Harita

Abilene Municipal Uçak Bileti

Kovboy şehri

Kovboy şapkanız ve Abilene uçak biletiniz hazır mı? 

Teksas tüm cazibesiyle sizi bekliyor.

Abilene 1881 yılında Texas ve Pasifik Demiryolu üzerinde stok sevkiyat noktası olarak sığır yetiştiricileri tarafından kurulmuştur. Bölgede önemli bir toprak sahibi olan Clabe Merchant bölgeye, Kansas‘taki Abilene şehrinin ismini vermiştir. 

Tropikal bir iklime sahip ve yaklaşık 120.000 kişinin yaşadığı Abilene tarih ve kültür açısından oldukça zengin bir Teksas şehridir. Kültürünü yaşatırken modern yaşamın tüm olanaklarını da sunmakta.

Bölgede Sanayi, Ticaret ve ulaşımın kalbi olan Abilene ayrıca Ülkenin  petrol endüstrisinin de merkezi durumundadır. Dyess Hava Kuvvetleri Üssü ise toplam 4000 kişilik çalışanı ile şehir halkına geniş  iş imkanları sağlamakta.Eğitim konusunda da oldukça iddialı bir şehir olan Abilene, 50 adet okul ve üç üniversiteye sahip.

Şehir halkının yaşadıkları şehre, birbirlerine ve geleneklerine bağlılığı, kültürel mirasları, aynı zamanda ilerici ve gelişmiş bir şehir olma girişimleri Abilene‘yi özel kılan sebeplerden bazıları. Bu sebeple de Abilene‘nin  , kültürüyle, doğasıyla, tarihiyle ziyaretçilerine sunacağı  çok şey var.

Kocaman bir müze olarak karşımıza çıkan tarihi Buffalo Gap Köyü 1800‘lerden kalma yapıları,Texas tarihi ve kültürüyle size zamanın içinde gezinme deneyimi yaşatacak ve oldukça keyifli bir gezi olacaktır. Ayrıca köy, festival ve konserlere de ev sahipliği yapmakta. 

Abilene‘de Episcopal Kilisesi  Gotik mimarinin  güzel örneklerinden biri. Paramount Tiyatrosu, 1930 yılında açılmış ve 1986 yılında restore edilmiş, 90 metre yüksekliğinde ve yaklaşık 1400 küçük ışıktan oluşan kayan yazılarıyla görülesi bir mekan.

İnteraktif bir müze olan Frontier Texas, şehrin tarihi bölümü olan eski şehirde yer alan tarihi bir kültür merkezi. En son teknoloji kullanılarak ziyaretçilere eski Batı‘yı yaşatmakta.

Tarihi bir sanat galerisi olan ve üç bölüm halinde hizmet veren  The Grace Museum‘da Sanat müzesi bölümünde, dünyanın farklı yerlerinde sergilenen ve dünyayı dolaşan eserleri ve aynı zamanda müzenin kendi kalıcı koleksiyonları sergilenir, Tarih Müzesinde 1910 – 1945 yılları arası Batı Teksas‘ın yaşam tarzı anlatılır, Çocuk Müzesi bölümünde ise çocukların aktif katılabilecekleri sanat çalışmaları, teknoloji, bilim ve çocukların ilgisini çekebilecek, aileleri ile katılabilecekleri çeşitli aktiviteler mevcut. 

Abilene‘nin gurur kaynağı mekanlardan biri de Fort Phantom Hill. Bu tarihi yaşatan mekan Texas‘ta bozulmadan günümüze gelen tarihi mekanlardan biri. 

Abilene Gölü yakınlarında bulunan  State Park karavana tesisleri. Piknik alanları, yüzme havuzu ve bir çok aktivite olanakları ile şehir halkının sosyal yaşamında önemli yerlerden biri.

Her yıl Mayıs, Nisan ve Eylül aylarında şehirde düzenlenen fuar ve festivallerde Batı Teksas ve Abilene‘nin kültürü, sanatı ve tarihini ve modern Batı Teksas‘ı görmek mümkün.

Abilene restoranları ziyaretçilerine muhteşem lezzetler sunmakta. Mağazalar da her tarza hitap eden son derece modern kreasyonlar göze çarpmakta. Ayrıca ilgi çekici antika dükkanları da dikkat çekiyor.

Ülkemizden direkt uçak seferlerinin bulunmadığı bu kovboy şehrine alacağınız bir Abilene uçak bileti ile Dallas aktarmalı olarak ulaşmanız mümkün. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Abilene Municipal yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.