Harita

Ankara Gazipaşa Uçak Bileti

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Gaziantep yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Ankara Esenboğa - Gaziantep uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

211 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

30

Ortalama uçuş süresi, toplam 526 kilometre uçuş mesafesi

1sa 10dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Gaziantep

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Gaziantep şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Gaziantep.
Ankara Esenboğa - Gaziantep uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 211 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Ankara Esenboğa - Gaziantep uçuşu ortalama 1sa 10dk sürmektedir.
Aktarmasız Ankara Esenboğa - Gaziantep uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Aralık itibarıyla haftalık 30 Ankara Esenboğa - Gaziantep uçuşu bulunmaktadır.

ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI’NDAN GAZİANTEP’E UÇAN HAVAYOLLARI

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Gaziantep’e yalnızca Anadolu Jet’in direkt uçuşları bulunmaktadır. Anadolu Jet Ankara-Gaziantep hattında Pazartesi günleri ikişer, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Pazar günleri üçer, Cumartesi günleri ise birer frekans uçmaktadır. Bununla birlikte kış ve yaz tarifeleri farklılık gösterebilmektedir.

Ankara Esenboğa Gaziantep uçak bileti satın almak isteyenler için ayrıca bağlantılı sefer seçenekleri de mevcuttur. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Anadolu Jet, Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları İstanbul aktarmalı olarak Gaziantep Havalimanı’na uçuşlar düzenlemektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Ankara Esenboğa Havalimanı, kent merkezine yaklaşık 28 km mesafede yer almaktadır. Şehir merkezinden havalimanına Havaş servisleri ve Belko Air otobüsleriyle pratik ve konforlu bir şekilde gidilebilmektedir. Hem Havaş hem de Belko Air’in hareket noktası AŞTİ’dir (Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali) ve her ikisinin de ücreti 10 TL’dir. Havaş servisleri AŞTİ’nin 154 ve 155 nolu peronlarından kalktıktan sonra Gimat ve Pursaklar’da da yolcu alımı yapmaktadır. AŞTİ’nin gelen yolcu katından yola çıkan Belko Air otobüsleri ise güzergahı üzerinde sırasıyla Kızılay, Ankara Tren Garı ve Atatürk Kültür Merkezi’nden de yolcu almaktadır. Ankara’nın merkezinden havalimanına taksi ücreti ise ortalama 60-80 TL tutmaktadır ancak bu tutar taksiye binilen noktaya göre artış ya da azalış gösterebilmektedir.

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Gaziantep uçuşları İç Hatlar Terminali’nden gerçekleştirilmektedir. İç Hatlar Terminali yeme-içme imkanları açısından oldukça zengindir. Terminalde kontuarların bulunduğu giden yolcu holünde Caffe Nero, Restro Eat’n Fly, Burger King ve Sbarro, ikinci güvenlik kontrolünden sonra kapıların bulunduğu alanda ise Seferi, Cakes&Bakes, Bomonti Brasserie, Tadında Anadolu ve Sarı Kiosk yer almaktadır. Starbucks ise her iki alanda da hizmet vermektedir. İç Hatlar Terminali’nde THY CIP Lounge ve Primeclass Lounge olmak üzere iki farklı özel yolcu salonu da bulunmaktadır.

Gaziantep Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım belediye otobüsler, Havaş servisleri ve ticari taksilerle sağlanmaktadır. B39 numaralı otobüs havalimanı ile Balıklı’yı birbirine bağlamaktadır ve güzergahı boyunca Karataş, Üniversite Bulvarı ve Valilik’ten geçmektedir. Havaş, havalimanına inen her uçak için, inişten 25 dakika önce servis düzenlemektedir. Ücreti 10 TL olan Havaş servisleri yolcuları Şehreküstü İtfaiyesi, Şirehanı, Sosyal Sigortalar Kurumu önü, Öğretmenler Evi, Havaş ofisi ve son olarak otogarda indirmektedir. Havalimanından Gaziantep’in merkezi noktalarına taksiyle gitmek için ödenmesi gereken ücret ise yaklaşık 50 TL’dir.

PRATİK BİLGİLER

Gaziantep’e uçuşu bulunan yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce Ankara Esenboğa Havalimanı’na gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Tüm iç hat uçuşlarında olduğu gibi Ankara-Gaziantep uçuşunda da yolcuların nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanlarında taşımaları, check-in işlemleri yapılırken ve uçuğa binmeden önce ise görevlilere ibraz etmeleri zorunludur.

GAZİANTEP’TE SİZİ NE BEKLİYOR?

Gaziantep’te restoran fiyatları Ankara ile hemen hemen aynı seviyelerdeyken süpermarket ve ulaşım fiyatları Ankara’nın bir tık altında, giyim fiyatları ise bir tık üzerindedir. Gaziantep iç kesimlerde yer alsa da kentte Akdeniz iklimi etkileri görülmektedir. Gaziantep’de yazlar çok sıcak ve kurak geçmektedir. Kışın ise hava sıcaklıkları Ankara’ya göre daha ılımandır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının hazırlandığı tarihte (Mart 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.