Harita

Londra Amsterdam Schiphol Uçak Bileti Fiyatları

Londra - Amsterdam Schiphol uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

289 TL

Aktarmasız havayolu

9

Uçuş / hafta

430

Ortalama uçuş süresi, toplam 338 kilometre uçuş mesafesi

1sa 0dk

Geçen ayın en popüler havayolu

KLM

Amsterdam Schiphol

1 havaalanı

Londra`dan Amsterdam`a uçan havayolları

Hergün onlarca uçuşun gerçekleştiği Londra – Amsterdam rotasında, aktarmasız sefer düzenleyen birçok havayolu bulunmakta. British Airways, KLM, Air France, EasyJet`in yanısıra Birleşik Kralık`ta yoğun olarak domestik uçuşlar gerçekleştiren Flybe, İspanya`nın düşük maliyetli havayolu Vueling Airlines, Londra`dan Amsterdam`a aktarmasız uçan havayolları. Air France ve KLM Londra- Amsterdam uçuşlarında İrlanda`nın bölgesel havayolu CityJet ile ortak uçuşlar düzenlerken, British Airways`de bazı uçuşlarını BA CityFlyer havayolu ile gerçekleştirmektedir.

Terminal bilgileri – Kalkış

Londra`dan Amsterdam`a altı ayrı havaalanından uçuşlar gerçekleşmektedir. BACityFlyer, CityJet ve Flybe City Havaalanı`ndan, Vueling Airlines Luton Havaalanı`ndan, KLM ve British Airways Heathrow ve Gatwick`ten, EasyJet ise Gatwick, Southend, Stansted ve Luton Havaalanlarından uçmaktadır.

Londra`nın en büyük havaalanı olan Heathrow`dan Amsterdam uçuşları 4.ve 5. Terminallerden gerçekleşmekte. İki terminal de alışveriş ve yiyecek içecek mekanları bakımından zengin seçeneklere sahip. Ünlü markaların mağazaları, tüm dünyada şubeleri bulunan kafe ve restoranlar, pub ve barlar yolcuları ağırlamakta. İki terminale de metro ile ulaşım kolay ve hızlı.

Londra`nın ikinci büyük havaalanı olan Gatwick`den Amsterdam uçuşları, genellikle North (Kuzey) Terminalden gerçekleşmekte. Havaalanında ana terminalden, Kuzey ve Güney terminallerine ücretsiz tren ile ulaşım sağlanmakta.  

Londra merkezine yaklaşık 50 km mesafede bulunan Stansted Havaalanı, şehrin üçüncü büyük havaalanı. Tek terminale sahip havaalanında, uçuş kapılarının bulunduğu uydu terminaller yer almakta. Ana terminallerden uydu terminallere, ortalama 10 dakikalık bir tren yolculuğu ile ulaşılmakta. Londra`nın diğer büyük havaalanlarında olduğu gibi burada da şık butiklerden, ünlü markaların mağazalarına, tanınmış restoran ve kafelere, yolcular oldukça geniş bir yelpazede sunulan alternatiflerle ağırlanmakta.

Londra dışında bulunan Luton Havaalanı terminalinde, spor mağazasından, hanımların manikür adresine birçok farklı mağaza ve market bulunmakta. Yemek yiyebileceğiniz, farklı lezzetler sunan restoranlar, Fast-Food adresleri, kafe ve barlarda, sıkılmadan uçuş saatinizi bekleyebilirsiniz. Havaalanına otobüs ile ulaşım sağlanmakta. Londra`dan trenle, havalanına 10 dakikalık mesafede bulunan Luton tren istasyonu`na gelebilirsiniz.

London City Havaalanı, şehir merkezine yakın bir konumda bulunmakta. Küçük bir havaalanı olan City, tek terminalle hizmet vermekte. Küçük ancak gerekli tüm servislerin eksiksiz sunulduğu terminalde, ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mağaza ve dükkanlar, vakit geçirebileceğiniz kafe ve restoranlar bulunmakta. Kablosuz internet erişiminin ücretsiz olduğu terminalde, “sessiz havaalanı prosedürü” uygulanmakta, bu sebeple gözünüzü uçuş bilgilerinin verildiği elektronik panolardan ayırmamanızı öneririz.  

Essex bölgesinde bulunan Southend Havaalanı, tek terminale sahip. Easyjet`in Amsterdam uçuşlarına ev sahipliği yapan terminalde Lakers Bar & Restaurant,  Arnold & Forbes Café Kitchen gibi mekanların, ferah atmosferinde hiç sıkılmadan uçuş saatinizi bekleyebilirsiniz. Ayrıca Skylife Lounge için rezervasyon yaptırarak, ücretsiz Wi Fi, yiyecek-içecek servisi gibi hizmetleri alabilirsiniz.

Terminal bilgileri – Varış

Oldukça büyük bir havaalanı olan Amsterdam Schiphol Havaalanı, dev bir terminal olan Schiphol Plaza ile hizmet vermekte. Terminalin farklı alanlarında bulunan gelen yolcu bölümleri uçakları karşılarken Londra çıkışlı uçuşlar genellikle 2 numaralı bölümde, Easyjet uçuşları ise 4 numaralı gelen yolcu bölümünde karşılanmaktadır. Terminalde bulunan tren istasyonu, şehir merkezine ulaşımı oldukça kolaylaştırmakta. Ayrıca terminal çıkışında otobüs ve taksi durakları da bulunuyor.

Pratik bilgiler

Geçerli süresi ve vizenin olduğu bir pasaportla gerçekleştireceğiniz bu seyahatiniz için havaalanına doğru yola çıkarken, şehir içi trafiğini de göz önüne alarak, yeterli zamanınız olduğundan emin olmalısınız. Genellikle yoğun olan terminallerde Check-in işlemleriniz için uzun kuyruklarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple uçuş saatinizden en az bir saat önce terminalde olmanızı öneririz.

Amsterdam`da sizi ne bekliyor?

Tablo şehirlerden biri olan Amsterdam, yıl boyunca yoğun ziyaretçi almaktadır. Kış mevsiminde, özellikle Aralık – Şubat ayları arasında hava sıcaklığı 5 derece civarında seyretmekte. Mayıs – Eylül ayları arasında ise lalelerin ve kanalların, güneşli günlerde muhteşem manzaralar oluşturduğu dönemdir. Bu dönemlerde şehre turist akını artmakta, özellikle konaklama fiyatları yükselmektedir. Ancak Skyscanner ile yaz mevsiminde bile ucuz Amsterdam otellerini bulmanız mümkün.

Amsterdam Londra`dan bir saat ileridedir. Genellikle pahalı bir şehir olarak bilinmekle birlikte, Londra ile kıyaslandığında %15 oranında daha ucuz olduğunu söylemek mümkün.

Yazı tarihi Ağustos 2016

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.