Harita

Akra Uçak Bileti Fiyatları

Akra, Gana’nın başkenti ve 2,5 milyona yaklaşan nüfusuyla en büyük şehridir. Gana’nın Atlas Okyanusu kıyılarında yer alan Akra, bir liman kentidir. Ülkenin ticari, endüstriyel ve kültürel merkezidir. Akra turizm açısından da oldukça gelişmiştir. Uluslararası otel zincirlerine ait beş yıldızlı oteller ev sahipliği yapmaktadır. Akra’da bulunan müzeler, anıtlar ve heykellerin yanı sıra çok sayıdaki restoranlar, barlar ve gece kulüpleri de ilgi görmektedir. Kent mimarisi, 19. Yüzyıldan kalma kolonyal binalar ile modern gökdelenler ve apartmanları bir arada bulundurması ile dikkat çekmektedir. Gana’nın dünyaya açılan kapısı olmasının yanı sıra Batı Afrika’nın da en önemli şehirlerinden biri olan Akra’yı ziyaret etmek için Skyscanner’ın karşılaştırmalı arama motorundan en uygun fiyatlı Akra uçak biletini bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Akra’nın en önemli turistik yerlerinden birisi, Ulusal Müze’dir. Müze, ziyaretçilerine tarih öncesi çağlardan günümüze kadar Gana tarihi ve kültürü ile ilgili bilgiler vermektedir. Müzenin kültürel sunumları arasında dinsel törenlerde kullanılan kıyafetler, çizimler, malzemeler ve çalgı aletleri öne çıkmaktadır. Gana’nın İngiltere’den bağımsızlığını kazanmasında büyük rol oynayan Kwame Nkrumah adına inşa edilen ve kendisiyle aynı ismi taşıyan Kwame Nkrumah Anıt Parkı, kentte ilk ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Parkta, 20. yüzyılda Afrika’nın en önemli siyasi figürlerinden olan Nkrumah’ın anıtmezarının yanı sıra bir heykeli de bulunmaktadır.

 

Akra’da görülmesi gereken diğer yerlerden arasında Özgürlük Meydanı, hayatının son dönemlerinde Gana’ya yerleşmiş olan ünlü Amerikalı sivil haklar savunusu ve yazar W.E.B. Du Bois adına kuran Du Bois Hatıra Merkezi, Kane Kwei Marangozluk Atölyesi, Gana Ulusal Arşivleri, Gana Sanat ve Bilimler Akademisi, Gana Üniversitesi ve Gana Merkez Kütüphanesi gelmektedir. Akra’nın sosyal hayatı, 17. yüzyılda Danimarkalılar tarafından inşa edilen Osu Kalesi’nin de bulunduğu Osu bölgesinde yoğunlaşmıştır. Bu bölgedeki popüler birçok restoran ve gece kulübü Oxford Caddesi’nde yer almaktadır. Akra’nın Atlas Okyanusu kıyısındaki en popüler plajı, Labadi Plajıdır. Henüz restore edilmemiş olsa da, Akra’nın en eski kısmı olan Jamestown da kenti ziyaret edenler için en etkileyici yerlerden birisidir.


UÇUŞ

 

Akra’ya, kent merkezinden yaklaşık 10 km uzaklıktaki Kotoka Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Afrika, Avrupa, Amerika ve Ortadoğu’da birçok kente uçuşların bulunduğu Akra’ya İstanbul’dan Türk Hava Yolları’nın direkt seferleri bulunmaktadır. En ucuz Akra uçak biletini, Skyscanner ile 600’ün üzerinde havayolunu tek sitede kıyaslayarak bulabilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak hem çok kolay, hem de çok hızlıdır. Uçuş tarihlerinizi ve kalkış havalimanını arama kutusuna girdiğinizde, Skyscanner size en uygun fiyatlı Akra uçak biletlerini kıyaslamanız için gösterecektir. Kotoka Havalimanı’ndan Akra kent merkezine taksi ile ulaşım sağlanmaktadır. Taksiye, resmi taksi stantlarından binilmesi tavsiye edilmektedir.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Gana’ya seyahat edecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Gana’da birçok farklı dil konuşulmakla birlikte resmi dili İngilizcedir. Ülkenin para birimi Gana Cedisi’dir.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Akra’da bol yağışlı ve sıcak bir ilkim olan Tropik Savan İklimi görülmektedir. Yıl boyunca sıcaklık dereceleri birbirine çok yakındır ve yıllık ortalama 26.8 C⁰’dir. Yağışın en yoğun olduğu dönem Nisan ayında başlayıp Temmuz ortasında bitmektedir. Ayrıca Ekim ayı da yağışlı bir aydır. Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu Akra’yı yılın kalan aylarında ziyaret etmektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.