Harita

Dalaman Ankara Uçak Bileti

Dalaman - Ankara Esenboğa uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

244 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

6

Ortalama uçuş süresi, toplam 528 kilometre uçuş mesafesi

1sa 15dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Ankara Esenboğa

1 havaalanı

Dalaman’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na Uçan Havayolları

Dalaman’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na yalnızca Anadolu Jet direkt seferler düzenlemektedir. Anadolu Jet bu hatta Salı ve Cumartesi günleri hariç haftanın beş günü, birer frekans uçmaktadır. Dalaman Ankara Esenboğa uçak bileti satın almak isteyen yolcular için ayrıca Pegasus Havayolları ve Türk Havayolları’nın İstanbul bağlantılı uçuşları mevcuttur.

Terminal Bilgileri

Dalaman Havalimanı, Dalaman’ın yanı sıra yakınlarındaki Marmaris ve Fethiye gibi oldukça popüler olan turizm merkezlerine ulaşımda sıkça kullanılmaktadır. Marmaris ve Fethiye’den Dalaman Havalimanı’na Muttaş ve Havaş’ın yolcu servisleriyle ekonomik ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Hem Marmaris’te hem de Fethiye’de her iki firmanın da servislerinin harekat noktası otogardır. Muttaş ve Havaş servislerinin ücreti Marmaris’ten 15 TL, Fethiye’den ise 10 TL’dir. Marmaris’ten taksiyle Dalaman Havalimanı’na ulaşım ücreti taksimetre açıldığında yaklaşık 175 TL, Fethiye’den ise yaklaşık 135 TL tutmaktadır.

Ankara’ya seyahat edecek yolcuların, Dalaman Havalimanı’nda İç Hatlar Terminali’ni kullanmaları gerekmektedir. Terminalde yolcuların uçuş öncesinde yemek yiyebilecekleri ya da bir şeyler içebilecekleri kafe ve restoranlar ile banka ATM’leri yer almaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma hizmeti bulunmamaktadır. Bununla birlikte Belko Air, havalimanından her yarım saatte bir servis düzenlemektedir. Ücreti 10 TL olan Belko Air servisleri Man Kavşağı, Ülker, Saray, Pursaklar, Hasköy Fruko, Aydınlık Evler, Fatih Köprüsü, Ankamall, Gazi Hastanesi, Aşti, Kızılay ve Opera güzergahını izleyerek son durağı olan Ankara Tren Garı’na ulaşmaktadır. Havalimanından Ankara’nın merkezine ulaşımın bir diğer yolu ise ticari taksileri kullanmaktır. Kentin en merkezi noktalarından olan Kızılay’a taksi ücreti ortalama 80-90 TL tutmaktadır.

Pratik Bilgiler

Ankara’ya uçacak yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce Dalaman Havalimanı’na gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Yolcuların check-in işlemleri sırasında ve uçağa binişten önce ibraz etmek üzere yanlarında nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini

Ankara’da Sizi Ne Bekliyor?

Ankara’da yaşam maliyetleri genel olarak Dalaman, Marmaris ve Fethiye ile benzer seviyelerdedir. Ankara’da karasal iklim etkilidir. Kentte kış ayları çok soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Sıcak geçen yaz aylarında ise gün içinde sıcaklıklar sıklıkla 30 C°’nin üzerine çıkmaktadır. Bununla birlikte gündüz ve gece sıcaklıkları arasındaki fark yüksektir ve hava geceleri oldukça serin olabilmektedir.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Nisan 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.