Harita

Ankara İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. İstanbul yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Ankara Esenboğa - İstanbul uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

200 TL

Aktarmasız havayolu

4

Uçuş / hafta

165

Ortalama uçuş süresi, toplam 366 kilometre uçuş mesafesi

1sa 10dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

İstanbul

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

İstanbul şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: İstanbul.
Ankara Esenboğa - İstanbul uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 200 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Ankara Esenboğa - İstanbul uçuşu ortalama 1sa 10dk sürmektedir.
Aktarmasız Ankara Esenboğa - İstanbul uçuşu yapan 4 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Aralık itibarıyla haftalık 165 Ankara Esenboğa - İstanbul uçuşu bulunmaktadır.

ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI’NDAN İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI’NA UÇAN HAVAYOLLARI

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na yalnızca Türk Hava Yolları direkt seferler düzenlemektedir. Türk Hava Yolları bu iki havalimanı arasında her gün 21 ila 23 frekans uçuşu bulunmaktadır. Ankara Esenboğa İstanbul Atatürk uçak bileti satın almak isteyenler için, çok tercih edilmese de, alternatif olarak Pegasus Havayolları ile Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet’in aktarmalı uçuşlar da mevcuttur.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Ankara Esenboğa Havalimanı’na şehir merkezinden belediye otobüsü ya da metro gibi toplu taşıma araçları bulunmamaktadır ancak Havaş ve Belko Air, gün boyunca her yarım saatte bir AŞTİ’den (Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali) havalimanına servis düzenlemektedir. Havaş servislerinin AŞTİ’deki hareket noktası 154 ve 155 numaralı peronlardır ve havalimanı güzergahında Gimat ve Pursaklar’dan da yolcu almaktadır. Belko Air otobüsleri ise AŞTİ’den gelen yolcu katından kalkmaktadır ve Kızılay, Ankara Tren Garı ve Atatürk Kültür Merkezi (AKM) gibi merkezi yerlerden de yolcu alımı yaparak havalimanına ulaşmaktadır. Her iki firmanın da servis ücreti 10 TL’dir. Ankara’nın merkezinden havalimanına ulaşımın bir diğer yolu ise ticari taksileri kullanmaktadır. Kentin en merkezi noktası olan Kızılay’dan havalimanına taksi ücreti yaklaşık 80-85 TL tutmaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na olan uçuşlar için İç Hatlar Terminali kullanılmaktadır. Terminalde ikinci güvenlik kontrolü öncesi ve sonrasındaki alanlarda farklı yiyecek seçenekleri sunan Bomonti Brasserie, Burger King ve Restro Eat’n Fly gibi restoranların yanı sıra Caffe Nero ve Stabucks gibi kahveciler ile büfeler yer almaktadır. İç Hatlar Terminali’nde ayrıca THY CIP Lounge ve Primeclass Lounge olmak üzere yolcuların uçuştan önceki vaktini konforlu bir şekilde geçirebileceği iki faklı özel yolcu salonu hizmet vermektedir. Havalimanı genelinde wi-fi hizmeti TTNET tarafından sağlanmaktadır. Yolcuların bu hizmetten belirli bir süre dahilinde ücretsiz faydalanabilmek için TTNET ağına bağlandıktan sonra gerekli alanlara telefon numaralarını girerek şifre almaları gerekmektedir.

PRATİK BİLGİLER

İstanbul Atatürk Havalimanı’na seyahat edecek yolcuların uçuşlarına en az bir saat kala Ankara Esenboğa Havalimanı’na gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Tüm iç hat uçuşlarında olduğu gibi bu uçuşta da yolcuların nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, ehliyet ya da pasaport gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanlarında bulundurmaları zorunludur.

İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI’NDA SİZİ NE BEKLİYOR?

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda İç Hatlar Terminali’ne iniş yapan yolcuların faydalanabileceği ücretsiz bir wi-fi hizmeti bulunmamaktadır. Terminalde, bagaj alım alanından hemen sonraki alanda menüsünde hamur işleri, tatlı, sandviç ve tost gibi yiyecekler işe çeşitli içeceklerin bulunduğu Simit Sarayı hizmet vermektedir.

Kentin Avrupa yakasında yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en pratik yolu Havataş servislerini kullanmaktır. Yolcuları Taksim’e götüren Havataş servisleri gün boyunca her yarım saatte bir gelen yolcu salonunun çıkış kapısının önünden hareket etmektedir ve ücreti 11 TL’dir. Havalimanından şehir merkezine ekonomik bir şekilde ulaşım için ise metro kullanılmaktadır. Havalimanına hizmet veren Atatürk Havalimanı-Yenikapı metro hattından birçok otobüs hattına ve metro hatlarına bağlantı yapılabilmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Taksim ve Mecidiyeköy gibi merkezi noktalara taksi ücreti ise trafiğin normal aktığı saatlerde ortalama 45-55 TL tutmaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının hazırlandığı tarihte (Mart 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.