Harita

Diyarbakır Adana Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Adana yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Diyarbakır - Adana uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

660 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 446 kilometre uçuş mesafesi

3sa 0dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Adana

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Adana şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Adana.
Diyarbakır - Adana uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 660 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Diyarbakır - Adana uçuşu ortalama 3sa 0dk sürmektedir.
Aktarmasız Diyarbakır - Adana uçuşu yapan havayolu şirketi yoktur.

DİYARBAKIR’DAN ADANA’YA UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Temmuz 2015) geçerli olan bilgilerdir.

DİYARBAKIR’DAN ADANA’YA UÇAN HAVAYOLLARI

Diyarbakır’dan Adana’ya direk seferler bulunmamaktadır ancak dört farklı havayolu, bağlantılı uçuşlar düzenlemektedir: Anadolu Jet, Onur Air, Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları.

Anadolu Jet, Diyarbakır’dan Adana’ya Ankara Esenboğa Havalimanı aktarmalı olarak uçmaktadır ve genellikle bağlantı süresi en kısa olan uçuşlar, bu uçuşlardır. Onur Air ve Türk Hava Yolları Diyarbakır-Adana hattında İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı olarak uçarken, Pegasus Havayolları aktarmasını İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yapmaktadır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta yer alan Diyarbakır Havalimanı’na şehir merkezinden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerin yanı sıra dolmuşlar ve ticari taksilerle ulaşım sağlanmaktadır. Belediye otobüslerinin saatleri, uçakların kalkış saatlerine göre ayarlanmıştır ve üzerinde belirgin şekilde “Diyarbakır Havalimanı” yazmaktadır. Şehir merkezinden havalimanına dolmuşlarla da ulaşım sağlanmaktadır ancak dolmuşlar yolcuları terminal binasından yaklaşık 200 metre kadar uzaklıkta bırakmaktadır. Havalimanına taksi ile ulaşım ücreti ortalama 15-20 TL tutmaktadır.

Diyarbakır Havalimanı’nda Adana uçuşları için İç Hatlar Terminali kullanılmaktadır. Uçuş öncesinde bir şeyler atıştırmak isteyen yolcular için terminalde bir kafeterya hizmet vermektedir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehir merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Havalimanından Adana  şehir merkezine ve kentin farklı bölgelerine 159 numaralı (Havalimanı-Seyhan Araştırma Hastanesi) ve 135 numaralı (Havalimanı-Balcalı) belediye otobüsleri hareket etmektedir. Havalimanından şehir merkezine taksi ücreti ise 15-25 TL arası tutmaktadır. Adana Şakirpaşa Havalimanı, Mersin ve Tarsus’ta ikamet edenler tarafından da sıkça kullanılmaktadır. Havaş Adana şehir merkezine servis düzenlememektedir ancak havalimanına inen her Borajet ve Pegasus Havayolları uçağı için Tarsus ve Mersin’e servisleri bulunmaktadır. Uçakların inişinden 35 dakika sonra hareket eden Havaş servislerinin ücreti 15 TL’dir ve önce Tarsus’a uğrayarak yaklaşık 120 dakikada Mersin’e ulaşmaktadır.

PRATİK BİLGİLER

Diyarbakır’dan Adana’ya uçacak olan yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce Diyarbakır Havalimanı’nda bulunmaları gerekmektedir. Yolcuların yanlarında fotoğraflı bir kimlik kartı (ehliyet, nüfus cüzdanı) ya da yine fotoğraflı bir kimlik belgesi (evlilik cüzdanı, pasaport) bulundurmaları ve uçuş öncesinde görevlilere ibraz etmeleri zorunludur.

ADANA’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Adana, Diyarbakır’a kıyasla daha pahalı bir şehirdir. Kentte özellikle restoran fiyatları Diyarbakır’a göre ortalama %20 daha yüksektir. Adana’da tipik Akdeniz iklimi etkilidir. Adana da tıpkı Diyarbakır gibi yazları oldukça sıcak olsa da kentte yaz aylarındaki ortalama sıcaklık, Diyarbakır’dan 1-2 C° daha düşüktür. Kış aylarında Adana’da ortalama sıcaklıklar Diyabakır’ın 7-8 C° üzerindedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.