Harita

Manchester Antalya Uçak Bileti Fiyatları

Manchester - Antalya uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

692 TL

Aktarmasız havayolu

4

Uçuş / hafta

4

Ortalama uçuş süresi, toplam 3132 kilometre uçuş mesafesi

4sa 15dk

Antalya

1 havaalanı

Manchester - Antalya arasında uçan havayolu şirketleri

Manchester ve Antalya Uluslararası Havalimanı arasında günümüz itibariyle Thomas Cook, Easy Jet, Thomson Airways, Jet2 Havayollarının direkt uçuşları mevcuttur. Direkt uçuşlar Çarşamba günleri dışında günlük 2 ila 3 frekans arasında değişmektedir. Eurowings, Corendon, Norwegian, THY, Swiss, Air France bu yönde aktarmalı uçan firmalar arasındadır.

Terminal bilgileri

Üç terminalden oluşan Manchester Uluslararası Havalimanı kent merkezinin 14 Km dışında bulunmaktadır. Havalimanının bir çok noktasından ilk 60 dakika için kablosuz internet bağlantısı ücretsizdir. Daha uzun bağlantı için ücret ödemeniz gerekecektir. Havalimanında döviz bürosu ve nakit ihtiyaçlarınız için ATM cihazları mevcuttur. National Express otobüs servisi havalimanını kent merkezine veya Birmingham, Liverpol, London, Edinburg ve Galsgow gibi şehirle bağlamanın en pratik ve hızlı yoludur. Havalimanında bulunan tren istasyonundan her 10 dakikada bir hareket eden trenle kent merkezine ulaşmak yalnızca 20 dakikanızı alacaktır. Havalimanında yolcuların ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte ve sayıda mağaza, yeme-içme mekanı ve free shop alanı mevcuttur. 1 numaralı terminal mağaza ve yeme-içme mekanları arasında dünyaca ünlü markalar  bulunmakta. The Body Shop, Boss, Dune, Temptation, Victoria’s Secret bu terminalde bulunan mağazalardan bir kaçıdır. Cafe Balzar, Giraffe, Joe’s Kitchen, Starbucks ve Soho Coffee yeme-içme mekanları arasındadır. 2 ve 3 numaralı terminallerde yukarıda adı geçen mekanların dışında Accessorize, Swatch, Pandora, Next gibi ünlü markalar, Burger King, Cafe Nero gibi yakından tanıdığımız yeme-içme alanları bulunmaktadır.

Antalya Uluslararası Havaalanı’nda iki adet dış hatlar terminali ve bir adet iç hatlar terminali mevcuttur. Antalya Havaalanı terminallerinde fast food, restoran, kafe-bar, yerel yiyecekler satılan restoranlar açısından zengin bir seçeneğe sahipsiniz. Alışveriş açısından da azımsanmayacak sayıda ticari mağaza hizmet vermektedir. Antalya Havaalanı terminallerinde geliş ve gidiş salonlarında kablosuz internet bağlantısı ücretli sunulmaktadır. CIP ve VIP terminalinde, iç hatlar terminal binasında bulunan ViaPub ve ViaCafe ve Simit Sarayında ücretsiz internet erişimi mevcuttur. Havalimanı ve kent merkezi arasında 600 numaralı belediye otobüsü her yarım saatte bir hizmet vermektedir. Havaalanının hemen dışında bulunan ticari taksiler, havalimanı içinde bulunan araba kiralama birimleri kent merkezine ulaşım için kullanılabilecek bir diğer alternatiftir.

Manchester- Antalya uçuşunuzu gerçekleştirmek için pasaportunuzla birlikte kalkış saatinden en az iki saat önce havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapmak isterseniz, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz.

Pratik bilgiler

Manchester ve Antalya arasında 2 saat fark bulunmaktadır. Yoğun yağış alan Manchester’de sıcak ve ılıman iklim yapısı hakimdir. Yıllık ortalama sıcaklık 10,5 derece civarındadır. 17.8 dereceyle Temmuz en sıcak aydır. En soğuk ay olan Ocak ayı ortalaması ise 4.3 derece civarındadır. Antalya Akdeniz iklim özellikleri gösteren bir kenttir. Yaz ayları kuru ve sıcak kış ayları ise yumuşak geçmektedir. Yaz aylarında ortalama sıcaklık, 28 ila 36 derece, en soğuk aylar olan Ocak ve Şubat aylarında ortalama ısı ise, 10 ila 20 derece arasında değişmektedir. Manchester ve Antalya hayat pahalılığı açısından karşılaştırıldığında, Manchester’ın Antalya’ya nazaran daha pahalı bir kent olduğunu söyleyebiliriz. Manchester’da pahalı olmayan bir restoranda bir kişilik yemek için 43 TL ödeyerek yiyebileceğiniz bir öğün yemek için  Antalya’da 14 TL ödemeniz yeterli olacaktır. Ulaşım konusunda ise Antalya Havaalanından Antalya’nın merkezi noktalarından biri olan Kaleiçi’ne taksiyle ulaşmak için 55 TL ödemeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Ağustos 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.