Harita

Ankara Köln Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Köln yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Ankara Esenboğa - Köln uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

780 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

1

Ortalama uçuş süresi, toplam 2326 kilometre uçuş mesafesi

3sa 40dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Himalaya Airlines

Köln

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Köln şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Köln.
Ankara Esenboğa - Köln uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 780 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Ankara Esenboğa - Köln uçuşu ortalama 3sa 40dk sürmektedir.
Aktarmasız Ankara Esenboğa - Köln uçuşu yapan bir havayolu şirketi bulunmaktadır.
Aralık itibarıyla haftalık bir Ankara Esenboğa - Köln uçuşu bulunmaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Köln’e Uçan Havayolları

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Köln’e iki farklı havayolunun direkt tarifeli seferleri bulunmaktadır: Pegasus Havayolları ve Borajet. Pegasus Havayolları bu hatta yalnızca Cuma günleri birer frekans uçmaktadır. Borajet’in ise Ankara-Köln hattında Cumartesi günleri birer frekans uçuş düzenlemektedir.

Ankara Esenboğa Köln uçak bileti satın almak isteyen yolcular için aktarmalı sefer seçenekleri de mevcuttur. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları ve Borajet’in İstanbul aktarmalı, Alman havayolu Lufthansa ise Münih aktarmalı Köln uçuşları gerçekleştirmektedir.

Terminal Bilgileri

Ankara şehir merkezi ile Ankara Esenboğa Havalimanı arasında toplu taşıma hizmeti bulunmamaktadır. Bununla birlikte Havaş ve Belko Air’in yolcu servisleri, şehir merkezi ile havalimanını oldukça pratik bir şekilde birbirine bağlamaktadır. Her iki firmanın da servisleri AŞTİ’den (Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali) hareket etmektedir ve ücreti 10 TL’dir. Havaş, AŞTİ’nin ardından Gimat ve Pursaklar’dan, Belko Air ise Kızılay, Ankara Tren Garı karşısı ve Atatürk Kültür Merkezi’nden (AKM) de yolcu alımı yapmaktadır. Kent merkezinden havalimanına ulaşımın bir diğer yolu ise ticari taksileri kullanmaktır. Havalimanına taksiyle ulaşım ücreti ortalama 60-90 TL tutmakla birlikte taksiye binilen noktaya göre artış ya da azalış gösterebilmektedir.

Köln’e direkt ya da yurt dışı aktarmalı uçacak yolcuların Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Dış Hatlar Terminali’ni kullanmaları gerekmektedir. Yurt içi aktarmalı seyahat edecek yolcular ise İç Hatlar Terminali’ni kullanmalıdır. Havalimanındaki her iki terminal de, uçuş öncesi sunduğu yeme-içme ve dinlenme imkanları açısından oldukça idealdir ve fast food restoranları ile kahvecilerin de dahil olduğu çeşitli büfe, kafe ve restoranlara ev sahipliği yapmaktadır. Uçuşlarından önce alışveriş yapmak isteyen yolcular için Dış Hatlar Terminali’nde bir duty free mağazası hizmet vermektedir. Havalimanında kablosuz internet erişimi belirli bir ücret karşılığında sağlanmaktadır. Bununla birlikte, yolcular cep telefonları aracılığı ile şifre edinerek, bu hizmetten belirli bir süre için ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

Köln Bonn Havalimanı’ndan Köln şehir merkezine otobüs, tren ve taksilerle ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından hareket eden 161 numaralı otobüsler, yolcuları Porz Markt’a kadar götürmektedir. 12 numaralı S-Bahn banliyö trenleri ise havalimanındaki tren garından kent merkezine yaklaşık 15 dakikada ulaşmaktadır ve yolcular tarafından en çok tercih edilen ulaşım aracıdır. Köln Bonn Havalimanı’ndan Köln’e taksiyle ulaşım ücreti ortalama 27 Euro’dur.

Pratik Bilgiler

Köln’e direkt ya da dış hat aktarmalı uçuşu bulunan yolcuların, uçuşlarından en az iki saat önce Ankara Esenboğa Havalimanı’na gelmiş olmaları gerekmektedir. İç hat aktarmalı seyahat edecek yolcuların ise uçuşlarına bir saat kala havalimanında bulunmaları yeterlidir. Almanya bir Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesi üyesidir. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmeleri için pasaportlarında geçerli bir Schengen vizesisi bulunmalıdır. Eğer Schengen vizesi Almanya dışında başka bir ülkeden alındıysa, yolcunun ilk olarak o ülkeye giriş yapmış olması şartı aranmaktadır.

Köln’de Sizi Ne Bekliyor?

Köln, Ankara’nın bir saat gerisindedir. Kent, Ankara’ya göre çok daha pahalı bir şehirdir. Özellikle de orta ve üst sınıf restoran fiyatları Ankara’yı üçe katlayabilmektedir. Köln’de hava yaz aylarında ılık, kışları ise serindir. Almanya’nın en sıcak kentlerinden olmasına rağmen yaz aylarında gün içindeki en yüksek sıcaklıkların ortalaması 23-24 C° civarındadır. Genellikle bulutlu bir havaya sahip olan kent, en çok yağışı yaz aylarında almaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Mart 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.