Harita

İstanbul Londra Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Londra yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Londra Gatwick yönüne aktarmasız uçuşlar

Kesintisiz uçuşlar hâlihazırda Ekim ile Şubat ayları arasında gerçekleşiyor.

  • ORTALAMA UÇUŞ SÜRESİ4sa 15dk
  • EN UCUZ AKTARMASIZ DÖNÜŞ915 TL
  • HAFTALIK ORTALAMA UÇUŞ SAYISI10
AKTARMASIZ UÇAN HAVAYOLLARI
AnadoluJetTürk Hava Yolları
Aktarmasız uçuşları ara

İstanbul Sabiha Gökçen - Londra Gatwick uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

915 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

5

Ortalama uçuş süresi, toplam 2526 kilometre uçuş mesafesi

4sa 10dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Londra Gatwick

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Londra şehrinde 6 havaalanı bulunmaktadır: Londra Heathrow, Londra Gatwick, Londra Stansted, Londra Luton, Londra City ve Londra Southend.
İstanbul Sabiha Gökçen - Londra Gatwick uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 915 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İstanbul Sabiha Gökçen - Londra Gatwick uçuşu ortalama 4sa 10dk sürmektedir.
Aktarmasız İstanbul Sabiha Gökçen - Londra Gatwick uçuşu yapan bir havayolu şirketi bulunmaktadır.
Şubat itibarıyla haftalık 5 İstanbul Sabiha Gökçen - Londra Gatwick uçuşu bulunmaktadır.

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN’DEN LONDRA GATWICK’E UÇAN HAVAYOLLARI

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Londra Gatwick Havalimanı’na iki farklı havayolu direkt seferler düzenlemektedir: Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları. Pegasus Havayolları bu iki havalimanı arasında her gün birer frekans uçmaktadır. Türk Hava Yolları ise bu hatta haftanın beş günü birer uçuş gerçekleştirmektedir.

İstanbul Sabiha Gökçen Londra Gatwick uçak bileti satın almak isteyenler için ayrıca aktarmalı uçuş alternatifleri mevcuttur ancak direkt uçuşlara kıyasla fiyatları genellikle daha yüksek olduğu için çok tercih edilmemektedir.

HAVALİMANI BİLGİLERİ - GİDİŞ

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na kentin hem Avrupa hem de Anadolu yakalarından Havataş servisleri, belediye otobüsleri ve ticari taksilerle gidilebilmektedir. Havataş servislerinin Avrupa yakasındaki tek hareket noktası Taksim, Anadolu yakasındaki hareket noktaları ise Kadıköy ve Yenisahra’dır. Oldukça pratik ve konforlu bir ulaşım sağlayan Havataş servislerinin ücreti Taksim’den 15 TL, Kadıköy ve Yenisahra’dan ise 10 TL’dir. Havalimanına 4. Levent’ten E-3, Kadıköy’den E-10 ile E-11, Bostancı’dan ise E-9 numaralı belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Havalimanına taksiyle gitmek isteyen yolcuların ödemesi gereken tutar ise Avrupa yakasının en merkezi noktası olan Taksim’den yaklaşık 100 TL, Anadolu yakasının en merkezi noktası olan Kadıköy’den ise yaklaşık 80 TL tutmaktadır. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde bu tutarlar artış gösterebilmektedir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda hem iç hem de dış hat yolcularının kullanabildiği giriş holünde çok sayıda yeme içme ve alışveriş alanı bulunmaktadır. Havalimanından pasaport kontrolünden sonraki alan ise yalnızca yurtdışına uçacak yolcular tarafından kullanılmaktadır. Bu alanda hızlıca yemek yemek isteyen yolcular için Burger King ve Mc Donals’s gibi fast food restoranlarının da dahil olduğu birçok kafe ve restoran yer almaktadır. Bu alanda ayrıca bir özel yolcu salonu da (lounge) hizmet vermektedir.

HAVALİMANI BİLGİLERİ - VARIŞ

Londra Gatwick Havalimanı’nda North (Kuzey) ve South (Güney) olmak üzere iki terminal yer almaktadır ve bu iki terminal arasındaki beşer dakikalık aralıklarla hizmet veren ücretsiz tren ilke sağlanmaktadır. Havalimanından Londra’nı merkezine tren ve otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanındaki tren istasyonu, South terminalinde konumlanmıştır. Gatwick Express trenleri her 15 dakikada bir hareket etmektedir ve yaklaşık 30-35 dakikada kent merkezindeki Victoria İstayonu’na ulaşmaktadır. Ücreti ise 19.90 GBP’dir. Thameslink trenleri ise havalimanını St. Pancras Tren Garı’na bağlamaktadır ve cüreti 10 GBP’dir. Her yarım saatte bir hareket eden National Express otobüsleri ile yaklaşık 75 ile 110 dakikada Victoria Otobüs Terminali’ne gidilebilmektedir ve ücreti 7 GBP’den başlamaktadır.

PRATİK BİLGİLER

Londra’ya uçuşu bulunan yolcuların, uçuşlarından en az iki saat önce İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelmiş olmaları gerekmektedir. İngiltere, hem umuma mahsus (bordo) hem de hususi (yeşil) pasaport hamili Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Dolayısıyla Londra’ya seyahat edecek yolcuların pasaportlarında geçerli bir Birleşik Krallık (İngiltere) vizesinin bulunması gerekmektedir.

LONDRA’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Londra’da saatler Ekim sonundan Mart sonuna kadar İstanbul’un üç saat gerisindedir. Mart sonunda İngiltere’de ileri yaz saati uygulamasına geçilmesiyle birlikte iki kent arasındaki saat farkı, Ekim sonuna kadar ikiye inmektedir. Londra, İstanbul’a kıyasla çok daha pahalı bir şehirdir. Kentte özellikle de restoran fiyatları İstanbul’u üçe katlayabilmektedir. Londra, sene boyunca yağış almasıyla ünlüdür. Bununla birlikte kentin sene boyunca aldığı toplam yağış, havanın genellikle güneşli olduğu Roma, Bordeaux, Toulouse, Napoli, Sidney ve New York gibi şehirlerden daha azdır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Ekim 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.