Harita

Adak Adası Uçak Bileti Fiyatları

Buzlar içinde cennet

Oldukça farklı bir serüven`e yolculuk etmek istemez misiniz?

Bir Adak uçak bileti, sizi alıp maceranın en güzeline uçurabilir.. 

Adak Adası, yaklaşık ondört tanesi büyük volkanik ada olmak üzere birçok adadan oluşan bir adalar zinciri  ve Amerika Birleşik Devletleri‘nin Alaska eyaleti‘ne bağlı Aleut takım adaları‘nın en son noktasında bulunmaktadır. 

Amerika`nın diğer eyaletlerine göre dışarda kalan bir eyalet olan Alaska, en zengin eyaletlerden biri olmasına rağmen coğrafyası ve iklim şartları sebebiyle diğer eyaletlere oranla çok daha düşük bir nüfusa sahip. Nüfusu arttırmak için yapılan çalışmalar gereği Alaska`da halk sağlık, eğitim,ısınma için herhangi bir ödeme yapmıyor.

Adak Adası`nın da bir parçası olduğu Aleut Adaları ise Alaska`nın güneybatısından Rusya’`nın Kamandorski Adaları’na doğru uzanmaktadır, aslında Aleut Sıradağları’nın denize batık  uzantısıdır da denebilir. Bering Denizi’ni Büyük Okyanus’tan ayıran Aleut Adaları, 1741’de, Rusya için araştırma yapan Danimarkalı Vitus Bering tarafından keşfedilmiş ve 19. yüzyılda Ruslar tarafından tilki, su samuru ve fok avcılığı için kullanılmış 1867 yılında da Amerika`ya satılmış. 

Yaklaşık dokuzbin yıl önce Adak Adası‘na yerleşen Aleutlar ya da diğer adıyla Unanganlar, Eskimo - Aleut halklarının Eskimolar dışında kalan grubudur. Eskimolardan farklı dil ve kültüre sahip olan Aleutlar Fizik özellikleriyle Eskimolara benzerlik gösterirler.

Aleut dilinde baba anlamına gelen Adak Adası, Asya ve Sibirya‘ya oldukça yakın ve sert rüzgarların, sıfırın altında seyreden soğuk havanın ve neredeyse üç metreye varan kar yağışının görüldüğü bir ada. Genelde ılıman bir iklime sahip olmakla beraber, adada  yoğun sis ve yağış görülmektedir. Ağacın hemen hemen hiç bulunmadığı Adak Adası koyun ve rengeyiğiklerini besleyen verimli otlaklara sahip ve ada halkı balıkçılık ve avcılık yapmaktadırlar.

El değmemiş bir doğaya sahip olan adanın neredeye yarısı Alaska Yabani Deniz Hayatını koruma alanı içerisinde yer almaktadır. Adanın her yerinde kartalları ve ağırlıkları 700 kiloya varan vahşi ren geyiklerini görmek mümkün. Ayrıca kuş gözlemcileri için oldukça cazip bir bölge. 

Adada yapılabilecek aktivitelerden biri istiridye gölüne 6 kilometrelik bir tur. Müthiş doğa manzaralarına şahit olacağınız bu turda karşınıza çıkacak olan sarp deniz kayaları, deniz aslanları, fok balıkları, çok az görülen Asya kuşları adanın yabani doğal yaşamını ayaklarınıza seriyor. Kulluk Bay Plajı ise siyah kumu ve volkanlar ve okyanusa bakan muhteşem manzarasıyla görülmeye değer.

Kuş gözlemcileri için özellikle göç mevsimlerinde, profesyonel rehber eşliğinde eşsiz kuş gözleme turları düzenlenmekte. Mayıs ve Eylül ayları kuş gözlemcileri için önerilen ideal zaman.

Adada ziyaretçiler için son derece sıcak, renkli ve keyifli konaklama sağlanmaktadır. Yiyecek ve içecek konusunda ise adanın tek mekanında balık ve et yemekleri ve içecek servisi ile oldukça memnun edici bir servis mevcut. 

Adak Adası‘na ulaşımı sağlayan havaalanı, adanın deniz havacılığı geçmişinden dolayı oldukça büyük ve son derece donanımlı bir  havaalanıdır.  Domestik uçuşların gerçekleştirildiği Adak havaalanından Alaska Eyaletinin merkezi olan  Anchorage‘deki uluslararası havaalanına sefer yapan uçaklarla yolcu ve kargo taşınmaktadır.

Bu muhteşem serüven için fotoğraf makinanız ve sıcak giysileriniz hazırsa, uzun bir yolculuk sizi bekliyor.  

Adak uçak bileti sorgularken en az iki aktarma yapmanız gerektiğini unutmayın! 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Adak Adası yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.