Harita

Diyarbakır İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. İstanbul yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

222 TL

Aktarmasız havayolu

3

Uçuş / hafta

34

Ortalama uçuş süresi, toplam 994 kilometre uçuş mesafesi

1sa 45dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

İstanbul Sabiha Gökçen

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

İstanbul Sabiha Gökçen şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: İstanbul Sabiha Gökçen.
Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 222 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşu ortalama 1sa 45dk sürmektedir.
Aktarmasız Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşu yapan 3 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ekim itibarıyla haftalık 34 Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşu bulunmaktadır.

DİYARBAKIR’DAN İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NA UÇAN HAVAYOLLARI

Diyarbakır’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na direkt uçuşları olan iki farklı havayolu vardır: Pegasus Havayolları ve Anadolu Jet.

Pegasus Havayolları, Diyarbakır Havalimanı’ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Perşembe, Cuma ve Pazar olmak üzere haftanın üç günü üçer frekans, diğer günlerde ise ikişer frekans uçmaktadır. Anadolu Jet ise bu iki havalimanı arasında Çarşamba ve Cumartesi günleri birer, haftanın diğer günleri ise ikişer uçuş gerçekleştirmektedir.

Diyarbakır İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti satın almak isteyen yolcular için ayrıca Anadolu Jet’in Ankara, SunExpress’in İzmir ve Borajet’in Adana bağlantılı seferleri mevcuttur.

TERMİNAL BİLGİLERİ - GİDİŞ

Diyarbakır Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım belediye otobüsleri ve ticari taksilerle sağlanmaktadır. Dicle Üniversitesi ile havalimanı arasında hizmet veren belediye otobüslerinin güzergahında Dağkapı, Adliye, Gevran, Kosuyolu, Batıkent, Kantar, Toptancılar, Yenihal, Göletli Park, Zümrütkent gibi noktalar yer almaktadır. Havalimanı kent merkezine yakın mesafede bulunduğu için ulaşımda ticari taksiler de sıkça kullanılmaktadır. Diyarbakır’ın merkezi noktalarından havalimanına taksi ücreti ortalama 20-25 TL tutmaktadır.

Diyarbakır Havalimanı’nda yolcuların uçuşlarını beklerken faydalanabileceği kafeler ile çeşitli ticari işletmeler hizmet vermektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ - VARIŞ

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, kentin Anadolu yakasında, Kurtköy’de yer almaktadır. Havalimanı şehir merkezine oldukça uzak olsa da gerek belediye otobüsleriyle, gerekse yolcu servisleriyle ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Havalimanından E-9 numaralı otobülerle Bostancı’ya, E-10 ile E-11 numaralı otobüslerle Kadıköy’e ve E-3 numaralı otobüslerle de Avrupa yakasında 4. Levent’e gidilebilmektedir. Havataş tarafından işletilen yolcu servisleri ise havalimanını hem Yenisahra üzerinden Kadıköy’e, hem de Kavacık, Levent ve Zincirlikuyu üzerinden Taksim’e bağlamaktadır. Kadıköy servislerinin ücreti 10 TL, Taksim servislerinin ücreti ise 15 TL’dir. Havalimanından ayrıca 24 saat boyunca ticari taksilerle şehrin farklı noktalarına gitmek mümkündür. Kadıköy’e taksi ücreti yaklaşık 80 TL, Taksim’e ise yaklaşık 100 TL tutmaktadır. Bununla birlikte bu tutarlar trafiğin sıkışık olduğu saatlerde artış gösterebilmektedir.

PRATİK BİLGİLER

İstanbul’a seyahat edecek yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce Diyarbakır Havalimanı’na gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Tüm iç hat uçuşlarında olduğu gibi Diyarbakır-İstanbul hattında uçacak yolcuların da yanlarında fotoğraflı resmi bir kimlik belgesini (ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport ya da evlilik cüzdanı) bulundurmaları ve check-in işlemleri ile uçağa biniş esnasında görevlilere ibraz etmeleri gerekmektedir.

İSTANBUL’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

İstanbul, Diyarbakır’a kıyasla daha pahalı bir şehirdir. İstanbul’un iklimi Diyarbakır’dan oldukça farklıdır. Kentte hem Akdeniz hem de Karadeniz iklimlerinin etkisi görülmektedir. Ortalama sıcaklıklar yaz aylarında Diyarbakır’ın 3-4 C°altında, kış aylarında ise 1-2 C°üzerindedir. İstanbul en çok yağışı Kasım, Aralık ve Ocak aylarında almaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Kasım 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.