Harita

New York Londra Uçak Bileti Fiyatları

New York - Londra uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

1.798 TL

Aktarmasız havayolu

15

Uçuş / hafta

231

Ortalama uçuş süresi, toplam 5566 kilometre uçuş mesafesi

6sa 30dk

Geçen ayın en popüler havayolu

British Airways

Londra Heathrow, Londra Gatwick, Londra Stansted, Londra Luton ve diğerleri

6 havaalanı

New York - Londra arasında uçan havayolu şirketleri

New York ve Londra arasında her gün ortalama 100 frekans direkt uçuş düzenlenmektedir. Bu yönde direkt uçan şirketler; Norwegian, Virgin Atlantic, Air France, Delta, Lufthansa, United, British Airways, IBERIA, FINN AIR ve American Airlines havayolu şirketleridir. Bu yöndeki direkt uçuşlar için New York ve Londra’da bulunan tüm havalimanları kullanılmaktadır.

Terminal bilgileri

ABD’nde New York demek hemen hemen her konuda; finans, sanat, turizm, teknoloji, ticaret, medya, araştırma, eğlence, eğitim kısaca hayatın her alanına dokunan konularda merkez durumunda olmak demek. Işıklar kenti, hiç uyumayan kent, büyülü kent gibi bir çok isimle anılan New York,  Amerika’nın kalbi olarak da anılmaktadır. Kesintisiz 24 saat çalışan metrosuyla sürekli hareket halinde olan New York muazzam bir dinamizme sahiptir. Yüzlerce kitaba, şarkıya, filme konu olan New York; müzeleri, gökdelenleri, parkları ve renkli sosyal hayatıyla tüm dünyadan ziyaretçi çekmektedir.

New York John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı Manhattan’nın Long Island bölgesinde yer almaktadır. Altı terminalden oluşan havaalanı, uluslararası ve iç hat uçuşlarıyla oldukça yoğun bir hava trafiğine sahiptir. Havalimanı ve kent merkezi arasındaki ulaşım otobüs, ekspres otobüs, servisler ve ticari taksilerle sağlanmaktadır. Havaalanında bulunan geniş sayıdaki alışveriş ve yeme-içme mekânları güvenlik öncesinde ve sonrasında konumlanmıştır. New York Newark Uluslararası Havalimanı Manhattan’nın 24 km dışında bulunmaktadır. Kentin ikinci yoğun havalimanı olan Newark, 3 terminalden oluşmaktadır. Havalimanı ve kent merkezi arasında ulaşım New Jersey transit otobüsleri, Air Train, havayolları servisleri ve ticari taksilerle sağlanmaktadır. New York La Guardia Havalimanı kentin Queens bölgesinde yer almaktadır. Beş terminalden oluşan havaalanının dört terminali merkez terminal binasında yer almaktadır. Merkez terminal binası uluslararası ve büyük havayolu şirketleri tarafından kullanılmaktadır. Terminal binaları bankalar, hediyelik eşya mağazaları, kuaför, bilgilendirme ofisleri, restoranlar, fast food alanları, döviz büroları, duty free alanları ve mağazalarla donatılmıştır.

Büyük Britanya’nın başkenti Londra’da beş uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Kıta Avrupa’sı ve Amerika kıtası arasında önemli aktarma noktalarından olan kentin havalimanları yoğun yolcu trafiğine sahiptir. Londra Heathrow Havaalanı, Avrupa’nın en büyük havaalanıdır. Londra merkezinden 24 Km uzaklıkta bulunan havaalanı dünyanın en yoğun havaalanlarından biridir.  Havaalanı dört terminalden oluşmaktadır. Londra’nın ikinci büyük havaalanı olan Gatwick, kent merkezinin 45 Km dışında bulunmaktadır. Havaalanı iki terminalden oluşmaktadır. Londra’nın 48 Km kuzeydoğusunda bulunan Stansted Havaalanını daha çok Avrupa içinde maliyeti düşük, ucuz uçuşlar için kullanılmaktadır. İşlek bir havaalanı olan Stansted tek terminal binasından oluşmaktadır. Londra Luton Havaalanı, orta ölçekli bir havaalanıdır. Kent merkezinin 51 Km kuzeyinde bulunmaktadır. Low cost havayollarının kullandığı Luton havaalanı tek terminallidir. Londra City Havaalanı, kent merkezine olan yakınlığı nedeniyle özellikle Business uçuşlar için tercih edilen bir havaalanıdır.

Londra havaalanları yalnızca Avrupa’nın değil, dünyanın en işlek havalimanlarıdır. Özellikle Heathrow ve Gatwick yoğun yolcu kapasitesine sahiptir ve yolculara sunulan havaalanı servisi üst düzeydedir. Mağazalar, cafe ve restoranlar, alış veriş alanları, sağlık birimleri, bankacılık hizmetleri, döviz büroları ve standart diğer yer hizmetleri bu yoğunluğa göre düzenlenmiştir. Havaalanlarında bulunan free shop alanlarında dünya çapında ünlü markaların kozmetik, parfüm, çikolata, aksesuar, elektronik ve diğer ürünlerine vergisiz fiyat avantajıyla ulaşmak mümkün.

New York- Londra  uçuşunuzu gerçekleştirmek için geçerli pasaportunuzla birlikte, uçuş saatinden iki saat önce havaalanında bulunmanız ve uçuş saatinden en geç 45 dakika önce biniş kartınızı almış olmanız gerekmektedir. Yoğun yolcu trafiğine sahip New York havalimanları için online check-in işlemi yapmanız havalimanında daha az zaman harcamanızı sağlar. Online check-in işlemi uçuş saatinden 24 saat önce başlamaktadır.

Pratik bilgiler

New York ve Londra arasında beş saat fark bulunmaktadır. Sıcak ve ılıman iklim kuşağında bulunan New York  en sıcak ay olan Temmuz ayını ortalama 24,5 derecelik sıcaklıklarla geçirir. Ocak ayı ortalama sıcaklık değeri -0.6 derece civarındadır. Kentin yıllık sıcaklık ortalaması ise 12,1 derece civarındadır.  Londra’da ılıman ve nemli okyanus iklimi hâkimdir. Yılın her mevsimi görülen yağışlar Londra’nın adeta bir simgesidir. Kış aylarının çok soğuk geçmediği kentte yağışlar en fazla Eylül-Ocak ayları arasında görülmektedir. Yaz aylarında hava sıcaklıkları ortalamada 22 derece civarındadır. New York ve Londra’nın hayat pahalılığı açısından karşılaştırılmasında New York’un bir kademe daha pahalı bir kent olduğunu görmekteyiz. İki kentin restoran rakamları hemen hemen aynıdır. Londra’da pahalı olmayan bir restoranda yaklaşık 60 TL’ye satın alacağınız yemek için New York’ta 54 TL ödemeniz yeterli olacaktır. Londra’da seyahatinizin sonlandığı havaalanından, kent merkezine taksiyle ulaşmanız, Heathrow’dan 70 Pound (280 TL), Gatwick’den 100 Pound (400 TL), Stansted’den 100 Pound (400 TL) civarında tutmaktadır.

Yukarıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Eylül 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.