Harita

Yeni Delhi İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Yeni Delhi - İstanbul uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

2.164 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

7

Ortalama uçuş süresi, toplam 4541 kilometre uçuş mesafesi

6sa 45dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

İstanbul ve İstanbul Sabiha Gökçen

2 havaalanı

Delhi - İstanbul arasında uçan havayolu şirketleri

Delhi- İstanbul arasında günümüz itibariyle THY ve Air India’nın günlük olarak 2 frekans direkt uçuşu mevcuttur. Aktarmalı olarak uçuş yapan havayolu şirketleri arasında ise Gulf Air, Etihad Airways, Jet Airways+ Etihad, Jet Airways, Air Arabia ve Emirates sık uçan firmalar arasındadır. İki kent arasında Bahreyn, Abu Dabi, Sharju ve Dubai en sık kullanılan aktarma noktalarıdır.

Terminal bilgileri:

Kent merkezinin 16 Km dışında bulunan Delhi Havaalanı, diğer adıyla Indra Gandi Uluslararası Havaalanı günümüzde iki terminalle hizmet vermektedir. Bir numaralı terminal low cost uçuşlar için kullanılmaktadır ve gelen- giden yolcular için iki ayrı kısma ayrılmıştır. 2010 yılında açılan üç numaralı terminal, yıllık 34 milyon yolcu taşıma kapasitesiyle dünyanın en büyük terminallerinden biridir. Bu terminalin açılmasıyla birlikte 2 numaralı terminal atıl kalmıştır ve günümüzde kullanılmamaktadır. Üç numaralı terminalin alt katı gelen yolcular, üst katı ise giden yolcular için kullanılmaktadır. İki terminal binası arasında sürekli yolcu taşıyan shuttle servisleri mevcuttur. Havaalanından kent merkezine ulaşmanın en hızlı yolu üç no’lu terminal binasından geçmekte olan metrodur.  Otobüs, taksi ve araba kiralama diğer seçenekler arasındadır. Terminal 3’de gelen yolcular salonu yakınında konumlanmış olan Delhi Duty Free alanından, parfüm, kozmetik, şekerleme ürünleri, alkollü içecekler, tütün ve konfeksiyon ürünlerine vergisiz fiyat avantajıyla ulaşabilirsiniz. Uluslararası gelen yolcular salonu çıkışında bulunan Aircel, Airtel, Ferne&Petals, Gourmet Select, The Food Street, Costa Coffee, Vaango alışveriş amaçlı uğrayabileceğiniz mağaza ve yeme-içme mekânları arasında bulunmaktadır.

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Atatürk Uluslararası Havaalanı Türkiye’nin en yoğun hava trafiğine sahip olan havaalanıdır. Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Giden Yolcular Terminalinde bulunan restoran-kafe tarzı mekânlarda ve free shop alanlarında uçuş öncesi alışveriş yapabilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz. Havaalanında geçireceğiniz vakit az ise ve hızlıca karnınızı doyurmak isterseniz Starbucks, Cafe Inn, Quick Asia, The Green Port, Efes Beer Point, Tadında Anadolu gibi mekânlar sizler için uygun. Havaalanı ve kentin merkezi noktaları arasında, belediye otobüsleri, raylı sistem, deniz ulaşımına bağlantı servisleri, Havaş ve ticari taksiler düzenli olarak çalışmaktadır.

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havaalanı İstanbul’un ikinci havaalanıdır. Havaalanı Dış Hatlar Gelen Yolcular Terminalinde tıpkı Attürk Havaalanı gbi alışveriş, yeme-içme mekânları açısından oldukça fazla seçeneğe sahipsiniz. Kahve Dünyası, Burger King, Efes Pub Gate, Turkish Kitchen, Puro Gusto havaalanında bulunan lezzet noktalarından yalnızca birkaçıdır. Havaalanı ve kentin merkezi noktaları arasında belediye otobüsleri ve Havaş servisleri düzenli olarak yolculra servis vermektedir.

İstanbul’un iki havaalanında da mevcut olan ve lounge alanlarında ücretsiz olarak sunulan kablosuz internet bağlantısı, iki havaalanın da diğer bölümlerinde ücretli olarak sağlanmaktadır. Havaalanlarında bulunan free shop alanlarında kozmetikten aksesuara, oyuncaktan çikolataya, tütün ürünleri, alkollü içecekler ve dünya markalarına ait yüzlerce ürüne, avantajlı fiyatlarla ulaşmanız mümkün.

Delhi- İstanbul uçuşunuzu gerçekleştirmek için, en az 6 ay geçerli pasaportunuzla birlikte uçuş saatinden en az iki saat önce havaalanında bulunmanız ve uçuş saatinden en az bir saat önce biniş kartınızı almış olmanız gerekmektedir.

Pratik bilgiler

Delhi ve İstanbul arasında üç saat fark bulunmaktadır. Yaz mevsiminin çok uzun ve sıcak geçtiği Delhi’de subtropikal iklim yapısı hâkimdir. Delhi’de yaz ayları çok sıcak ve kurak, kış ayları ise ortalama 7 dereceyle, serin geçmektedir. Kentin yıllık ortalama sıcaklığı 25 derece civarındadır. Temmuz ve Ağustos ayları muson yağmurlarıyla bilinir. Kış aylarının kurak geçtiği kentte sıcaklıklar normal seyretmektedir. Delhi ve İstanbul arasında bütçesel bir karşılaştırma yaparsak İstanbul’un Delhi’den daha pahalı bir kent olduğunu söyleyebiliriz. Delhi’de ortalama bir restoranda kişi başına ödeyeceğiniz rakam 8.90 TL iken bu rakam İstanbul’da 15 TL olacaktır. Atatürk Havaalanından, İstanbul’un üç merkezi noktası Taksim’e 50 TL, Kadıköy’e 79 TL, Bakırköy’e’ 15 TL taksi ücreti ödemeniz gerekecektir. Sabiha Gökçen Havaalanından ise Taksim 93 TL Kadıköy 66 TL ve Bakırköy’e 134 TL civarında taksi ücreti ödemeniz gerekecektir.

Yukarıda yer alan bilgiler, bu içeriğinin yazıldığı tarih olan Mayıs 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.