Harita

Diyarbakır İzmir Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. İzmir yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Diyarbakır - İzmir uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

295 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

15

Ortalama uçuş süresi, toplam 1143 kilometre uçuş mesafesi

2sa 5dk

Geçen ayın en popüler havayolu

SunExpress

İzmir

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

İzmir şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: İzmir.
Diyarbakır - İzmir uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 295 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Diyarbakır - İzmir uçuşu ortalama 2sa 5dk sürmektedir.
Aktarmasız Diyarbakır - İzmir uçuşu yapan bir havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ekim itibarıyla haftalık 15 Diyarbakır - İzmir uçuşu bulunmaktadır.

Diyarbakır’dan İzmir’e uçuşlar

Diyarbakır- İzmir arasında uçan havayolu şirketleri

Diyarbakır Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı arasında Sun Express tarafından, hergün 2 frekans direkt uçuş gerçekleşmektedir. Direkt uçuşlar dışında Anadolu Jet, Pegasus, Türk Hava Yolları ve Onur Air bu destinasyonda İstanbul, Ankara, Antalya üzerinden aktarmalı olarak uçmaktadır.

Terminal bilgileri:

Diyarbakır Havalimanı kent merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktadır. İç ve dış hat uçuşları için tek terminal binası mevcuttur. Havalimanı ve kent merkezi arasında ulaşım ticari taksi ve belediye otobüslerince yapılmaktadır. Belediye otobüsleri uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre düzenlenmektedir. Diyarbakır Havaalanı terminalinde ticari birimler, araba kiralama bölümü, kafe-bar ve restoran hizmetleri mevcuttur. Güneydoğu Anadolu’nun önemli kentlerinden olan Diyarbakır’ın havalimanı yakın yerleşim bölgelerinden olan Mardin, Urfa, Bingöl, Elazığ gibi kentlere ulaşım için sıkça kullanılmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havaalanı, İzmir merkeze 20 Km. uzaklıkta bulunmaktadır. Yenilenen havaalanında, Gelen Yolcular Terminali İç Hatlar ve Dış Hatlar Terminali olarak ikiye ayrılmıştır. Dış Hatlar Terminalinde bulunan ATÜ Duty Free, Bazaar Shop, Desa Deri & Aksesuar ve D&R Kitap alışveriş mekânları arasında bulunmaktadır. Havaalanında bulunan free shop alanında dünyaca ünlü markaların kozmetik, parfüm, hazır giyim, gözlük, aksesuar, alkollü içecek ve tütün ürünlerine vergisiz fiyat avantajıyla ulaşılabilir. Gelen Yolcular salonuna yakın Kantin ve Gloria Jean’s Cafe yolculuk sonrasında dinlenebileceğiniz yeme içme mekânları arasında bulunmaktadır. Dış Hatlar Terminali Lounge’larında ücretsiz olarak sağlanan kablosuz internet erişimi, terminalin diğer alanlarında internet sağlayıcı firma tarafından ücretli olarak yolcuların kullanımına sunulmaktadır. İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havaalanından, kentin merkezine ulaşmak için, otobüs, minibüs, taksi ve araba kiralama seçeneklerine sahipsiniz.

Diyarbakır- İzmir uçuşunuzu gerçekleştirmek için, her iç hat uçuşunda yanınızda olması gereken fotoğraflı ve üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu resmi bir kimlik bulundurmanız gerekmektedir. Diyarbakır- İzmir uçuşunuzu gerçekleştirmek için uçak kalkış saatinden en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapmak isterseniz, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz.

Pratik bilgiler

Diyarbakır ve İzmir arasında saat farkı bulunmamaktadır. Diyarbakır’da sıcak ve ılıman iklim özellikleri görülmektedir. Kentte yaz ayları çok sıcak geçmekle beraber, kış ayları çok sert geçmez. Diyarbakır’ın yıllık sıcaklık ortalaması 15.6 derecedir. Akdeniz iklim özellikleri gösteren İzmir’de yazlar kuru ve sıcak, kış ayları ise yumuşak geçmektedir. Sıcaklık ortalamaları kış aylarında 9, yaz aylarında ise ortalama 29 derece civarındadır. Diyarbakır ve İzmir hayat pahalılığı açısından karşılaştırıldığında, İzmir’in Diyarbakır’a nazaran daha pahalı bir kent olduğunu söyleyebiliriz. İzmir’de pahalı olmayan bir restoranda bir kişilik yemek için minimum 15 TL öderken, Diyarbakır’ da aynı türde bir menüye 10 TL ödemeniz yeterli olacaktır. İzmir Adnan Menderes Havaalanından, İzmir’in merkezi bir noktası olan Alsancak İlçesine ulaşmak için ödeyeceğiniz taksi ücreti 70 TL civarında olacaktır.

Yukarıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Kasım 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.