Harita

Erzurum Adana Uçak Bileti Fiyatları

Erzurum - Adana uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

523 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 610 kilometre uçuş mesafesi

3sa 5dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Adana

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Adana şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Adana.
Erzurum - Adana uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 523 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Erzurum - Adana uçuşu ortalama 3sa 5dk sürmektedir.
Aktarmasız Erzurum - Adana uçuşu yapan havayolu şirketi yoktur.

ERZURUM’DAN ADANA’YA UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Temmuz 2015) geçerli olan bilgilerdir.

ERZURUM’DAN ADANA’YA UÇAN HAVAYOLLARI

Erzurum’dan Adana’ya direkt seferler bulunmamaktadır ancak üç farklı havayolu bu hatta aktarmalı uçuşlar düzenlemektedir: Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet.

Pegasus Havayolları, Erzurum Havalimanı’ndan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı olarak uçmaktadır. Türk Hava Yolları, Erzurum-Adana seferlerinde aktarmasını İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapmaktadır. Anadolu Jet ise bu hatta hem Ankara Esenboğa Havalimanı hem de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı uçuşlar gerçekleştirmektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Kent merkezine 11 km uzaklıkta yer alan Erzurum Havalimanı’na ulaşım otobüs ve ticari taksilerle sağlanmaktadır. Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen havalimanı otobüsleri, İstasyon Meydanı’ndan hareket etmektedir. Otobüslerin saatleri, havalimanından hareket edecek olan uçaklara göre ayarlanmıştır. Erzurum şehir merkezinden havalimanına taksiyle gitmek ise ortalama 45-50 TL tutmaktadır.

Erzurum Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde uçuşunu beklerken yemek yemek isteyen yolcular için yalnızca bir restoran (Snow City Restaurant) hizmet vermektedir. Terminalde ayrıca iki büfe, iki banka ATM’si (İş Bankası ve Vakıfbank) ve bir de PTT şubesi yer almaktadır.

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na yakın mesafede bulunan şehir merkezine belediye otobüsü, minibüs ve ticari taksilerle ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından hareket eden 135 numaralı Havalimanı-Balcalı ve 159 numaralı Havalimanı-Seyhan Araştırma Hastanesi otobüsleri şehir merkezinde merkezi noktalardan geçmektedir. Havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ise ortlamama 15-25 TL tutmaktadır. Adana Şakirpaşa Havalimanı, Mersin ve Tarsus’da ikamet edenler tarafından da sıkça kullanılmaktadır. Havaş, Adana Şakirpaşa Havalimanı’na inen her Pegasus Havayolları ve Borajet uçağı için servis düzenlemektedir. Havaş servislerinin ücreti 15 TL’dir ve Tarsus’tan da geçerek yaklaşık iki saatte Mersin’e ulaşmaktadır.

PRATİK BİLGİLER

Adana’ya seyahat edecek yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce havalimanında bulunmakları gerekmektedir. Yolcuların, tüm iç hat uçuşlarında olduğu gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini (ehliyet, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulundurmaları ve check-in işlemleri sırasında ve uçağa binişleri öncesinde görevlilere ibraz etmeleri zorunludur.

ADANA’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Adana, Erzurum’a kıyasla daha pahalı bir şehirdir. Adana’da özellikle de restoran fiyatları Erzurum’a göre ortalama %30 daha yüksektir. Sert bir karasal iklimin etkili olduğu Erzurum’un aksine Adana’da yazlar oldukça sıcak, kışlar ise ılık geçmektedir. Yazın gündüz sıcaklıkları genellikle 30 C°’nin üzerindedir ve nem oranı çok yüksektir. Nemin de etkisiyle sıcaklık bazı günler 40 C°’nin üzerine çıkabilmektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.