Harita

Alghero Uçak Bileti

Alghero, İtalya’nın Akdeniz’deki Sardinya Adası’nın kuzeyinde yer alan, 44 bin nüfuslu bir şehirdir. Kent, güzel plajları, uygun fiyatlara yenebilen lezzetli yemekleri ve Katalan geçmişiyle ünlüdür. Katalanca, İtalyanca ile birlikte, Alghero’nun iki resmi dilinden birisidir. Kentteki tabelalar, restoranlardaki menüler, her iki dilde de yazılmaktadır. Araç trafiğine kapalı dar sokakları, etkileyici mimariye sahip binaları, kafe, restoran ve barlarla çevrili küçük meydanlarıyla, Alghero’nun tarihi kent merkezi, Sardinya’nın en popüler yerlerinden birisidir. Sardinya’nın nüfusu yazın dörde katlanan bu göz alıcı turistik kentini ziyaret etmek için, en uygun fiyatlı Alghero uçak biletini, gitmek istediğiniz tarihleri ve yola çıkış yapacağınız havaalanını seçerek, Skyscanner’ın yüksek hızlı tarama yapma özelliği ile görüntüleyebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Alghero, tarihi kent merkezinin yanı sıra, şehri çevreleyen, bal rengindeki surları, yatlarla dolu marinası ve kuşeye doğru kıvrılarak uzanan kumlu plajları ile de rağbet görmektedir. Kentte gezilip görülmesi gereken yerlerin başında yapımına 1570 yılında başlanıp 1593’te açılışı yapılan ve 1730’da tamamlanıp kutsanan Alghero Katedrali, ilk olarak 1360 yılında yapılan ve 16. yüzyılda tekrar inşa edilen San Francisco Kilisesi, yine 1360’da inşa edilen Torre del Portal Kulesi ve 16. yüzyıla tarihlenen Espero Reial Kulesi, Aragon mimari stilini yansıdan D’Albis Sarayı, San Michele Kilisesi, Çarçassona Sarayı, Conte Limanı ve Caccia Burnu yer almaktadır. Her Çarşamba Via Corsica ve çevresinde kurulu olan ve başta peynir olmak üzere çeşit çeşit birçok gıda ve ürünün satıldığı “mercatino” adı verilen pazara, hem Alghero halkı, hem de turistler büyük ilgi göstermektedir.

 

UÇUŞ

 

Alghero’ya, kent merkezinin yaklaşık 10 km kuzeybatısında yer alan ve Sardinya’nın en önemli üç havalimanından biri olan Alghero-Fertilia Havalimanı hizmet vermektedir. Alghero’dan Milan ve Roma gibi İtalya’nın en önemli şehirlerinin yanı sıra Londra, Madrid ve Bratislava gibi belli başlı Avrupa başkentlerine tarifeli seferler düzenlenmektedir. Yaz sezonunda, talebin artmasıyla birlikte, Avrupa’daki bir çok şehirden sezona özel uçuşlar yapılmaktadır. Türkiye’den ise Alghero’ya direkt seferler bulunmamaktadır. Alghero’yu ziyaret etmek için, Skyscanner ile farklı havayolu şirketlerini ücretsiz tarayıp, fiyatları karşılaştırabilirsiniz ve seçtiğiniz en uygun fiyatlı Alghero uçak biletini, Skyscanner aracılığıyla rezerve ettirebilirsiniz. Alghero-Fertilia Havalimanı’ndan şehir merkezine, ARTS otobüsleriyle, 1 Euro tek yön ücreti ödeyerek ulaşılabilmektedir. Ayrıca sabahın ilk uçuşundan gecenin son uçuşuna kadar, havaalanında taksiler hazır beklemektedir.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, bir Avrupa Birliği üyesi olan İtalya’yı ziyaret etmek için Schengen vizesi almaları gerekmektedir. İtalya’ya, başka bir ülkeden alınan Schengen vizesiyle de, ilk olarak vize alınan ülkenin ziyaret edilmesi koşuluyla giriş yapılabilmektedir. İtalya’nın para birimi Euro’dur.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Alghero’da tipik Akdeniz iklimi etkilidir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve az yağışlı geçmektedir. Alghero’da yılın 300 günü hava güneşlidir. Kenti ziyaret etmek için en ideal zaman, Mayıs ile Eylül arasıdır. Plajların, sosyal yaşamın ve gece hayatının canlandığı yaz ayları, Alghero’nun en çok rağbet gördüğü dönemdir.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Alghero yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.