Harita

Rostov-na-Donu İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. İstanbul yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Platov International, Rostov on Don - İstanbul uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

746 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

5

Ortalama uçuş süresi, toplam 1130 kilometre uçuş mesafesi

2sa 25dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

İstanbul ve İstanbul Sabiha Gökçen

2 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

İstanbul şehrinde 2 havaalanı bulunmaktadır: İstanbul ve İstanbul Sabiha Gökçen.
Platov International, Rostov on Don - İstanbul uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 746 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Platov International, Rostov on Don - İstanbul uçuşu ortalama 2sa 25dk sürmektedir.
Aktarmasız Platov International, Rostov on Don - İstanbul uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Aralık itibarıyla haftalık 5 Platov International, Rostov on Don - İstanbul uçuşu bulunmaktadır.

Rostov-On-Don’dan İstanbul’a Uçan Havayolları

Rostov-on-Don’dan İstanbul’a yalnızca Türk Hava Yolları direkt seferler düzenlemektedir. Türk Hava Yolları Rostov-on-Don Havalimanı’ndan Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cumartesi olmak üzere haftanın dört günü İstanbul Atatürk Havalimanı’na birer frekans uçmaktadır.

Rostov-on-Don İstanbul uçak bileti satın almak isteyenler için ayrıca aktarmalı uçuş seçenekleri mevcuttur. Aeroflot’un Rostov-on-Don’dan Moskova bağlantılı seferleri bulunmaktadır. Ayrıca farklı havayollarının kombinasyonuyla da bu hatta aktarmalı uçmak mümkündür.

Terminal Bilgileri - Gidiş

Rostov-on-Don Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 5 km mesafede konumlanmıştır. Rostov-on-Don’un merkezinden havalimanına ticari taksilerle gidilebilmektedir. Taksiler yaklaşık 10 dakikada havalimanına ulaşmaktadır.

Rostov-on-Don Havalimanı’nda yolcuların ücretsiz olarak faydalanabileceği kablosuz internet hizmeti sunulmaktadır. Wi-fi erişiminden yararlanabilmek için yolcuların “MegafonFREE” ağına bağlanmaları gerekmektedir. Havalimanında çeşitli yiyecek ve içeceklerin sunulduğu kafe ve restoranlar ile giyimden mücevhere, kozmetikten saate kadar farklı ürünlerin satışının yapıldığı birçok mağaza yer almaktadır. Havalimanında ayrıca konforlu bir hizmet sunan özel yolcu salonları (lounge) hizmet vermektedir.

Terminal Bilgileri - Varış

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en pratik yolu, gece 01:00 ile 04:00 saatleri arası dışında her 30 dakikada bir hareket eden Havataş servislerini kullanmaktır. Havataş servisleri havalimanını Yenikapı İDO İskelesi’ne ve Taksim’e bağlamaktadır. Servis ücreti Yenikapı için 6 TL, Taksim için ise 12 TL’dir. Havalimanından kent merkezine metro ile oldukça ekonomik bir şekilde gitmek mümkündür. Havalimanına Atatürk Havalimanı-Yenikapı metro hattı hizmet vermektedir. Bu hattın son durağı olan Yenikapı’dan yolcular kentin Avrupa yakasını İstanbul Boğazı’nın altından Anadolu yakasına bağlayan Marmaray’a ve Taksim, Mecidiyeköy, Levent ve Maslak gibi noktalardan geçen Yenikapı-Hacıosman metrosuna bağlantı yapılabilmektedir. Havalimanından şehir merkezine ulaşımın bir başka yolu ise ticari taksileri kullanmaktır. Taksi ile Taksim ve Mecidiyeköy gibi merkezi yerlere ulaşım ücreti yaklaşık 50 TL tutmaktadır. Bununla birlikte bu ücret trafiğin yoğun olduğu saatlerde artış gösterebilmektedir.

Pratik Bilgiler

İstanbul’a direkt uçacak yolcuların Rostov-on-Don Havalimanı’na uçuşlarından en az iki saat önce gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Rusya içinde başka bir şehirden aktarmalı uçacak yolcuların ise havalimanına bir uçuştan bir saat önce gelmeleri yeterlidir. İstanbul’a seyahat edecek Türk yolcuların pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

İstanbul’da Sizi Ne Bekliyor?

İstanbul, Rostov-on-Don ile aynı saat diliminde yer almaktadır. İstanbul’da genel yaşam maliyetleri, Rostov-on-Don’un ortalama %50 üzerindedir. Yalnızca restoran fiyatları benzerlik göstermektedir. Yaz aylarının sıcak ve nemli geçtiği İstanbul’da bu mevsimde gün içindeki ortalama sıcaklıklar 26 C° civarında seyretmektedir. Kentte kış ayları ise ılık ve yağışlıdır. Kış mevsiminde sık olmamakla birlikte kar yağışı da görülmektedir.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Eylül 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.