Harita

Diyarbakır İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Diyarbakır - İstanbul uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

206 TL

Aktarmasız havayolu

3

Uçuş / hafta

56

Ortalama uçuş süresi, toplam 1015 kilometre uçuş mesafesi

1sa 45dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

İstanbul ve İstanbul Sabiha Gökçen

2 havaalanı

Diyarbakır İstanbul uçak bileti

Diyarbakır- İstanbul rotası Güneydoğu`dan Marmara`ya Türkiye`nin merkezine doğru yapılan uçuşlardır ve bu rotada her gün Onur Air, Pegasus Airlines ve Türk Hava Yolları direkt ve aktarmalı olarak uçmaktadır. Pegasus Airlines İstanbul`da Sabiha Gökçen Havaalanı inişli uçuşlar yaparken, Onur Air İstanbul Atatürk Havaalanı`na uçmaktadır. Türk Hava Yolları ise Diyarbakır Havaalanı`ndan İstanbul`un her iki havaalanına da seferler düzenlemektedir.

Günaydoğu`dan, Türkiye`nin diğer bölgelerine akan hava trafiğine ev sahipliği yapan en önemli havaalanlarından biri olan Diyarbakır Havaalanı, İç Hatlar ve Dış Hatlar terminallerinin aynı bina içerisinde yapıldığı küçük ancak oldukça eski bir havaalanı. Şehir merkezine yaklaşık 6 km mesafede bulunmakta ve araç sahibi yolcuların yararlanabileceği 200 araç kapasiteli bir otoparkı bulunmaktadır. Yurt dışı uçuşlarına da açık olan havaalanında, pist başına yerleştirilmiş vericilerle uçakların inişine büyük ölçüde yardımcı olan bir hassas yaklaşma sistemi olan ILS sistemi kullanılmakta ve özellikle sisli ve karlı havalarda görüş mesafesinin düşük olmasından kaynaklı uçuş iptalleri büyük ölçüde önlenmektedir.

Küçük bir havaalanı olan Diyarbakır Havaalanı`nda uçuş saatinizi beklerken, kahve içip zaman geçirebileceğiniz bir cafe bar, küçük alış verişler için hediyelik eşya satan bir mekan, araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. Şehir merkezine yakın mesafede bulunması dolayısıyla ulaşım sorunu yaşamayacağınız havaalanına taksiyle 20 TL. ücret ödeyerek veya belediye otobüsleri ile ulaşmanız mümkün ancak uçuş saatinizden 1,5 saat önce, kimliğinizle birlikte havaalanında bulunmanız gerekmektedir.

İstanbul`da Diyarbakır`dan gelen uçakların iniş yaptığı havaalanlarından, Avrupa yakasında bulunan Atatürk Havalimanı, Avrupa`nın en işlek, en büyük ve en modern havaalanlarından biridir. Yurt içi ve uluslararası yoğun uçuş trafiğine cevap veren Atatürk Havalimanı, her türlü yolcu ihtiyacı ve konforunu sağlayabilecek kapasitede, gelen tüm yolcularını; banka hizmetlerinden, sağlık merkezlerine, yiyecek içecekten, alış verişe, özel yolcu salonlarından, engelli yolcular için özel servislere kadar sunduğu hizmetlerle en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Sabiha Gökçen Havaalanı ise Anadolu yakasında hizmet verirken, yolcuların ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayarak, hizmet birimleri ve ticari mekanlarıyla gelen yolcuları en iyi şekilde karşılamaktadır. Bünyesinde 4 katlı ve 128 odalı bir butik otelin de bulunduğu havaalanı; otoparkları, araç kiralama ofisleri, alış veriş ve yiyecek içecek alternatifleri, sağlık merkezleri, danışma ofisleri ve daha birçok hizmet sunmaktadır. Pendik, Kurtköy’de yer almakta ve Kadıköy’e 40 km, Taksim’e 50 km. mesafede bulunmaktadır. Özel araçların dışında belediye otobüsleri, havaalanı taksileri, Havataş Havaalanı servisleri ile merkezlere ulaşım mümkün.

Hangi mevsimde olursa olsun Diyarbakır`dan İstanbul`a geldiğinizde iklim farkını hissedeceksiniz. Diyarbakır`da yazlar İstanbul`a oranla çok daha sıcak ve kuru, kışlar ise daha soğuktur. İstanbul`un baş döndüren renkli ve canlı atmosferi içerisinde, şehrin büyüsüne kapılmamak imkansız. Pahalı bir şehir olarak bilinse de, çok büyük ve otelden restorana, eğlence mekanlarından cafelere binlerce alternatife sahip olan İstanbul`da her bütçeye uygun mekan bulmak mümkün. Avrupa yakasında Sultanahmet`te 15-20TL. ortalama bir öğlen yemeği fiyatı olabilirken, Anadolu yakasında Moda`da aynı fiyat şık bir cafede kahve fiyatı olabilmektedir.

Tüm bilgiler Haziran 2015 tarihlidir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.