Harita

Ankara Doha Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Doha yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Ankara Esenboğa - Hamad International uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

1.914 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

7

Ortalama uçuş süresi, toplam 2393 kilometre uçuş mesafesi

3sa 50dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Qatar Airways

Hamad International

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Hamad International şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Hamad International.
Ankara Esenboğa - Hamad International uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 1.914 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Ankara Esenboğa - Hamad International uçuşu ortalama 3sa 50dk sürmektedir.
Aktarmasız Ankara Esenboğa - Hamad International uçuşu yapan bir havayolu şirketi bulunmaktadır.
Aralık itibarıyla haftalık 7 Ankara Esenboğa - Hamad International uçuşu bulunmaktadır.

ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI’NDAN HAMAD ULUSLARARASI HAVALİMANI’NA UÇAN HAVAYOLLARI

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Katar’ın başkenti Doha’daki Hamad Uluslararası Havalimanı’na yalnızca Qatar Airways direkt uçuşlar gerçekleştirmektedir. Qatar Airways bu iki havalimanı arasında her gün birer frekans uçmaktadır.

Ankara Esenboğa Hamad International uçak bileti satın almak isteyen yolcular için bağlantılı seferler de mevcuttur. Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları’nın Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Hamad International Airport’a İstanbul aktarmalı, Ürdünlü havayolu şirketi Royal Jordanian’un ise Amman aktarmalı uçuşları bulunmaktadır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Ankara Esenboğa Havalimanı ile kent merkezi arasındaki mesafe yaklaşık 45 km’dir. Ankara’nın merkezinden havalimanına Belko Air ve Havaş servislerinin yanı sıra ticari taksilerle ulaşım sağlanmaktadır. Hem Belko Air hem de Havaş servisleri her 30 dakikada bir Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden (AŞTİ) hareket etmektedir ancak havalimanı güzergahında yolcu alım noktaları farklılık göstermektedir. Belko Air, AŞTİ’nin ardından Kızılay, Ankara Tren Garı ve Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM), Havaş ise Gimat ve Pursaklar’da yolcu alımı yapmaktadır. Her iki firmanın da ücreti 10 TL’dir. Şehir merkezinden havalimanına taksi ücreti ise ortalama 60-80 TL tutmaktadır.

Doha’daki Hamad Uluslararası Havalimanı’na direkt ya da yurt dışı aktarmalı uçacak yolcuların Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Dış Hatlar Terminali’ni, yurt içi aktarmalı uçacak yolcuların ise İç Hatlar Terminali’ni kullanmaları gerekmektedir. Havalimanındaki her iki terminalde de hediyelik eşya dükkanlarının da bulunduğu alışveriş alanları yer almaktadır. Terminallerde ayrıca fast food restoranları ile kahvecilerin de dahil olduğu çok sayıda büfe, kafe ve restoran da hizmet vermektedir. Dış Hatlar Terminali’nde bunlara ek olarak ayrıca gümrüksüz alışveriş yapılabilen bir duty free mağazası bulunmaktadır.

Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan Doha şehir merkezinde otobüs, taksilerle gidilebilmektedir. Havalimanından son durağı Mesaieed Sanayi Bölgesi olan 109 numaralı ve Al Ghanim olan 747 numaralı otobüsler hareket etmektedir. Otobüs ücreti yalnızca Karwa Smardcard ile ödenebilmektedir. Otobüs soföründen de satın alınabilen ve tüm Doha’da geçerli olan iki kullanımlık kartın ücreti 10 QAR’dir (yaklaşık 8 TL). Havalimanından şehir merkezine resmi taksilerin taksimetre ücreti ise 25 QAR’den (yaklaşık 20 TL) açılmaktadır.

PRATİK BİLGİLER

Hamad Uluslararası Havalimanı’na direkt ya da dış hat aktarmalı uçacak yolcuların uçuşlarından en az iki saat önce, iç hat aktarmalı uçacak yolcuların ise en az bir saat önce Ankara Esenboğa Havalimanı’nda bulunmaları tavsiye edilmektedir. Katar, umuma mahsus (bordo) pasaport hamili Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Bununla birlikte kalacağı süre boyunca Katar’da bir otelden rezervasyon yaptırmış olan yolcular, 100 QAR (yaklaşık 80 TL) ödeyerek Katar’a varışlarında kapıda vize alabilmektedir.

DOHA’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Doha’da saatler Eylül sonundan Mart sonuna kadar Ankara’nın bir saat ilerisindedir. Türkiye’de Mart sonundan Eylül sonuna kadar ileri saat uygulamasına geçilmektedir ve bu dönemde ise iki şehir arasındaki saat farkı kapanmaktadır. Doha’da restoran, süpermarket, ulaşım ve giyim gibi kalemlerde fiyatlar Ankara’dan çok daha yüksektir. Özellikle de orta sınıf ve üzeri kalitedeki restoran fiyatları Ankara’yı üçe katlayabilmektedir. Kentte sıcak çöl iklimi etkilidir ve yazın gün içindeki sıcaklıklar 40 C°’nin üzerine çıkmaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Şubat 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.