Harita

Samsun Ankara Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Ankara yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Samsun Çarşamba - Ankara Esenboğa uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

220 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

10

Ortalama uçuş süresi, toplam 324 kilometre uçuş mesafesi

1sa 0dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Ankara Esenboğa

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Ankara Esenboğa şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Ankara Esenboğa.
Samsun Çarşamba - Ankara Esenboğa uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 220 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Samsun Çarşamba - Ankara Esenboğa uçuşu ortalama 1sa 0dk sürmektedir.
Aktarmasız Samsun Çarşamba - Ankara Esenboğa uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Eylül itibarıyla haftalık 10 Samsun Çarşamba - Ankara Esenboğa uçuşu bulunmaktadır.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Ankara Esenboğa Havalimanı’na Uçan Havayolları

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Ankara Esenboğa Havalimanı’na yalnızca Anadolu Jet direkt seferler düzenlemektedir. Bu hatta Anadolu Jet’in her gün iki uçuşu bulunmaktadır.

Samsun Çarşamba Ankara Esenboğa uçak bileti satın almak isteyenler için alternatif olarak Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus Havayolları’nın İstanbul bağlantılı uçuşları da mevcuttur.

Terminal Bilgileri - Gidiş

Samsun Çarşamba Havalimanı’na, yaklaşık 23 km uzaklıktaki şehir merkezinden ulaşımın en pratik yolu, Bafaş tarafından işletilen yolcu servislerini kullanmaktır. Bafaş servislerine kentin en merkezi noktalarından olan Cumhuriyet Meydanı’ndan ve Atakum’da farklı duraklardan binilebilmektedir. Cumhuriyet Meydanı’ndan servis binen yolcuların 7 TL, Atakum’dan binenlerin ise 8 TL ödemesi gerekmektedir. Havalimanına kent merkezinden ayrıca ticari taksilerle de gidilebilmektedir. Samsun ile havalimanı arasında taksi ücreti ortalama 75-85 TL tutmaktadır. Taksiye binmeden önce şoförle mutabık kalınması halinde ise 50-60 TL’ye gitmek de mümkündür. Samsun Çarşamba Havalimanı’na şehir merkezi dışında Yakakent, Alaçam, Bafra, 19 Mayıs, Çarşamba ve Bafra ilçelerinden de Bafaş servisleriyle ulaşım sağlanmaktadır.

Samsun Çarşamba Havalimanı’nda Ankara uçuşları, İç Hatlar Terminali’nden gerçekleştirilmektedir. Terminalde Venn Restaurant, Venn Cafe ve Venn Bar olmak üzere yolcuların yemek yiyebilecekleri, bir şeyler içebilecekleri ve uçuş öncesinde vakit geçirebilecekleri üç farklı mekan hizmet vermektedir.

Terminal Bilgileri - Varış

Ankara Esenboğa Havalimanı ile kent merkezi arasında toplu taşıma hizmeti bulunmadığı için ulaşım yolcu servisleri ve ticari taksilerle sağlanmaktadır. Belko Air, gün boyunca havalimanından şehir merkezine servis düzenlemektedir. Servisler 05:00-24:00 saatleri arasında her yarım saatte bir, 24:00-05:00 saatleri arasında ise her saat başında havalimanından hareket etmektedir ve ücreti 10 TL’dir. Yolcular servisten sırasıyla Man Kavşağı, Ülker, Saray, Pursaklar, Hasköy Fruko, Aydınlıkevler, Fatih  Köprüsü, Ankamall, Gazi Hastanesi, AŞTİ, Kızılay, Opera ve Ankara Tren Garı duraklarında inebilmektedir. Havalimanından Ankara’nın merkezine ayrıca 24 saat boyunca ticari taksilerle gitmek de mümkündür. Şehrin en merkezi bölgelerinden biri olan Kızılay’a taksi ücreti yaklaşık 80-90 TL tutmaktadır. Bununla birlikte bu ücret trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak artış gösterebilmektedir.

Pratik Bilgiler

Ankara’ya seyahat edecek yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce Samsun Çarşamba Havalimanı’na gelmiş olmaları gerekmektedir. Yolcuların check-in işlemleri yapılırken ve uçağa biniş sırasında ibraz etmek üzere fotoğraflı resmi bir kimlik belgesini (ehliyet, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Ankara’da Sizi Ne Bekliyor?

Türkiye’nin en büyük ikinci şehri olan başkent Ankara’da genel yaşam maliyetleri Samsun ile benzer seviyelerde olmakla birlikte bazı kalemlerde fiyatlar biraz daha yüksektir. Ankara’da tipik karasal iklim etkilidir. Yaz ayları sıcak geçmektedir ve gün içindeki sıcaklıklar sıklıkla 30 C°’nin üzerine çıkmaktadır. Kış aylarında ise hava oldukça soğuktur ve kar yağışı görülmektedir. Özellikle geceleri hava sıcaklıkları 0 C°’nin altına düşebilmektedir.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Eylül 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.