Harita

İstanbul Isparta Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Sabiha Gökçen - Isparta uçuş bilgileri

Aktarmasız havayolu

0

Isparta

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Isparta şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Isparta.
Aktarmasız İstanbul Sabiha Gökçen - Isparta uçuşu yapan havayolu şirketi yoktur.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Isparta’ya uçuşlar

İstanbul- Isparta arasında uçan havayolu şirketleri

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve Isparta Havalimanı arasında günümüz itibariyle direkt uçuş bulunmamaktadır. İki nokta arasında aktarmalı uçuşlar Anadolu Jet ve Pegasus+ THY uçuş kombinasyonu tarafından Ankara, Van, Antalya aktarmalı olarak gerçekleşmektedir.

Terminal bilgileri:

İstanbul’un Anadolu yakasında, Pendik ilçe sınırlarında bulunan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Kadıköy’e 35km, Taksim’e 40km uzaklıktadır. İzmit, Kocaeli, Bursa gibi sanayi kentlerine kolaylıkla erişilebilir uzaklıkta bulunan havalimanı Türkiye’nin ikinci en yoğun havalimanıdır. İç ve Dış Hat Terminallerinin ayrı binalarda bulunduğu havalimanı modern teknolojisi ve şık mimarisi ile dikkat çekmektedir. Havalimanının kendi adını taşıyan 4 katlı 128 odalı butik oteli bulunmaktadır. Sabiha Gökçen’den Kozyatağı, Kadıköy, Levent, Bostancı gibi İstanbul’un merkezi noktalarına düzenli hareket eden belediye otobüsleri mevcuttur. Havalimanından Taksim, Kadıköy, Kozyatağı ve İzmit yönüne havalimanı yolcu seferleriyle düzenli hizmet sunulmaktadır. İstanbul’un Anadolu yakasında Kadıköy’den başlayan ve günümüz itibariyle Yakacık’a kadar ulaşan metro hattı çalışmalarının yakın zamanda bitmesi planlanmaktadır. Havalimanında hizmete girecek metro istasyonuyla havalimanı ve merkezi noktalar arasında ulaşım daha da hız kazanacaktır. 4500 metrekareye yayılan duty free alanında alkollü, alkolsüz içecek, tütün ürünleri, çikolata, oyuncak, elektronik, aksesuar ve benzeri klasik free shop ürün çeşitliliğinin yanısıra, dünya markalarına ait moda-aksesuar ürünlerinin satışlarının yapıldığı mağazalar da bulunmaktadır. Bulgari, Calvin Klein, Armani, Gucci, Longines, Zegna, Fossil, Prada havalimanında mağazaları bulunan dünya markalarından yalnızca birkaçıdır. Havalimanında Dış Hatlar Pasaport Kontrol Sonrasında ve Giden Yolcu Salonu civarında çok sayıda yeme-içme mekanı bulunmaktadır. Mado, Kahve Dünyası, Center Point, Mc Donalds, Burger King, İstanbul Cafe, Trattoria Milano, Usta Dönerci, Heroes Sports Bar havalimanında bulunan keyifle vakit geçirebileceğiniz yeme-içme alanlarından birkaçıdır.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Isparta ve Burdur şehir merkezlerine yakın konumda bulunmaktadır. Havalimanının Isparta kent merkezine uzaklığı 30 Km’dir. 1997 yılında hizmete açılan havalimanından kent merkezine ulaşım havayolu servisleri ve ticari taksilerle yapılmaktadır.

İstanbul- Isparta uçuşunuzu gerçekleştirmek için, her iç hat uçuşunda yanınızda olması gereken fotoğraflı ve üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu resmi bir kimlik bulundurmanız gerekmektedir. İstanbul- Isparta uçuşunuzu gerçekleştirmek için kalkış saatinden en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapmak isterseniz, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz.

Pratik bilgiler

İstanbul ve Isparta arasında saat farkı bulunmamaktadır. İstanbul sıcak ve ılıman iklim kuşağındadır. Yaz aylarının sıcak ve nemli geçtiği kentte kış ayları serin ve yağışlı geçmektedir. Kentin yıllık sıcaklık ortalaması 14.1 derecedir. Isparta’da sıcak ve ılıman iklim özellikleri hakimdir. Kentin yıllık ortalama sıcaklığı 11.9 derecedir. Temmuz 22.3 dereceyle en sıcak aydır. Ocak ayı ortalama sıcaklığı 2 derecedir. İstanbul ve Isparta hayat pahalılığı açısından karşılaştırıldığında, İstanbul’un Isparta’ya nazaran daha pahalı bir kent olduğunu görmekteyiz. İstanbul’da pahalı olmayan bir restoranda bir kişilik yemek için ortalama 18 TL öderken, Isparta da aynı türde bir menüye 10 TL ödemeniz yeterli olacaktır.

Yukarıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Ekim 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.