Harita

Diyarbakır İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Diyarbakır - İstanbul uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

350 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

22

Ortalama uçuş süresi, toplam 1036 kilometre uçuş mesafesi

2sa 5dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

İstanbul

1 havaalanı

Diyarbakır- İstanbul arasında uçan havayolu şirketleri

Diyarbakır Havalimanı ve İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı arasında günümüz itibariyle direkt uçuşlar  Onur Air ve Türk Hava Yolları tarafından yapılmaktadır. Direkt uçuşlar her gün 6 frekansta gerçekleşmektedir. İki kent arasında aktarmalı uçuş sayısı da oldukça fazladır.

Terminal bilgileri

Diyarbakır Havaalanında İç Hatlar terminalinde hafif atıştırmalık ve unlu mamuller satan bir kafeterya, yerel lezzetler arasında ayrıcalıklı bir yer tutan kadayıfın satışa sunulduğu bir dükkan ve hediyelik eşya, kitap, gazete satan bir mağaza bulunmaktadır.

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Atatürk Havaalanı’nda gelen ve giden yolcular için iki ayrı terminal bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havaalanı Gelen Yolcular Terminalinde bulunan Simit Sarayı tatlı, hamur işi, tost, sandviç çeşitleri, dondurma, sıcak ve soğuk içecekler sunmaktadır. Gelen Yolcular Terminal binasında;  Mc Donalds , Starbucks, Pizza Hut gibi dünya markalarının yanı sıra lokal lezzetlerin sunulduğu ticari alanlar mevcuttur. Atatürk Uluslararası Havaalanı hediyelik eşya mağazaları, banka ATM’leri, sağlık birimi, emanet eşya bölümü, araba kiralama ofisleri ile yolcularına her alanda kaliteli hizmet sunmaktadır. Havaalanı yolcu bekleme salonunda bulunan bazı kafe ve restoranlarda ücretsiz olarak sunulan internet bağlantısı, diğer alanlarda ücretli olarak yolcularının hizmetine sunulmaktadır. Havaalanından İstanbul merkezine ulaşmak için, havayolu şirketlerinin otobüsleri, şehir içi raylı sistem, şehir içi otobüsleri ve havaalanı çıkışında bulunan ticari taksiler kullanılmaktadır.

Diyarbakır- İstanbul uçuşunuzu gerçekleştirmek için, her iç hat uçuşunda yanınızda olması gereken fotoğraflı ve üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu resmi bir kimlik bulundurmanız gerekmektedir. Diyarbakır- İstanbul uçuşunuzu gerçekleştirmek için kalkış saatinden en az bir saat önce havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapmak isterseniz, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz.

Pratik bilgiler

Diyarbakır ve İstanbul  arasında saat farkı bulunmamaktadır. Diyarbakır’da sıcak ve ılıman iklim özellikleri görülmektedir. Yaz ayları çok sıcak geçmekle beraber, kış ayları çok sert geçmez. Diyarbakır’ın yıllık sıcaklık ortalaması 15.6 derecedir.  İstanbul sıcak ve ılıman iklim kuşağındadır. Yaz aylarının sıcak ve nemli geçtiği kentte kış ayları serin ve yağışlı geçmektedir. Kentin yıllık sıcaklık ortalaması 14.1 derecedir. Diyarbakır ve İstanbul hayat pahalılığı açısından karşılaştırıldığında, İstanbul’un Diyarbakır’a nazaran daha pahalı bir kent olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul’da pahalı olmayan bir restoranda bir kişilik yemek için minimum 15 TL öderken, Diyarbakır’ da aynı türde bir menüye 10 TL ödemeniz yeterli olacaktır. Atatürk Havaalanından, İstanbul’un üç merkezi noktasına taksiyle ulaşım için; Taksim’e 50 TL, Kadıköy’e 79 TL, Bakırköy’e’ 15 TL ücret ödemeniz gerekecektir.

Yukarıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Mart 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.