Harita

İstanbul Frankfurt am Main Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Frankfurt am Main yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

İstanbul - Frankfurt am Main uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

510 TL

Aktarmasız havayolu

5

Uçuş / hafta

57

Ortalama uçuş süresi, toplam 1924 kilometre uçuş mesafesi

3sa 0dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Frankfurt ve Frankfurt-Hahn

2 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Frankfurt am Main şehrinde 2 havaalanı bulunmaktadır: Frankfurt ve Frankfurt-Hahn.
İstanbul - Frankfurt am Main uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 510 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İstanbul - Frankfurt am Main uçuşu ortalama 3sa 0dk sürmektedir.
Aktarmasız İstanbul - Frankfurt am Main uçuşu yapan 5 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Eylül itibarıyla haftalık 57 İstanbul - Frankfurt am Main uçuşu bulunmaktadır.

İSTANBUL’DAN FRANKFURT’A UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Temmuz 2015) geçerli olan bilgilerdir.

İSTANBUL’DAN FRANKFURT’A UÇAN HAVAYOLLARI

İstanbul’dan Frankfurt’a dört farklı havayolu direkt seferler düzenlemektedir: Pegasus Havayolları, Onur Air, Türk Hava Yolları ve Lufthansa.

Pegasus Hava Yolları, Frankfurt’a İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hafta boyunca günde 2’şer frekans uçmaktadır. Onur Air’in İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Frankfurt’a her gün 1 uçuşu bulunmaktadır. Türk Hava Yolları ise Frankfurt’a her iki havalimanından da uçuş düzenlemektedir. Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan olan uçuşları her gün 5 frekans, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan olan uçuşları ise her gün 2 frekanstır. Alman havayolu şirketi Lufthansa ise İstanbul-Frankfurt uçuşlarında İstanbul Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır ve günde 3 frekans uçmaktadır. Lufthansa’nın bu hatta ayrıca Münih aktarmalı uçuşları bulunmaktadır.

SunExpress, İstanbul’dan Frankfurt’a İzmir ve Antalya bağlantılı seferler gerçekleştirmektedir. SunExpress’e ek olarak başta Air Serbia, Adria Airways, Alitalia, KLM ve LOT Polish Airlines olmak üzere Avrupalı birçok havayolu da İstanbul’dan Frankfurt Havalimanı’na aktarmalı uçuşlar düzenlemektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ilk güvenlik kontrolünden sonra kontuarların bulunduğu alan hem iç hem de dış hat yolcuları tarafından ortaklaşa kullanılmaktadır ve bu alanda çok sayıda kafe ve restoranın yanı sıra banka ATM’leri yer almaktadır. Pasaport kontrolünden sonra, yalnızda dış hat yolcularının kullandığı alanda ise Setur tarafından işletilen ve 3.300 m²’lik bir alana sahip, büyük bir duty free mağazası ile hediyelik eşya mağazaları bulunmaktadır. Bu alanda aynı zamanda farklı lezzetlere hitap eden restoranlar, fast food restoranları, kafe ve büfeler ile özel yolcu salonları hizmet vermektedir.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Frankfurt uçuşları Dış Hatlar Temrinali’nden gerçekleştirilmektedir. Dış Hatlar Terminali, uçuş öncesindeki vaktini bir şeyler içerek, yemek yiyerek ya da alışveriş yaparak geçirmek isteyen yolcular için gerek pasaport kontrolü öncesinde gerekse sonrasında birçok kahva dükkanı, restoran, kafe, fast food restoranı ve hediyelik eşya mağazalarının yanı sıra ATÜ tarafından işletilen ve zengin bir ürün gamı olan bir duty free mağazasına ev sahipliği yapmaktadır.

Frankfurt Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi, otobüs ve trenle ulaşım sağlanmaktadır. Şehir merkezine gitmek için en kolay yöntem, S-bahn ismi verilen trenleri kullanmaktır. Havalimanında Terminal 1’de yer alan istasyondan hareket eden S8 ve S9 numaralı trenler şehir merkezine yaklaşık 14 dakikada ulaşmaktadır ve ücreti 4,55 Euro’dur. Tren biletleri, terminaldeki istasyonda konumlanmış olan makinelerden satın alınmalıdır. Havalimanından kentin güneyindeki Frankfurt Südbahnhof’a ( Frankfurt Güney Tren Garı) ise 61 numaralı otobüsle gidilmektedir.

PRATİK BİLGİLER

Frankfurt’a seyahat edecek olan yolcuların, uçuşlarına en az 2 saat kala havalimanına gelmeleri gerekmektedir. İstanbul’da gün boyu, özellikle de sabah işe gidiş ve akşam işten dönüş saatlerinde yoğun trafik olduğu için yolcuların havalimanına gidişlerini planlarken, trafiği de göz önünde bulundurmaları tavsiye edilmektedir. Almanya, Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Dolayısıyla Frankfurt’a uçuşu bulunan yolcuların pasaportlarında geçerli bir Schengen vizesinin bulunması gerekmektedir.

FRANKFURT’TA SİZİ NE BEKLİYOR?

Frankfurt’ta yaşam maliyetleri İstanbul’a göre oldukça yüksektir. Kentte özellikle restoran İstanbul’u ikiye katlayabilmektedir, bununla birlikte alkollü içki fiyatları ise İstanbul ile aynı seviyelerde ya da daha düşüktür. Frankfurt’ta kışlar soğuk, yazlar ise sıcak geçmektedir. En sıcak ay olan Temmuz’da ortalama sıcaklık 20 C° iken en soğuk ay olan Ocak’ta ise 1,6 C°’dir. Kentte yaz aylarında da yağış görülmektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.