Harita

Ankara Gazipaşa Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Gazipaşa yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Ankara Esenboğa - Gazipasa uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

219 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

5

Ortalama uçuş süresi, toplam 431 kilometre uçuş mesafesi

1sa 5dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Gazipasa

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Gazipaşa şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Gazipasa.
Ankara Esenboğa - Gazipasa uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 219 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Ankara Esenboğa - Gazipasa uçuşu ortalama 1sa 5dk sürmektedir.
Aktarmasız Ankara Esenboğa - Gazipasa uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Aralık itibarıyla haftalık 5 Ankara Esenboğa - Gazipasa uçuşu bulunmaktadır.

ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI’NDAN GAZİPAŞA’YA UÇAN HAVAYOLLARI

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yalnızca Anadolu Jet’in Gazipaşa’ya direkt uçuşları bulunmaktadır. Anadolu Jet, Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar olmak üzere bu hatta haftanın dört günü birer frekans uçmaktadır.

Ankara Esenboğa Gazipaşa uçak bileti satın almak isteyenler için Anadolu Jet’in direkt seferlerine ek olarak Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları hafta boyunca İstanbul aktarmalı uçuşlar gerçekleştirmektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Ankara şehir merkezinden, yaklaşık 28 km uzaklıkta yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na toplu taşıma hizmeti bulunmamaktadır ancak Belko Air otobüsleri ve Havaş servisleri pratik ve konforlu bir ulaşım sağlamaktadır. Belko Air otobüsleri her yarım saatte bir AŞTİ’nin (Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali) gelen yolcu katından hareket etmektedir. Belko Air otobüsleri AŞTİ’den yola çıktıktan 10 dakika sonra Kızılay’da Gima İş Merkezi’nin önünden, ondan 10 dakika sonra Ankara Tren Garı’nın karşısından ve onun da 5 dakika sonrasında Atatürk Kültür Merkezi’nden de yolcu alımı yapmaktadır. Havaş servilseri ise AŞTİ’nin 154 ve 155 numaralı peronlarından kalkmaktadır ve havalimanına giderken Gimat ve Pursaklar’dan da yolcu almaktadır. Hem Belko Air hem de Havaş’a ödenmesi gereken ücret 10 TL’dir. Şehir merkezinden havalimanına taksiyle ulaşım ücreti ise ortalama 60-80 TL’dir ancak bu ücret taksiye binilen noktanın havalimanına yakınlığına göre artmakta ya da azalabilmektedir.

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Gazipaşa uçuşları için İç Hatlar Terminali kullanılmaktadır. Terminalde, aralarında fast food restoranları Burger King ve Sbarro ile ünlü kahve zinciri Starbucks’ın da bulunduğu, uçuş öncesinde yolcuların yemek yiyebilecekleri ya da bir şeyler içebilecekleri çok sayıda yeme-içme mekanı hizmet vermektedir. Uçuşa kadar olan vaktini havalimanı kalabalığından biraz uzakta, sakin ve konforlu bir şekilde geçirmek isteyen yolcular için İç Hatlar Terminali’nde ayrıca iki özel yolcu salonu (Primeclass Lounge ve THY CIP Lounge) yer almaktadır.

Gazipaşa Havalimanı, yer aldığı Gazipaşa ilçesinden daha çok 45 km mesafedeki Alanya’ya gidecek olan yolcular tarafından kullanılmaktadır. Havaş, havalimanına inen tüm uçaklar için Alanya’ya servis düzenlemektedir. Uçakların inişinden yaklaşık 25 dakika sonra hareket eden Havaş servisleri Dinler Otel, Mahmutlar Belediye Kavşağı, Tosmur Kavşağı, Metro Kavşağı, Tespo önü ve Ticaret Odası önünde yolcuları indirdikten sonra son durağı olan otogara varmaktadır ve ücreti 17 TL’dir. Havaş’ın yaz sezonunda Gazipaşa Havalimanı’ndan Mersin’in Anamur ilçesine de servisleri bulunmaktadır. Havalimanından Alanya’nın merkezine ulaşımın bir diğer yolcu ise ticari taksileri kullanmaktadır. Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya’ya taksi ücreti yaklaşık 120 TL tutmaktadır.

PRATİK BİLGİLER

Gazipaşa’ya uçacak yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce Ankara Esenboğa Havalimanı’na gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Yolcuların check-in işlemleri yapılırken ve uçağa binmeden önce görevlilere ibraz etmek üzere fotoğraflı bir kimlik belgesini (ehliyet, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı ya da pasaport) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

GAZİPAŞA’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Gazipaşa, Antalya’nın en turistik ilçelerinden olan Alanya ile Mersin’in Anamur ilçesinin tam ortasında konumlanan küçük bir ilçedir. Alanya ise özellikle yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Buna rağmen Alanya’da birçok kalemde fiyatlar Ankara ile ya benzer seviyelerdedir ya da biraz daha altındadır. Bunun istisnası ise taksi ücretleridir. Alanya’da tipik Akdeniz iklimi etkilidir. Yazın sıcaklıklar sıklıkla 30 C°’nin üzerine çıkmaktadır. Kışın ise kentin havası oldukça ılımandır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının hazırlandığı tarihte (Mart 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.