Harita

Augusta Bush Field Uçak Bileti

Augusta, Amerika Birleşik Devletleri’nin Georgia eyaletinde yer alan, yaklaşık 200 bin nüfuslu bir şehirdir. Savannah Nehri üzerinde kurulu olan kent, İngiliz kolonyal döneminde ticaret merkezi olarak kurulmuştur ve Amerikan İç Savaşı sırasında stratejik açıdan öne çıkmıştır. İç Savaş sonrası, büyük yıkıma uğrayan diğer güney şehirlerinin aksine Augusta daha az hasar almıştır. Bu sayede kentte çok sayıda tarihi bina ve yapı bulunmaktadır. Tam bir klasik güney şehri olan Augusta, Antebellum mimarisindeki malikaneleri, tarihi yerleri ve dinlendirici yürüyüşler yapmak için oldukça ideal olan sakin, ağaçlı bulvarlarıyla ziyaretçilerini cezbetmektedir. Georgia’nın keşfedilmeyi bekleyen bu güzel kentini ziyaret etmek için Skyscanner’ın arama motorunu kullanarak, farklı havayollarının seçtiğiniz tarihteki en uygun fiyatlı Augusta uçak biletlerini karşılaştırmalı olarak görüp, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Augusta, hem tipik bir güney şehrinin çekiciliğine, hem de eğlenceli bir kentin özelliklerine sahiptir. Kentin sosyal hayatında sanat ve kültür önemli yer tutmaktadır. Geniş alışveriş imkanları, restoran ve kafeleriyle oldukça dinamik bir şehirdir. Kenti ziyaret eden turistler, Augusta’nın, Augusta Downtown Historic District olarak adlandırılan tarihi bölgesine büyük ilgi göstermektedirler. Bu bölgede 18. yüzyıl ila 20. yüzyılın başları arasında inşa edilmiş çok sayıda ev, devlet binası ve kilise bulunmaktadır. ABD’nin 28. başkanlanı Woodrow Wilson’ın İç Savaş sırasında yaşadığı ev, Olmstead Parkı, Springfiled Baptist Kilisesi, Augusta Tarih Müzesi, Morris Sanat Müzesi, Eski Hükümet Binası ve Mockingbird Tepesi, Augusta’da görülmeye değer yerlerin başında gelmektedir. Augusta, her yıl Nisan ayının ilk haftasında, dünyanın en büyük dört golf turnuvasından birisi olan Masters Turnuvası’na ev sahipliği yapmaktadır.

UÇUŞ

Augusta’ya, kent merkezinin yaklaşık 11 km güneyinde yer alan Augusta Bölgesel Havalimanı hizmet vermektedir. Augusta’dan Atlanya ve Charlotte’a tarifeli seferler yapılmaktadır. Ayrıca sezonsal olarak New York, Washington D.C. ve Philedelphia’ya da uçuşlar düzenlenmektedir. Türkiye’den direkt uçuşların bulunmadığı Augusta’yı ziyaret etmek için, Skyscanner’ı kullanarak, 600’den fazla havayolu şirketini tek bir sitede ücretsiz olarak tarayıp en ucuz Augusta uçak biletini bulabilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak hem çok kolay, hem de çok hızlıdır. Augusta Bölgesel Havalimanı’nda farklı araç kiralama firmalarının ofisleri yer almaktadır. Ayrıca bazı otellerin, havaalanından otele transfer hizmeti bulunmaktadır.

BİLMENİZ GEREKENLER

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaretleri öncesinde, ülkenin diplomatik temsilciliklerinden vize almaları gerekmektedir. ABD’de kullanılan para birimi Amerikan Doları’dır.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Augusta’da yazlar serin, kışlar ise ılık geçmektedir. Bu özelliğiyle kent, sene boyunca ziyaret etmek için elverişlidir. Augusta’nın en çok ziyaret edildiği dönem, yaz aylarıdır. Ancak havanın gezintiler yapmak için ideal olduğu, çiçeklerin açmaya başladığı ilkbahar ayları ile kentteki ağaçlarda sonbaharın tüm renklerinin görülebileceği sonbahar ayları da, Augusta’yı ziyaret etmek için birçok turist tarafından tercih edilmektedir.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Augusta Bush Field yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.