamayı telefonunuza indirerek Skyscanner üzerinden hızlı bir biçimde araba kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Farklı özelliklere sahip araçlar arasında karşılaştırma yaparak dilediğiniz bir tanesini kiralayabilir, böylece uçaktan indiğinizde hiçbir problem yaşamadan transferinizi kiraladığınız araba ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ağrı'ya Ucuz Bilet Nasıl Bulunur?

Ağrı ucuz uçak bileti arayışınızı en kolay yoldan çözüme kavuşturabileceğiniz yer Skyscanner uygulamasıdır. Son derece pratik sekmeleri kullanarak, belirlediğiniz kriterler üzerinden yaptığınız aramaları sonuçlandırabilir, bu şekilde bilet fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca "fiyat alarmı" hizmetinden yararlanarak Ağrı uçak bilet fiyatları için ortaya çıkan değişikliklerden anında haberdar olmanız da mümkün. Bu şekilde hiçbir fırsatı kaçırmadan biletinizi mümkün olan en iyi fiyata temin edebilirsiniz. Yine "haber kaynağı" uygulaması aracılığıyla en son sektörel haberlerden herkesten önce haberdar olabilir, çeşitli kampanya seçeneklerini zamanında değerlendirebilirsiniz.

“Bu bilgiler yazının yazıldığı Ocak 2018 tarihinde geçerlidir.”

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Ağrı yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.