Harita

İstanbul Nursultan Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Nursultan yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

İstanbul - Nursultan uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

1.522 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

10

Ortalama uçuş süresi, toplam 3415 kilometre uçuş mesafesi

4sa 40dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Air Astana

Nursultan

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Nursultan şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Nursultan.
İstanbul - Nursultan uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 1.522 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İstanbul - Nursultan uçuşu ortalama 4sa 40dk sürmektedir.
Aktarmasız İstanbul - Nursultan uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Aralık itibarıyla haftalık 10 İstanbul - Nursultan uçuşu bulunmaktadır.

İSTANBUL’DAN ASTANA’YA UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Ağustos 2015) geçerli olan bilgilerdir.

İSTANBUL’DAN ASTANA’YA UÇAN HAVAYOLLARI

İstanbul’dan Astana’ya direkt uçuşlar düzenleyen iki farklı havayolu bulunmaktadır: Türk Hava Yolları ve Air Astana.

Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Astana’ya Pazartesi, Salı, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri olmak üzere haftanın beş günü birer frekans uçmaktadır. Air Astana ise bu hatta Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan günde birer uçuş gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte her iki havayolunun da haftalık uçuş günlerinde ve frekanslarında değişiklikler olabilmektedir. Air Astana, İstanbul’dan Almatı bağlantılı olarak da Astana’ya uçmaktadır.

İstanbul-Astana hattında ayrıca Atlasglobal’in Antalya, Transaero’nun Moskova, Ukraine International’ın Kiev ve Belavia’nın Minsk aktarmalı seferleri bulunmaktadır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

İstanbul’un Avrupa yakasında konumlanmış olan İstanbul Atatürk Havalimanı’na metro, Havataş servisleri ve ticari taksilerle ulaşım sağlanmaktadır. Kentin en merkezi noktalarından olan Taksim’den havalimanına metro ile gitmek için öncelikle Hacıosman-Yenikapı metro hattına Yenikapı yönünde binilmeli ve son durakta inilerek Yenikapı-Atatürk Havalimanı hattına bağlantı yapılmalıdır. Havataş otobüsleri Taksim’den 01:00-04:00 saatleri dışında her yarım saatte bir havalimanına hareket etmektedir ve ücreti 11 TL’dir. Havataş ayrıca Yenikapı İDO İskelesi’nden de havalimanına servis düzenlemektedir ve ücreti 5.5 TL’dir. Taksim’den havalimanına taksi ücreti ise ortalama 45-55 TL tutmaktadır ancak trafiğin yoğun olduğu saatlerde bekleme süresine bağlı olarak bu ücret artış göstermektedir.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Astana uçuşları için Dış Hatlar Terminali kullanılmaktadır. Terminalde uçuş öncesi vaktini değerlendirmek isteyen yolculara hizmet veren çok sayıda büfe, kafe, restoran, alışveriş standı ile hediyelik eşya ve giyim mağazaları bulunmaktadır. Bunlardan Restro pasaport kontrolü öncesinde, Cakes &Bakes, Turcuisine, Sweet Delights, Quick Asia, Efes Beerport, The Greenport, Starbucks, Cafe-Inn, Eat & Go, Coca Cola Cafe, Kitchenette, Flight Point, Coca Cola Bus Gate, Express-O ve Zero Cafe pasaport kontrolü sonrasında, Popeyes, Caffe Nero, Simit Sarayı ve Sbarro ise her iki alanda da yer almaktadır. Terminalde bulunan Atü Duty Free mağazası, geniş ürün gamı ile dikkat çekmektedir. Dış Hatlar Terminali genelinde wi-fi hizmeti ücretli iken, özel yolcu salonlarında (Comfort Lounge, TTNET Platin Lounge, HSBC Lounge, Primeclass Lounge, Sky Team Lounge, Emirates Lounge ve THY Lounge) internete ücretsiz bağlanılabilmektedir.

Astana Uluslararası Havalimanı, kent merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından merkeze, yarım saatte bir 10 numaralı otobüs hareket etmektedir. Otobüsün ücreti 90 Tenge’dir (yaklaşık 1,5 TL). Valizler için de ekstra 90 Tenge ödenmesi gerekmektedir. Astana’ya havalimanından taksi ile ulaşım ise 3.750 Tenge (yaklaşık 55 TL) civarında tutmaktadır.

PRATİK BİLGİLER

Astana’ya seyahat edecek olan yolcuların, uçuşlarına en az iki saat kala havalimanına gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Türk vatandaşları, Kazakistan’a yapacakları 30 günden kısa süreli yapacakları ziyaretlerde vizeden muaftırlar. Bununla birlikte pasaportlarının geçerlilik süresinin en az 120 gün olması gerekmektedir.

ASTANA’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Astana’da genel yaşam maliyetleri İstanbul’a göre daha yüksektir. Özellikle restoran fiyatları İstanbul’un ortalama %50 üzerindedir. Astana’da sert kara iklimi etkilidir. Yaz ayları ılık, kış ayları ise oldukça uzun, soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Astana, dünyanın en soğuk ikinci başkenti olarak bilinmektedir ve kış aylarında sıcaklığın – 30 C°’nin altına düştüğü günler bulunmaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.