Harita

New York Los Angeles Uluslararası Uçak Bileti Fiyatları

New York - Los Angeles Uluslararası uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

731 TL

Aktarmasız havayolu

7

Uçuş / hafta

364

Ortalama uçuş süresi, toplam 3959 kilometre uçuş mesafesi

5sa 34dk

Geçen ayın en popüler havayolu

United

Los Angeles Uluslararası ve Hawthorne

2 havaalanı

NEW YORK’TAN LOS ANGELES ULUSLARARASI HAVALİMANI’NA UÇAN HAVAYOLLARI

New York’tan Los Angeles Uluslararası Havalimanı’na beş farklı havayolu direkt seferler gerçekleştirmektedir: Virgin America, Delta Air Lines, American Airlines, JetBlue Airways ve United Airlines. Virgin America, Los Angeles Uluslararası Havalimanı’na New York John F. Kennedy Havalimanı’ndan her gün 5 ya da 6 frekans, New York Newark Liberty Havalimanı’ndan ise 2 ya da 3 frekans uçmaktadır. Delta Air Lines, American Airlines ve JetBlue Airways’in Los Angeles Uluslararası Havalimanı’na yalnızca New York John F. Kennedy Havalimanı’ndan uçuşlar düzenlemektedir. Delta Airlines’ın bu iki havalimanı arasında hafta boyunca günde 5 ila 9, American Airlines’ın 6 ila 11 ve JetBlue Airways’in 6 ila 8 frekans uçuşu bulunmaktadır. United Airlines ise Los Angeles Uluslararası Havalimanı’na olan uçuşlarını, New York Newark Liberty Havalimanı’ndan günde 7 ila 12 frekans olarak gerçekleştirmektedir.

New York Los Angeles Uluslararası uçak bileti satın almak isteyen yolcular için direkt seferlere ek olarak çok sayıda bağlantılı uçuş alternatifi de bulunmaktadır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

New York John F. Kennedy Havalimanı’na şehir merkezinden metro ve tren kombinasyonu, özel otobüsler ve taksiyle ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanına yaylı sisteme ulaşmak için Lower Manhattan’dan A metro hattına binip Howard Beach Station’da inilmeli, Midtown Manhattan ve Queens’ten ise E metro hattına binip Jamaica Station’da inilmeli ve bu noktalardan havalimanına giden JFK Air Train’e aktarma yapılmalıdır.  NYC Airporter, Manhattan’da Penn Station, Grand Central Station ve Otobüs Terminali’nden (Bus Terminal) havalimanına gün boyunca konforlu otobüs seferleri düzenlemektedir ve ücreti 16 USD’dir. Manhattan’dan New York JFK Havalimanı’na taksiyle gitmek ise yaklaşık 50-55 USD tutmaktadır ancak bu tutara otoyol ücretleri dahil değildir.

New York John F. Kennedy Havalimanı’ndan Los Angeles’a direkt uçan havayollarından Virgin America ve Delta Airlines Terminal 4’ü, American Airlines Terminal 8’i, JetBlue Airways Terminal 5’i kullanmaktadır. Tüm terminallerde geniş yeme içme seçeneklerinin yanı sıra zengin alışveriş olanakları bulunmaktadır. Havalimanı genelinde 30 dakikalık ücretsiz kablosuz internet hizmeti sunulmaktadır.

New York Newark Liberty Havalimanı’na Manhattan’dan özel servis otobüsleri ve tren ile ulaşım sağlanmaktadır. Manhattan’da Grand Central Terminal, Bryant Park ve Port Authority Bus Terminal’dan her 15 ya da 30 dakikada bir hareket eden Newark Airport Express Bus tarafından işletilen otobüslerin ücreti 16 USD’dir. Kapıdan kapıya ulaşım sağlayan Supershuttle minibüslerinin ücreti ise 19 US’dir. Havalimanına trenle gitmek için ise öncelikle New York Penn Station’dan NJ Transit trenine (12.50 USD) binilmesi ve Newark Airport Rail Station’da inilerek buradan havalimanına giden AirTrain Newark’a (5.50 USD) aktarma yapılması gerekmektedir.

New York Newark Liberty Havalimanı’nda United Airlines, Los Angeles uçuşları için Terminal C’yi, Virgin America ise Terminal A’yı kullanmaktadır. Havalimanında çok sayıda restoran ve kafe hizmet vermektedir.

Los Angeles Uluslararası Havalimanı’ndan kentin farklı bölgelerine ulaşımın en pratik yolu, havalimanı tarafından işletilen FlyAway Bus’ı kullanmaktır. Fly Away Bus otobüslerini ücreti Van Nuys ve kentin en merkezi noktalarından olan Union Station için 9 USD, UCLA’nın bulunduğu Westwood için 10 USD, Santa Monica ve Hollywood için ise 8 USD’dir. Havalimanından şehir merkezine metroyla da ulaşım sağlanmaktadır. Bunun için öncelikle havalimanını, metronun yeşil hattının geçtiği Aviation/LAX durağına bağlayan ücretsiz “G” otobüsüne binilmesi gerekmektedir. Havalimanından Los Angeles’ın merkezine taksi ücreti yaklaşık 30 dakikada ulaşmaktadır ve ücreti 70 USD civarında tutmaktadır ancak hem sefer süresi hem de ücreti, trafiğin yoğun olduğu saatlerde artış gösterebilmektedir.

PRATİK BİLGİLER

Los Angeles’a uçacak yolcuların, uçuşlarına en az bir saat kala havalimanına gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. ABD’de geçici süre ile bulunan Türk vatandaşlarının, gerekli durumlarda görevlilere ibraz etmek üzere pasaportlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

LOS ANGELES’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

ABD’nin batı kıyılarında bulunan Los Angeles’ta saatler, doğu kıyılarında yer alan New York’a göre 3 saat geridedir. Los Angeles’ta genel yaşam maliyetleri New York’a göre ortalama %25 daha düşüktür. Los Angeles’ta Subtropikal-Akdeniz iklimi etkilidir. Kentte yaz aylarında gün içindeki ortalama sıcaklıklar 27-28 C° iken kış aylarında da 20 C° civarındadır. Sene boyunca güneşli olan kent, yılda yalnızca 35 gün yağış almaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Ocak 2016) geçerli olan bilgilerdir. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.